Uzywanie sygnalu dzwiekowego pomoc

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. Mam taki problem poniewaz mieszkam kolo wiaduktu pod ktorym ludzie uzywaja sygnalu dzwiekowego ale zeby to było raz to jada i przez poł drogi juz sie zaczyna. niektorzy sie nauczyli i przestali ale niektorzy to juz robia na złosc. o to moje pytanie czy moge to zglosic na policje lub straż miejska? spisac numery tych samochodow?
gdzie moge sie zglosic by dali znak zakaz uzywania sygnalu dzwiekowego. i czy wolno uzywac syngał dzwiekowy w terenie zabudowanym w takiej potrzebie?.

Niewiem czy dobra zakladka ale mam nadzieje ze mi pomozecie.
  
 
Uzywanie sygnalu dzwiekowego w terenie zabudowanym jest zabronione, tym bardziej w celu wyrazenia wlasnych emocji. Dozwolone jest tylko w celu ostrzezenia w przypadku wystapienia zagrozenia w ruchu drogowym. Kara grzywny za uzywanie klaksonu niezgodnie z zasadami to 100pln.

Osobiscie uwazam ze przepis trudny do egzekwowania. Straż Miejska nie ma prawa interwencji, tylko Policja, gdyż pierwsza nie posiada uprawnień.
  
 
spisać rej, znaleść, wywieść do lasu, nawiercić dziurę w kolanie.
Nie wiem, czy pomoże, ale na pewno nie zaszkodzi...
A tak serio, to zgłoś na policję i zobaczymy co odpowiedzą.
  
 
juz myslalem wiatrowka w opony albo szyby ;p ale jeszcze ja bede mial problemy. dobra zglosze sie na policje wielkie dzieki pozdro