UBEZPIECZENIA od A do Z

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Rozporzadzenie Ministra Finansów reguluje sprawy ubezpieczeń obowiązkowych, w tym także ubezpieczenia OC komunikacyjnego. Każdy z nas ma obowiązek je posiadać.
Pamiętajcie, to WAŻNE....
Ubezpieczenie OC komunikacyjne zawiera się na okres jednego, pełnego roku. Jeśli planujemy zmienić ubezpieczyciela, ciąży na nas obowiązek pisemnego wypowiedzenia umowy najpóźniej na jeden dzień przed końcem trwającej dotychczas umowy. W późniejszym terminie wypowiedzenie nie zostanie przyjęte, bo Towarzystwa Ubezpieczeniowe bardzo niechętnie pozbywają się klientów. Warto zachować kopię wypowiedzenia i dowód nadania listu poleconego. Wszystkie zniżki przysługujące za okres bezszkodowego przebiegu ubezpieczenia przechodzą do kolejnych ubezpieczycieli na podstawie zaświadczenia z dotychczasowego Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Co roku stawki zmieniają się w różnych firmach ubezpieczeniowych. W tym roku nawet jedna z nich obnizyła stawki, co jest.. ewenementem. Warto więc porównywać składki przed wznowieniem polisy. Róznice bywają kwotowo ogromne!!!
Jeśli ten temat Was zainteresuje, obiecuję na bieżąco, w miarę możliwości czasowych dostarczać Wam fachowych informacji.. Proszę więc o sygnały... Musicie wiedzieć także, że czekające nas zmiany unijne będą miały ogromne znaczenie także dla nas, kierowców i klientów Towarzystw Ubezpieczeniowych. I niestety nie wszystkie będą dla nas korzystne, wiele z nich zapowiada się bardzo kontrowersyjnie. Jeśli będzie taka potrzeba, z przyjemnościa proponuję Wam swoją pomoc w zakresie informacji o ubezpieczeniach.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
  
 
Ja jestem wybitnie ciekawy jak radzi sobie Link 4 - bo tam wsio je na telefon i na nowi i niepewni...
  
 
jasne jasne - kcemy jeszcze!!! kcemy jeszcze!!!


a reszta klubowiczów co na to???


[ wiadomość edytowana przez: Kruchy dnia 2003-09-23 08:15:26 ]
  
 
Bardzo dobrze, że kolego poruszyłeś ten temat. Jestem za jego kontynuacją. Pozdrawiam
  
 
GUTEK - to jest nasza koleżanka - nie kolega Ale pomysł napewno chwyci. Dobrze miec w gronie klubowiczów osoby których kwalifikacje zawodowe mogą pomóc w różnych nurtujących nas czasami sprawach.
Pozdrawiam... szczególnie koleżankę timotey
  
 
SORRY
  
 
No przecie to wszyscy wiedza
Mamy nowego ubezpieczeniowca w klubie ???
  
 
Cytat:
2003-09-23 10:37:59, miodek997 pisze:
GUTEK - to jest nasza koleżanka - nie kolega



R.O.T.F.L.
  
 
Ja bym się z chęcią dowiedział co nas czeka po akcesji. Sam mam za dużo roboty ze swoją działką w tym temacie, ale jak zajmujesz się ubezpieczeniami droga koleżanko to w wolnej chwili skrobnij cosik .
  
 
Jestem nowy w klubie, ale teraz już wiem, że Timotey to koleżanka. Pozdrawiam
  
 
Dziękuję za Wasze sygnały . Mam nadzieję, że tego typu informacje przydadzą Wam się, a ja postaram się na bieżąco przekazywać wszelkie nowości i ważne sprawy. Zobaczymy, czy ten temat utrzyma się .
Miodek997...dziękuję
GUTEK3000... nie martw się, jestem taka.. trochę "utajniona"
Micaj, służę pomocą informacyjną. Opisz mi dokładnie problem i swoje pytania, może uda mi się Tobie pomóc w rozgryzieniu sprawy.

