[Marcino23] Ford Mondeo MkII Juice Green, remont blacharki..

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Nie dalej jak 27.09.2011 stałem się posiadaczem forda mondeo mk2 z 1997 roku. Silnik 1.8 benzyna
Z wyposażenia ma:
-ABS
-2x poduszka
-el. szyby przód
-el. lusterka
-klimatyzacja (sprawna, testowana)
-el. podnoszony fotel kierowcy
-centralny zamek
-immobilaizer
- 8 stopniowa regulacja wycieraczek.
-regulacja wysokości kierownicy

Z el. wszystko działa do wymiany silniczek wycieraczki z tyłu. Po przeglądzie do wymiany końcówka drążka prawego i dwie tylne tuleje wachacza z przodu.
Jedno foto z tel porobię w poniedziałek to dam więcej


Uploaded with ImageShack.us




[ wiadomość edytowana przez: Marcino23 dnia 2011-10-07 23:54:50 ]

[ wiadomość edytowana przez: Marcino23 dnia 2012-02-03 22:01:16 ]

[ wiadomość edytowana przez: Marcino23 dnia 2012-02-03 22:01:36 ]
  
 
W końcu Powiem Ci że ładny Dawaj foty wnętrza
  
 
poglądowa jeszcze z otomoto...


Uploaded with ImageShack.us
  
 
fajne są mondeo ale kolor do mnie nie przemawia, fakt jak auto warte to i kolor nie będzie przeszkadzał.

-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
niczego sobie auto sprowadzone widzę, ile Cie kosztowało jak można wiedzieć? opłaca się jeszcze takie auta kupować zza granicy ? dojdą koszty rej, ewentualnie gazownia?
  
 
sądze , że opłaca się bo ten w sumie w dobrych pieniadzach był 2700 + opłaty i żadnego gazu nie bedzie
  
 
Cytat:
2011-10-01 09:04:09, Marcino23 pisze:
sądze , że opłaca się bo ten w sumie w dobrych pieniadzach był 2700 + opłaty i żadnego gazu nie bedzie



I bedziesz nim jezdzil i jezdzil - zalozylbys gaz to za oszczednosci kupilbys sobie pozniej cos lepszego,ale co tam ekonomia ....
  
 
mi sie lpg nie kalkuluje bo robie do 14tys km rocznie także nie opłaca się.
  
 
Cytat:
2011-10-01 09:31:06, Marcino23 pisze:
mi sie lpg nie kalkuluje bo robie do 14tys km rocznie także nie opłaca się.


Jak chcesz trzymac auto ponizej roku to nie. Jesli wiecej to przy takim przebiegu instalacja zwraca sie po nie calym roku,a reszta to juz oszczednosci dla Ciebie.
Ja nawet do Vitary zalozylem ostatnio, ale planuje ja trzymac z 3 lata jak nie lepiej i szykuja mi sie dojazdy do pracy pozamiejskie codziennie 25km nie liczac innych potrzeb urzycia auta.
  
 
no Marcino23 moje zdanie już znasz ładne cacko zadbaj i będziesz ci dobrze służyć wnętrze bardzo ładne
co do twojego pytania pdasiek to tak jednemu się niby nie opłaci ale pomyśl masz auto z niemieckim przebiegiem a jak sam wiesz i się orientujesz jak Niemcy jeżdżą dbają i nie masz tak auta wyeksploatowanego jak w Polsce wiadomo co bite kombinowane i dobite choć i ter z się trafiają perełki w co nie wątpię
  
 
Cytat:
ale pomyśl masz auto z niemieckim przebiegiem


zsmarti, ogladałes kiedys auta za zachodnia granicą? ciężko znaleźć auta powyżej 8 lat z przebiegiem mniejszym niż 200.000 , tylko przekroczą PL granicę od razu magiczne 170.000-190.000, kwestia stanu auta nie leży w przebiegu tylko w serwisowaniu aut, tam rzadko kiedy kupuja zamienniki czy dają do pana Miecia na wymianę np rozrządu.

No jeśli 2700 zł no to może się opłacać , z sekwencją i opł to wychodzi gdzieś ~6000 zł czyli tyle co W PL a stan może być lepszy także ogólnie na (+)

a jak blacharsko ten Mondziak? też chyba lubią się sypać. Chociaż oglądałem w wakacje Mondziaka z 2000r który nie miał grama rdzy, szpachli, wgniotek itp - co mnie miło zaskoczyło - ale klima nie działała i odpuściłem
  
 
a wyobraź sobie ze ja właśnie auta sprowadzam i nie przegadasz mnie jak byleś kiedyś to wiesz ze jak kupujesz od Niemca to niema możliwości cofnięcia licznika chyba ze jeździłeś na place do turków to już co innego taki sam bałagan jak w Polsce a poza tym wierz mi jak szukasz to można bardzo ładny i z małym przebiegiem kupić




[ wiadomość edytowana przez: zsmarti dnia 2011-10-01 16:56:42 ]
  
 
blacharsko nie jest zle kilka rzeczy do zrobienia ale podłoga tak zdrowa ze aż bylem w szoku... trzeba pomalowac obydwa tylne blotniki i wycieniowac drzwi kilka drbnostek. Mam rachunki z zeszlego roku jak mial 120tys przebiegu ja nim przekroczylem 200tys km ps. zapomnialem dodac że ma regulacje kolumny i podswietlania zegarow ps2. do posiadaczy mk2 ... jak sie otwiera bagaznik ze srodka.
  
 
regulacja kiery góra-dół to chyba standard był tak jak i regulacja podświetlenia a co do zamka to już wiesz
  
 
Regulacja podświetlenia nie była standardem,w MKII nie otwiera sie klapy od środka,chyba że sobie przerobisz.
W MKI było cięgno na linkę w MKII dorzucili elektryczny siłownik sterowany przyciskiem z zewnątrz i zrezygnowali z cięgna wewnątrz.
  
 
od rana przed praca troche ogarnalem samochod tylko odrobine przydaloby sie woskowanie i porzadne mycie


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
  
 
teraz tylko zarejestruj i ciesz się z autka bardzo ładny mondzio i przydało by się szybki przyciemnić
  
 
Ogarniaj go i czekamy na mo(n)dy
  
 
Wczoraj zacząłem naprawę samochodu Wymienione tarcze obydwie i końcówka drążka. W przyszłym tygodniu rozrząd i olej z filtrami. (fotkę silnika tez zrobiłem) Okazało się że akumulator jest do wymiany...
Stara tarcza ukruszona...

I nowa

Oraz fota silnika

Sprawdziłem sobie VIN ale tylko takie informacje mi się wyświetliły...
Build Date: 26.09.1997
Vehicle Line: Mondeo 1992-2000
Body Style: 5 Door Saloon
Version: GLX
Engine: 1.8L Zetec-E EFI (115PS)
Transmission: 5-Speed Manual Trans - MTX75
Drive: LHD FWD
Axle Ratio: 3.84
Emission: EEC 96 Car (EEC 1)
Air Conditioning: Manual Air Conditioning
Territory: (+) "D"
Paint: Juice Green
Interior Fabric: Liberty
  
 
Zimowy setup
imageshack.us/g/148/24102011.jpg/
Zapraszam do oglądania