[MKVII] 1.8 TD Wyciek oleju koło turbiny(FOTO)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Obok turbiny wycieka mi olej bo jak przejadę szmatką to jest czarna
i na bagnecie też widać że ubyło.
Co do dynamiki to nic się nie pogorszyło.

Moje pytanie czy wystarczy wymienić zacisk czy coś innego trzeba będzie zrobić?



Na czerwono zaznaczyłem miejsce z którego ubywa olej.
  
 
Dwie sprawy.
1) Daj jakieś bliższe foto
2) chcesz sprzedać zderzak przód?
  
 
Po pierwsze nie obok turbiny tylko obok kulera, bo drugie daj bliższe foto, bedzie łatwiej dojść
  
 
Pomiędzy chłodnicą powietrza a kolektorem, na przedmiotowym łączeniu powinna być gumowa uszczelka, o-ring, prawdopodbnie jej nie ma lub jest zużyta, musisz tam zerknąć. Po drugie primo spasuj dobrze łączenie i solidnie skręć. Inna sprawa że jeśli pojawiają się znaczące ubytki oleju warto dla spokoju ducha i silnika sprawdzić uszczelnienia w turbosprężarce. Jeśli zalewasz silnik olejem do 3/4 skali a po 10 tys. oleju jest do 1/4 to wszystko jest w normie. Jeśli jest znacząca różnica i podejżewasz że olej "ginie" przez turbosprężarkę to zrób t czym prędzej.
  
 
Pomiędzy chłodnicą powietrza a kolektorem, na przedmiotowym łączeniu powinna być gumowa uszczelka, o-ring, prawdopodbnie jej nie ma lub jest zużyta, musisz tam zerknąć. Po drugie primo spasuj dobrze łączenie i solidnie skręć. Inna sprawa że jeśli pojawiają się znaczące ubytki oleju warto dla spokoju ducha i silnika sprawdzić uszczelnienia w turbosprężarce. Jeśli zalewasz silnik olejem do 3/4 skali a po 10 tys. oleju jest do 1/4 to wszystko jest w normie. Jeśli jest znacząca różnica i podejżewasz że olej "ginie" przez turbosprężarkę to zrób t czym prędzej.
  
 
Zdjęcie z bliższa
Kliknijcie żeby powiększyć.



  
 
to jak ci tam cieknie to odkręć to i zobacz dlaczego ci cieknie. Może guma jest przecięta?