Ciśnenie?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cześć. Jestem tu nowy i mam pytanie: ile 2107 1500cm2 powinna miec ciśnienie w cylindrach i kiedy trzeba silnik do remontu brać?
  
 
Użyj wyszukiwarki...O tym co miesiąc ktoś pisze. U mnie jest po 16 atm na cylindrze.

[ wiadomość edytowana przez: Grzegorz2107 dnia 2003-09-24 22:30:15 ]
  
 
Cisnienie w granicach 11-13 Atm jest dobrym wynikiem.Moja ladka przy 8-9 zaczela dosyc wyraznie slabnac(mówię zaczęła bo kiedyś miałapo około 6-7 Atm i też jeżdziła.Pozdrawiam
  
 
Badanie cisnienia na suchych cylindrach niewiele mówi o szczelności tłok-cylinder. Czegoś można się dowiedzieć po przeprowadzeniu próby olejowej. Ale już nie chce mi się o tym pisać i proponuje użyć wyszukiwarki
  
 
EEEE! wszystko mowi, tylko silnik trzeba nagrzac, do temp pracy.
Chcesz wiedziec jakie jest cisnienie w cylindrach, a nie stopien sprezania!
Nagrzewasz silnik, wykrecasz swiece, wkrecasz, albo przykladasz urzadzenie do mierzenia cisnienia, wciskasz pedal gazu na full, i krecisz rozrusznikiem pare razy, poczym odczytujesz wartosc.
Proponuje upewnic sie ze jest luz, i sciagnac reszte fajek ze swiec.

W ksiazce pisze ze jesli silnik ma 1,0 Mpa zdaje sioe,czyli 10 to nadaje sie do remontu. Ale ksiazki klamia zarty!

Moj mial przy ostatnim badaniu 0.8 mpa, wiec wyjolem silnik do remontu, byl slaby, ranty na cylindrach,duzy przebieg 232 tys km, a poza tym pod reszte podzespolow byl za slaby(sportowy walek, odpowiedni stopien sprezania, NIE mylic z kompresja-czyli cisnieniem sprezania, 2 gazniki etc.)
Uwazam ze spokojnie jeszcze by 80 tysiecy wytrzymal, ale doprezylem glowice i wali w dol cisnieniem, dla tego wyjolem silnik.