[Ogólne] Podswietlenie zegarow

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam! zamierzam podswietlic sobie zegary jakie diody najlepsze pamietam ze w moim poprzednim autku kupilem zwykle i zeby nie swiecily do przodu musialem zeszlofowac gorna czesc aby byla plaska co powiecie o diodach w ksztalcie prostokatu? takie jak te

a moze te
dzieki za odpowiedzdiody 2

[ wiadomość edytowana przez: ChinQuan dnia 2011-07-19 16:09:59 ]

[ wiadomość edytowana przez: thomas77 dnia 2011-07-19 18:05:43 ]
[ powód edycji: poprawa tytułu ]
  
 
Siemka. Ale chcesz podświetlić zegary od tyłu czy zmienić oryginalne podświetlenie od przodu na diodowe ??

PS. te pierwsze diody się nie nadają za bardzo bo są to zwykle Ledy nie super jasne i świeca bardzo marnie.
  
 
chce wyciagnac cale zegary w od tylu wsadzic a te z gory rozlacze chyba calkowicie zeby bylo widac cyfry na liczniku w nocy
  
 
Z tym tematem sie zapoznałęś mam nadzieje w takim razie ? KLIKACZ

Według mnie standardowe diody 5mm super jasne będą ok.
  
 
Tak jak wyżej Tylko i wyłącznie diody super jasne. 5 mm są jak najbardziej ok... do wskazówek lepsze są 3 mm. Koniecznie z płaskim czołem... o wiele lepiej rozpraszają światło Ja kupiłem zwykłe i szlifowałem na płasko. Efekt możesz zobaczyć na fotkach profilowych.
  
 
no to sie wlasnie dowiedzialem ze nie ma w mkvII wejsc z tylu na zarowki?? ma moze ktos fotki jak to jest zrobione? jeszcze nie rozkrecalem.. ale chcialbym zobaczyc jak to wyglada u kogos z was.. ma ktos moze??
  
 
Cytat:
2011-07-22 15:43:12, ChinQuan pisze:
no to sie wlasnie dowiedzialem ze nie ma w mkvII wejsc z tylu na zarowki?? ma moze ktos fotki jak to jest zrobione? jeszcze nie rozkrecalem.. ale chcialbym zobaczyc jak to wyglada u kogos z was.. ma ktos moze??


polukaj na allegro...
  
 
tak jak napisał Tobinator

Kliknij w to tu jest wszystko opisane i pokazany efekt
  
 
Cytat:
2011-07-22 15:43:12, ChinQuan pisze:
no to sie wlasnie dowiedzialem ze nie ma w mkvII wejsc z tylu na zarowki?? ma moze ktos fotki jak to jest zrobione? jeszcze nie rozkrecalem.. ale chcialbym zobaczyc jak to wyglada u kogos z was.. ma ktos moze??








Tu masz na przykładzie mk6,w mk7 jest inny rozłożenie listw SMD.

[ wiadomość edytowana przez: zigg dnia 2011-07-22 16:22:15 ]
  
 
Cytat:
2011-07-22 16:17:12, zigg pisze:




no proszę, moja konstrukcja
  
 
Cytat:
2011-07-22 16:16:46, Polocutor pisze:
tak jak napisał Tobinator Kliknij w to tu jest wszystko opisane i pokazany efekt



no tak tylko wlasnie tutaj nie ma zdjec ;/kurde moglem zamowic tez takie tamy led.. no coz bede kombinowal z diodami
  
 
Przepraszam za OT, z czego te wskazówki? Sierra?
  
 
ja wskazówki dopasowałem z Mondeo MK2 ale musisz uważać z ustawieniem bo są troszke inaczej wyważone wsazówki z paliwa i temperatury i trzeba przyciąć wskazówke obrotomierza
  
 
ja wstawilem z Astry F.

Temperatura i paliwo pasowało p&p, w obrotomierzu i prędkościomierzu wstawiłem tulejki z oryginalnych wskazowek
  
 
kurde ma ktos moze jakies propozycje.. albo probowal z tymi zegarami zegary
Chcialem zrobic podswietlenie na czerwono .. lecz efekt.. mizerny.tarcze sa biale cyfry czarne i jak zalacze diody z tylu podswietla cala tarcze.. chcialbym same cyfry podswietlone.. ;(
moze jakies propozycje? zmiana zegarow?
  
 
1. Od góry masz dwie żarówki, wywal je - one świecą na całe zegary.
2. Na stronie głównej w Tuningu-modyfikacje jest porada jak zmienić podświetlenie.
3. Piszesz, że działa żle, ale co zrobiłęś dokłądnie, to już mamy zgadywać? Mamy Ci podpowiedzieć, ale z Twojej strony nie ma żadnych konkretów... Jakie diody dałeś, gdzie, ile, jakie tarcze, jakie wskazówki, co ze starymi żarókami, jaki masz licznik...wysil się trochę...
4. Modów zegarów jest cała masa, szukałeś na forum tutaj?
  
 
Możesz tak zrobić:

Tarcze na skan, potem do Photoshop-a. Wypełniasz przeźroczystością cyfry a tarcze na przykład na czarno. Potem drukujesz na folii przykładasz za tarcze ori, pewnie będziesz musiał nożykiem z grzebać farbę z zegarów oryginalnych. Albo po prostu zamów tarcze na allegro ale takie które są białe z przeźroczystymi cyframi.
  
 
Ale przecież wystarczy wyszlifować od spodu zieloną farbę na tarczach i podświetlasz dowolnym kolorem.

Oczywiście tutaj na foto jest jeszcze kilka diod UV zamiast górnych wskazówek, coby wskazówki się świeciły (pomalowane lakierem UV).
  
 
Cytat:
2011-07-26 09:53:10, surec pisze:
Ale przecież wystarczy wyszlifować od spodu zieloną farbę na tarczach i podświetlasz dowolnym kolorem. Oczywiście tutaj na foto jest jeszcze kilka diod UV zamiast górnych wskazówek, coby wskazówki się świeciły (pomalowane lakierem UV).




no dobrze tylko ty masz czarne zegary.. ja mam biale tarcze z czrnymi liczbami.. i podswietla sie to biale a cyfry dalej czarne.. pokazalem jakie mam tarcze takie!
diody wstawilem do okola predkosciomierza..
  
 
Nie przypuszczałem, że nie sprawdziłeś przed wstawieniem LED, czy wogóle tarcze przepuszczają światło...
Only wymiana na robione z allegro