Manciaz Łada 2103

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam o to moja Łada 2103 uważam że całkiem w niezłym stanie rocznik 1982 Wersja eksportowa Belgijska z oryginalnymi zagłówkami i grzaną tylnią szybą.



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
Mam nadzieję że się podoba
  
 



przepiękna !


a przedni grill chyba z 2106, bo 3-ki miały cały w chromie.
  
 
Dajesz rade Piekna, choc nie idealna. Fajnie ze nia zaopiekowales sie. A grill org. 03, tylko jakis bar.. pomalowal na czarno i caly urok prysl. Wez sproboj zmyc farbe i wypoleruj grill. A te zaglowki, to istny rarytas, zazdroszcze ci. Dbaj o nia!!!
  
 
Piękny egzemplarz!! tylko pogratulować dbaj jak o dziewczyne
Pozdrawiam
  
 
Witaj. Dobrze, że tu trafiłeś i przegoniłeś myśl o sprzedaży.
Powodzenia i radości w użytkowaniu.
Mam nadzieję, że kiedyś się spotkamy.
Pozdrawiam,
@lex
  
 
Naprawdę piękna, trochę pracy, mały "car detailing" i będzie idealna.
Pozdrawiam.
  
 
Cytat:
2011-04-17 22:39:33, SzokoLada pisze:
A te zaglowki, to istny rarytas, zazdroszcze ci. Dbaj o nia!!!



Takie zagłówki i ja mam tylko trochę inny kształt ale znaczek Lady mają
  
 
Cytat:
2011-04-18 09:40:58, ironman4 pisze:
Takie zagłówki i ja mam tylko trochę inny kształt ale znaczek Lady mają


Inny kształt to i ja mam, a widziałeś kiedy kol-wiek zagłówki w 03? Ja nigdy. Może to dlatego, ze to jedna z ostatnich, a nie pierwszych z produkcji. Tak czy siak, takie zagłówki, to rarytas.
  
 
Mój tata twierdzi że jak kupił naszą 06 to też nie miała zagłówków. Dopiero mój brat gdzieś wyhaczył na szrocie
  
 
SzokoLada widziałem u Ciebie w profilu zdjęcia czerwonej 06. Rejestracja przy niej to KTX9601. Kiedyś mieszkałem na śląsku(Jastrzębie Zdrój) i moja 06 miała numery KTX9654
  
 
Cytat:
2011-04-18 12:53:29, SzokoLada pisze:
Inny kształt to i ja mam, a widziałeś kiedy kol-wiek zagłówki w 03? Ja nigdy. Może to dlatego, ze to jedna z ostatnich, a nie pierwszych z produkcji. Tak czy siak, takie zagłówki, to rarytas.



Trójki (w odróżnieniu od szóstek) nie miały zagłówków. Ale ten egzemplarz jest z Belgii i domyślam się, że z uwagi na obowiązujące w tym kraju wymagania bezpieczeństwa już wtedy zagłówki musiały być montowane w nowo sprzedawanych autach. Bardzo podobne (o ile nie identyczne) zagłówki widziałem nawet na niektórych 21013, ale też importowanych z zachodu.

Pozdrawiam,
@lex
  
 
Dopracować parę szczegółów i będzie lux Ja też nie spotykałem się z zagłówkami w 2103...ciekawy element Tylko ten grill z powrotem na oryginał !
  
 
Cytat:
2011-04-18 17:15:07, alex76 pisze:
Bardzo podobne (o ile nie identyczne) zagłówki widziałem nawet na niektórych 21013, ale też importowanych z zachodu. Pozdrawiam, @lex


  
 
Cytat:
2011-04-18 21:16:17, SzokoLada pisze:





Vaz 21013
Polecam wszystkim, fajne fotki.
  
 
No i tu mamy piekny przykład silnika 21011 czyli starszej wersji silnika 1300 - na łańcuchu rozrządu. Co do zagłówków - faktycznie tak jest jak pisał alex , takie same miałem w mojej 2101 wersja zachodnia - sprowadzona z Francji

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
to ta "identyczna jak w kolorze z prospektu" z allegro?
belgijskie 03 miały własnie taką czarną plastikową atrapę
jak na 1982r to styl trochę anachroniczny, nasi zrezygnowali z kłów i chromu już w 1975r; jednak te kilka zmian w 06 odmłodziły auto
  
 
Cytat:
2011-04-17 23:58:15, alex76 pisze:
Witaj. Dobrze, że tu trafiłeś i przegoniłeś myśl o sprzedaży. Powodzenia i radości w użytkowaniu. Mam nadzieję, że kiedyś się spotkamy. Pozdrawiam, @lex



Apropo jest ktoś chętny na nią? POZDRAWIAM
  
 
Ile ?

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Cytat:
2011-04-18 22:57:39, stalkerx pisze:
to ta "identyczna jak w kolorze z prospektu" z allegro? belgijskie 03 miały własnie taką czarną plastikową atrapę jak na 1982r to styl trochę anachroniczny, nasi zrezygnowali z kłów i chromu już w 1975r; jednak te kilka zmian w 06 odmłodziły auto



Tak, to ta "identyczna jak w kolorze z prospektu" z allegro.

Z kłów Łada zrezygnowała w 1974r. - w modelu 21011.

O gustach się nie dyskutuje... O ile kły są rzeczą dyskusyjną, o tyle rezygnacja z chromów jest, moim zdaniem, błędem wiodącym wprost do "królestwa plastiku". Widać to nawet w salonie wspomnianej 21011 - plastikowe korbki do szyb są mniej estetyczne (w porównaniu z chromowanymi 2101), pas z plastikiem imitującym drewno z czasem odkleja się (w porównaniu do w miarę stabilnego plastiku koloru srebrnego w 2101).

Pozdrawiam,
@lex
  
 
kopiejka to inna sprawa, w wołdze M24 kły wprowadzono dla odmiany później, chyba po 74 na ileś tam lat.
mowa o 2103, którego nie wiedzieć czemu, podobnie jak np nasi przy 125p MR75 nie zastąpili w pełni 2106 a potem 2105
dyskusja o gustach nie jest wskazana może przy okazji biustu małżonek bo co do chromów to trendy stylistyczne, ekonomiczne etc końca lat 70tych były jakie były i nawet udanie zlifowana 06ka była już deko nie na czasie.