Głośniki przednie - co polecacie?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mają być tanie i dobre oczywiście. Nie jestem audiofilem, pod tym względem z tyłu wystarczą mi oryginalne ale lewy przedni mi rzęzi i chce je wymienić. Co polecacie tak do kilkudziesięciu złotych??

Janusz Figurski
 
 
Do kilkudziesięciu złotych to pewnie niewiele (chyba że myślisz o głośnikach 10 cm)... Ciut powyżej 100 kosztują Boshmany 13 cm. Zwróć uwagę na głębokość głośnika.
  
 
wlasnie a jak jest z tymi przednimi czy kazde sie mieszcza? jaka moze byc glebokosc maksymalna ?
  
 
Ja mam Boshmany 11 za 55 zl 2 drozne . Niestety chyba spodziewalem sie czegos lepszego ale 55 zl za o niebo lepszy dzwiek niz z fabrycznych to malutko. Oczywiscie zakup dokonany na wolumenie.

Ps A moze ktos wie jakie najwieksze glosniki mozna wrzucic na tyl.

[ wiadomość edytowana przez: PoLaRoS dnia 2002-09-23 16:35:01 ]
  
 
Cześć !
Ja zmieniałem tylne i zmieściły się 16,5 cm (Sony Xplod ) bez zmiany otworu. Trzeba tylko nawiercić nowe dziurki na śrubki.
Sam głośnik ma jeszcze odrobinę luzu - może wejdzie 17 cm, jeżeli takie są.
Hej !
  
 
Cześć!
Jeśli chodzi Ci o głośniczki tanie , i jestes z warszawy to jedż po prostu na wolumen. Znajdziesz tam od pyty głośników. Ja sam polecam Rainbow - w/g mnie najlepszy stosunek jakości do ceny.
Nie kosztuja moze 50 zl, tylko troche wiecej, ale w/g mnie lepiej dolozyc te pare zlotych, a roznica w dzwieku bedzie kolosalna Do Lasombry - z tym mieszczeniem to jest tak - ja mam jedne z wiekszych i glebszych 16 na rynku. Po prostu trzeba troche przerobic tapicere i dac ok 4 cm dystans. Tak wiec raczej wiekszosc glosnikow sie zmiesci - po przerobce of kors.

P.s.
W oryginale sa chyba 10cm glosniki prawda? Jesli tak, to zwróć uwage Januszu, ze mozesz wstawic tam glosniki 13 cm bez zadnych przerobek (o ile dobrze pamietam - bylo to u kogos na stronie, ale nie moge znalezc)
  
 
Informacje nt głośników przednich znajdziecie na tej stronie w Ciekawostkach. Jest tam wszystko opisane i nawet pokazane przez Maćka GT .
  
 


To jest zdjęcie ze strony MaćkaGT (mam nadzieję że się nie pogniewa że go użyłem - w końcu zostało zrobione po to by służyć innym). Na zdjęciu są pokazane maksymalne wymiary jakie można włożyć na przód -oczywiście po uprzednim wywierceniu nowych dziurek w blasze i zdjęciu plastikowych kołnieży po głośnikach opcjonalnych. Nieśli nie chcecie się bawić w wiercenie dziurek tylko w wykorzystanie już istniejących otworów to polecam głośniki "Magnat Bull Power 102" -60 Watt (opcjonalne mają po 20 Watt) Komplet tych głośników kosztuje 160pln, ale po pierwsze:
-wymiarami idealnie pasują w już wycięte otwory w drzwiach
po drugie:
przed kupnem robiłem w MediaMarkt porównanie tych głośników z innymi markami o tych samych wymiarach no i te właśnie zwyciężyły jeśli chodzi o czystość dźwięku


PODSTRONKA KLUBOWA - GALERIE
  
 
16 z tyłu??? Ja bez cięcia blach założyłem 20cm. Są to jakieś Blaupunkty 3-drożne z wyższej półki (z metalizowaną membraną), które właśnie wychodziły z produkcji. Fakt: głośnik nie przylega idealnie, ale o nic nie obciera, nie skacze. Po prostu niźle trzepie.
  
 
Dzięki wam o wielcy, nareszcie się zarejestrowałem.

Jak już wspomiałem wcześniej audiofil ze mnie żaden więc pewnie padnie na Boshmany11 za 55 zł. Krawat a za ile są te Rainbowy? I czy ktoś będzie może przypadkiem na wolumenie w niedługim czasie w przyszłości? Ja co weekend brykam do Torunia do mojej Kamilki tak więc nigdy mnie nie ma w Wawie w weekend.

Janusz Figurski

[ wiadomość edytowana przez: jafi dnia 2002-09-24 08:54:32 ]
  
 
Glosniki trzeba montowac tak, by dolegaly do czegos. Jesli miedzy glosnikiem a podlozem beda szpary to niskie czestotliwosci beda sobie nimi uciekac - znosic sie. W danym momencie membrana wytwarza wyzsze cisnienie z przodu a nizsze z tylu, przez szpare cisnienia wyrownuja sie. :/
Podlaczcie glosnik, niby slychac ale bez niskich czestotliwosci. Wystarczy polozyc na nim kawalek tektury powiedzmy formatu A4 z wycietym okregiem i juz zlikwidowaliscie "krotkie spiecie".
  
 
Jafi - ceny zaczynaja sie od 100 zł, hehe do górnych 10000 dm (vide : głośniki za 10 000 DM ) Oczywiscie mowie o cenach na wolumenie, u oficjalnych dealerow troche drozej.
Mysle za ponizej 100 zl moze byc ciezko. Chociaz jesli naprawde nie jestes audiofilem i potrzebujesz radia tylko po to aby posluchac wiadomosci, to bierz Bochmanny, jesli chociaz troche lubisz muzyke, i tupiesz noga przy jakims kawalku, to sprobuj zainwestowac w cos lepszego. Takie jest moje zdanie
Ptaszyna - i owszem racja, ale co ci po tekturce pod glosnikiem, jak ci cisnienie ucieka przez wszystkie szpary miedzy blacha a tapicerka, zamkiem, itd? Tekturka to polsrodek. W/g mnie jedynym wyjsciem (ktore mam zamiar wykonac jeszcze w tym roku) jest kompleksowe wyciszenie drzwi matami. Natomiast caly czas sie gryze jesli chodzi o wlozenie do srodka gabki czopkowej, ktora niby?? mialaby likwidowac fale stojace.... Wie ktos cos o tym? Gdzieś o tym slyszalem, ale watpie zeby to mozna bylo zrobic w espero, bo u nas pewnie by kolidowala z bebechami...

[ wiadomość edytowana przez: Krawat dnia 2002-09-24 17:33:10 ]
  
 
Krawat, tekturka to rozwiazanie do sprawdzenia w domu o czym tu wlasciwie piszemy bo przeciez nie wszyscy wiedza o krotkim spieciu, o falach stojacych itd. Niektorzy maja nawet glosniki podlaczone w przeciwfazie i tez o tym nie wiedza...
A czy uciekanie cisnienia jest takie zle? Przeciez stosuje sie obudowy z bass - reflexem... Inna sprawa, ze powinny byc obliczone a potem korygowane w kabinie bezechowej a u nas... zbija sie skrzynke ( i to nawet nie na podstawie jakiegos programiku czy kilku podstawowych wzorow z ksiazki ), robi otwor i sprzedaje jako kolumne!
Jesli masz cokolwiek wspolnego z akustyka to wiesz jakie dlugosci maja fale akustyczne i Ty chcesz pozbyc sie fal stojacych za pomoca "wypustek" z gabki o wysokosci powiedzmy 1cm???