**************INFORMACJA******************
*Towarzystwo Ubezpieczeniowe "Samopomoc" S.A. imponująco obniżyło w tym roku stawki wyjściowe na OC komunikacyjne.

*Na tego ubezpieczyciala powinni zwrócić uwagę szczególnie (ale nie tylko!!!) nasi młodsi koledzy, w wielku do 25 lat, lub mający prawo jazdy krócej niż rok. Zwyżki składki z tego tytułu są o wiele niższe niż w innych firmach ubezpieczeniowych.

*W tym T.U. stawki wyjściowe w OC są naprawdę niskie, szczególnie po tegorocznej ich korekcie.

*Ubezpieczenie AC jest także atrakcyjne, nawet dla aut starszych. Zwyżka składki za wykupienie amortyzacji jest niewielka w porównaniu z innymi ubezpieczycielami.
* Nie spotkałam się u nich dotychczas z problemami w likwidacji szkód!!!... a to jest bardzo istotne.
Pozdrawiam...
  
 
a propos link 4 juestem ubezpieczony w tej instytucji i przyznam ze na poczatku czulem pewne obawyiwadomo jak z nowosciami a wszcegolnosaci ymi za ktore trzeba zaplacic i tak!! jestem juz ponad pol roku i doznalem malego szoku :
po 1. cena-mam 24latek- weic wiek do 25 nie kosztuje okolo 30% w gore tylko okolo 10% a na calym ubezpieczeniu zaoszczedzilem okolo 450zl polskich
po 2. mailem ubnfalik ostatnio i holowanie w ramach OC- nie amm AC mailem gratis zwracaja za lawetowanie od meijsca zdarzenia do miejksca zamieszkania i zwrolili mi nic nie zaplacilem za przejazd "taxi" okolo 50km- w sumie zwracaja do 85Euro
po 3. naprawuiaja autko do 45Euro ale nie wiem na jakiej zasadzie to funguje jeszcze nei naialem tej nie przyjemnksci by mi tyototka odmowila posluiszenstwa
a tak na koniec!!! hehe cieszuycie sie co nie??!! oby dzaial ten pomaranczowy telefonik jak najduzej pozdraiam paps
  
 
CarinaGTI.. to pierwszy z rynku sygnał, jaki mam od zadowolonego z LINK4 klienta. Naprawdę mnie on cieszy. Pozdrawiam i mam nzdeieję, że Twoja radość będzie trwała i trwała.. No cóz, może to T.U. sprawdzi się na rynku.. Tego dzisiaj jeszcze nie wiemy. Rynek ubezpieczeń, a znam go odrobinę od 1995 roku i śledzę uważnie... to nieustanne zmiany, radości i problemy klientów...to kalejdoskop...
  
 
Witam Timotey.
A ja mam takie pytanko czy ktoś wie na jakiej podstawie Link4 ubezpiecza samochód (chodzi mi tu AC)?
Z każdy towarzystwem ubezpieczeniowy jakim się spotkałem to jak się wykupowało AC to oglądali autko i dopiero je ubezpieczali, a w Link4 robią to przez telefo i np. skąd wiedzą, że nie ubezpieczam jakiegoś grata lub samych papierów bo auto jest doszczętnie rozbite i je rozebrałem, a zgłosiłem, że mi skradziono?
Ta sprawa jest dla mnie podejrzana.
Z góry dziękuje za informacje.
Pozdrawiam
  
 
A ja jestem ubezpieczony w ALianz (pełen pakiet) i nigdy sie ogladaja samochodu tylko wypisuja papierki
  
 
konkretnie to tak. Czekam na odbór Yarysia . mam 3 pełne lata AC w PZU. Gdzie pakiet?.
Wartość autka 42 000.
  
 
Witajcie . Cieszę sie, że są pytania. Na indywidualne trudno odpowiedzieć na forum. Tutaj będę się starała przekazywać raczej to, co może zainteresować wszystkich....

