Pony 1,5/LPG czeste awarie pompy paliwa

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
padła mi pompa paliwa i to już druga
nie wiem co na to poradzić
pompa kosztuje prawie 150 zł wiec niemało
na ostatniej zrobiłem tylko 1200 km
samochód idealnie chodzi na gazie i na benzynie nie ma problemu z przełączaniem
generalnie wszystko jest ok tylko ta nieszczęsna pompa...
jak mozna temu zaradzic
pomozcie
  
 
Niestety nic nie przychodzi mi do glowy co moze byc nie tak...ale milo powitac sasiada i to jeszcze wlasciciela pony...
Zycze udanego rozwiazania problemu.
pozdro
  
 
jak zaradzić nie wiem ale jeśli kupowałeś nową pompe to może uda ci się na gwrancji wymienić??
  
 
ogólnie to nie nawdzę instalacji podtlenku gazu w samochodach zapewne zakupiłeś jeszcze taką za 1000-1300pln możesz sobie policzyć teraz jakie realne oszczędnosci daje gaz w aucie.
podejrzewam że twoja pompka paliwowa chodzi nawet jeżeli masz przełączone na gaz. i pcha sobie to paliwo tylko nie wiadomo gdzie jeżeli jest zamknięty dopływ to tak jakbyś miał zatkaną rurę wydechową i musiał tak jeżdzić co by się wtedy stało z twoim silnikiem....?
  
 
kupiłem nową pompe a uszkodzona oddałem na reklamacje
teraz kupilem oryginalną Hyundaia więc mam nadzieje ze będzie wytrzymalsza niz podróba

do Cehol:
mam zamontowany zawór odcinająco-zwrotny więc pompa tłoczy paliwo z powrotem do zbiornika bez żadnego problemu i to nie jest przyczyna uszkodzenia pompy.
Tez miałem obawy o gaz ale jestem jak na razie zadowolony autko pali idealnie
robie dosc duże przebiegi wiec naprawde sie opłaca
trasa Wrocław - katowice i z powrotem to 100 zł na benzynie
a na gazie to niecałe 50 zł wiec sprawa jest jasna
gdybym odpowiednio zarabiał to jasne że nie założyłbym gazu
  
 
czy miałeś rano problemy z odpalaniem auta na benzynie ? bo mi na gazie odpala normalnie a na PB za ..uja! ..jak juz sie rozgrzeje to normalnie na benzynce chodzi i wszystko jest ok.
  
 
Powodem uszkodzenia pomp paliwowych w samochodach na LPG są dwie przyczyny. Pierwsz to wyżej wspomniana usterka dotycząca tłoczenia paliwa na "darmo" podczas pracy samochodu na gazie. Drugą przyczyną psucia się pompy jest mała ilość paliwa w baku podczas jeżdzenia na gazie. Nie wskazane jest długie jeżdzenie przy stanie paliwa poniżej 1/4 baku. (przykład- kolega jeżdzi fiatem CC i dolewa mu po 10 zł paliwa bo go na więcej nie stać- skutek-po pół roku pompa out. Rozwiązaniem tego problemu jest zamontowanie pstryczka on/off do pompy paliwowej.
Do noras: jak u ciebie ze stranem paliwa w baku podczas jeżdzenia na gazie?
P.S. Jeżeli jeżdzisz na prawie pełnym baku-to napewno to nie ma nic wspólnego z Instalacją Gazową. Jaki masz rodzaj instalacji gazowej?
  
 

do Haszek:
staram sie miec w zbiorniku 15-30 litrów paliwa wiec raczej nie tu jest problem a wyłącznik pompy to interesująca rzecz jeśli masz to zamontowane u siebie daj znać jak to działa czy się sprawdza
instalacje mam Lovato
staram sie nie jezdzic tylko na samym gazie i przejezdzic tez troche na benzynie
idzie zima wiec i tak bede palił na zimno na benzynie

do Doogas:
autko pali mi idealnie zarówno na benzynie jak i na gazie
nieważne czy rano jak jest zimny czy na ciepłym silniku
mam nowe świece chyba NGK

pozdrawiam
  
 
Ja osobiście nie mam takiego wyłącznika , aczkolwiek polecam. Każdy porządny elektryk powinien to założycz choć w niektórych samochodach ciężko jest włowić z wiązki kabel od zasilania pompy. Koszt takiego użądzenia do calibry to około 120 złoty.
  
 
Witam! Mam problem. Jeżdże Pony'91 1.5Mpi LPG. Od pewnego czasu miałem problem z odpalaniem auta oraz z jazdą na benzynie. Teraz praktycznie nie da się jechać. Padła pompa paliwa. Gdzie ją w Lublinie mogę tanio kupić? Pomóżcie! Ile coś takiego może kosztować??
  
 
witam moj znajomy mial identyczny problem ale w astrze..........
rozwiazanie jest proste 1000km na LPG i 50-100 na pb
ja tak robie w accencie i nie ma problemow ))))) znajomemu tez pomoglo zycze powodzenia
  
 
czesc Ludzie zalezy jaki macie intalki LPG w tych POniakiach !! Do poneo musi byv dodatkowy zwor pliwowy Czyli drugi jezeli chodzi o LPG i wtedy powinno byc wszytko ok !!!
 
 
Po co wam odciece pompy paliwa. Przeciez poprzez przelaczenie na gaz pompa paliwa powinna sie wylaczyc sama.


Do NX : pojedz do centrum motoryzacyjnego na SP.Pracy Sklep Autoeuro. tam kupilem swoja pompe coprawda mam wersje silnika z gaźnikiem, ale el. tez pewnie maja lub sprowadza. Ew. sklep md cars i GRG.

Pozdrawiam
  
 
ja mam dodkowy zawor do paliwa !!! Pompa pompuje paliwo do zbiornika !!! caly czas pracuje !!! i jest spoko wazne tylko oby bylo troche paliwa !!! W baku!!!!
 
 
w mpi lepiej żeby pompa pracowała tyle tylko aby nie chodziły wtryskiwacze. przepływające paliwo chłodzi wtryski.