Woltomierz i ekonomizer z 2107

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cześć!

Kupiłem na szrocie zegary z 2107 żeby wydłubać ekonomizer i woltomierz. I teraz pytanie - jak dokładnie te wskaźniki podłączyć, aby działy w 125p ?

  
 
Voltomierz podłączasz pod kabel , który dostaje napiecie po właczeniu zapłonu i do masy . Oczywiscie musisz też podlaczyć sobie podświetlenie (tez pod kabel , który dostaje napięcie w momencie załączenia podswietlania wskaźników). A ekonomizer???, nie wiem ...Moze koledzy wiedzą , bo ja tego juz wskaźniczka nie mam w 2103.
A gdzie ta łada stoi ??I co tam jeszcze jest do wzięcia???
Paweł
  
 
Ekonomizer potrzebuje odpowiedniego gaźnika - Solexa, kilometra wezykow i takiego "ufoludka" i jeszcze czarna skrzyneczke z "elektronika". Chyba o niczym nie zapomniałem.
  
 
Witam..
Ekonomizer potrzebuje tylko wejscia do kolektora ssącego.., nic więcej... zajrzyj do jakiejś Łady a zobaczysz w czym rzecz..
  
 
sheriffnt dobrze mowi:wystarczy podpiac wezyk pod kolektor ssący.Ta reszta o ktorej pisze Leszek to sluzy do oszczedzacza biegu jalowego i innych atrakcji gaznika lady.I nie tylko Solexa.Ja w mojej 2107 mialem webera i tez taka sama platanine wezykow,mikrowylacznikow,i elektrozaworkow. Jak sie ciesze ze moja 2106 nie ma nawet polowy tych wynalazkow!!!
  
 
Krotko mówiąc w tym wężyku ma być podciśnienie z kolektora ssącego
  
 
Dzieki za info!

Zegary były ze szrotu na Strażackie - mogę bardzo tanio odsprzedać/wymienić jakby ktoś potrzebowal całą resztę (czyli zegary bez ekonomizera i woltomierza) - mi ona niepotrzebna Najchetniej to zdobyłbym gdzieś amperomierz

A mogłbym się z kimś umówić na zajrzenie do jego Łady??
  
 
A to sorry Widzicie jak ja sie znam na tych cudach