*KOCUR COROLLA...
Właśnie dlatego oferta LINK4 budzi mnóstwo wątpliwości.
Obowiązkiem osoby ubezpieczającej pojazd jest dokonanie oględzin pojazdu...
- ewentualne uszkodzenia istniejące przed zawarciem polisy AC nie stanowia później podstawy do wypłaty odszkodowania.
- sprawdzana jest zgodność nr silnika i nadwozia z dowodem rejestracyjnym- stan licznika to jeden z elementów ustalenia ceny pojazdu na dzień ubezpieczania (każdy inny pojazd, niż nowy).
- osoba ubezpieczająca sprawdza stan urządzeń zabezpieczających przed kradzieżą.
To wszystko jest bardzo ważne dla klienta(!!!), bo w przypadku szkody.. to na ogół właśnie on ponosi konsekwencje źle, czy niedokładnie zawartego ubezpieczenia. Dane wpisane we wniosku maja ogromne znaczenie wtedy. A jak zrobić to dobrze (jak wogóle wykonać) bez oględzin samochodu?...
Drżyjmy, aby nie było szkody.

*KrzysioVW...
Jeśli jest to kontynuacja ubezpieczenia u nich...
jest to "wybaczalne", choć jednak procedury powinny być choćby dla zasady zachowane.

*Darsoft...
Proponuję najpierw zapoznać się z propozycjami Salonu, bo dla osób, które nie posiadaja pełnych zniżek ich pakiety są najkorzystniejsze.
Salony samochodowe mają zawarte specjalne umowy pakietowe
z Towarzystwami Ubezpieczeniowymi. Umowy zawierane są centralnie i dotyczą wszystkich podległych salonów samochodowych. Stawki są negocjowane, bo dotyczą całego kraju i... dużej ilości umów.
Wydaje mi się, że nie powinieneś szukac innej oferty do momentu osiągnięcia pełnych zniżek, lub.. do końca ofery pakietowej w salonie.
Jesli będziesz znał już ich propozycję cenową... daj proszę znać...
A przy okazji...gratuluje i cieszę się razem z Tobą z odbioru cieplutkiego jeszcze Yarysia.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie
  
 
witaj tmotey!! Poza praca jestem hobbysta jezeli chodzi o wszelkiego rodzaju sprawy finansowe i od poczatku sledze poczynania LINK 4 przyznam szczerze,ze sie staraja aczkowliek w niektorych aspektach mogli by sie jeszcze postarac-nie anleze do osb latwowiernych wiec dokladnie przeczytalem umwe i regulamin prze podpisaniem jest na strobnie www.link4.pl wiec nic w ciemno, jestem juz delikatnie [ponad pol roczku a za rok przekrocze 25 i kto wie jezeli jeszcze bedzie istbiakl link 4 to pewenie sie zaposze ale jak an razie jak do kazdej nowowsci czlowiek sie musi przyzwyczaic zycze im jak najlepiej!! pozdrawiam konrad
  
 
CarinaGTI... masz rację. Ja także im życzę jak najlepiej. Nie wiem, czy kiedyś nie pokuszę się nawet, aby także z nimi podpisać umowę o współpracę. Kto wie?. Mają ponoć w planach uruchomienie biur w całym kraju. Uważam, że zdrowa konkurencja jest bardzo wskazana. To ona właśnie pozwala nam dokonywać wyborów, poza tym na szczęscie zapomnieliśmy już o monopoliście. A obawy i wątpliwości.. Zawsze lepiej na zimne dmuchać, niż na gorącym się sparzyć..
Pozdrawiam serdecznie
  
 
racja racja !! tez obilo mie o przyslowiwe uszko ze rozszerzaja dzialalnosc-oby tylko nie poodnosili cen za wysoko-wytarczy ajkby mieli po jednym na kazde wojewodztwo a podobno we wrocku ma byc na pcozatku wiosny-czas pokaze jak bedzie... Odnosnei konkurencji to co racja to racja zawsze tak bylo jest i bedzie a wiadomo ze otoczenie jest coraz barzdiej burzliwie zmieniajace sie. Powiem szczerze ze urodzona realistka ehehe ale to sie ceni- plusik ode mnie 3maj sie pozdrowka paps