Radio Ford CD 6000, podłączenie wzmacniacza

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam !

Siedzę i kminie jak podłączyć wzmacniacze do radia z Mondeo Mk3 ( cd 600) Przykłąd

Czy ktoś z was montował już wzmaki pod tym radiem ?

czy taki konwerter wystarczy ?

Konwerter

Dzięki !


[ wiadomość edytowana przez: tevenet dnia 2011-10-30 19:28:26 ]
[ powód edycji: Poprawa tytułu ]
  
 
Wystarczy, są nawet wzmacniacze z wejściem hi-input, ale nie polecam takiego rozwiązania, bo dużo tracisz na jakości dźwięku. Inna możliwość to wpięcie się przed końcówki mocy w radiu, ale jak się na tym nie znasz to nie polecam grzebać - można oddać do elektronika jakiegoś.
  
 

wiesz, pod wzmakiem będzie tylko tuba, a przy rzucaniu autem jakoś dźwięku się dużo nie zmieni :p . Tym bardziej, że radio będzie wymieniane za 1 może 2 miesiące.
  
 
Siema
montowałem coś takiego dla brata w foce
kable popodpinałem normalnie z głośników
z tym że ja u siebie też tak mam i działa normalnie
u brata wzmak zaczą się wyłączać :/
za duża moc
rozwiązałem to podpięciem plusów z dwóch tylnych głośników
bez żadnej masy
taki układ gra już od początku lipca i do tej pory nic złego się nie dzieje
jak byś był zainteresowany jakimiś fotkami bądź opisami to pisz na priva

[ wiadomość edytowana przez: maly10001 dnia 2011-10-31 08:27:03 ]
  
 
podepne się pod temat,
mam teraz radio blaupunkta które pięknie mi się komponuje w podświetlenie deski i chce przy nim zostać. Z tyłu mam jakieś "dobre" jajka, które wcześniej chodziły pod wzmakiem ale jak kupowałem auto sprzedający wyjął, pod oryginalną instalacją nie za bardzo grają,
Zastanawiam się nad kupnem niedużego wzmaka z high input np 2x70RMS.

Tylko pytanko teraz. Jak jest z tym High input? bardzo dźwięk się zniekształca? oczywiście nie mam RCA, i nie będę latał po elektronikach. Najlepiej jakbym dorwał jakieś porównanie np z youtuba

Czy zmieniać radio na takie z RCA?
  
 
Ale blaupunkt raczej ma RCA - nad zlaczami ISO (prad i glosniki) masz jak gdyby jedno duze gniazdo (dzielone w rzeczywistosci na 3 ) i dokupujesz przejsciowke wyposazona w chinche . Nawet przejsciowke pod zmieniarke/mp3 mozesz kupic. Sprawdz czy masz to duze gniazdo nad iso.
  
 
Cytat:
2011-10-31 08:26:42, maly10001 pisze:
Siema montowałem coś takiego dla brata w foce kable popodpinałem normalnie z głośników z tym że ja u siebie też tak mam i działa normalnie u brata wzmak zaczą się wyłączać :/ za duża moc rozwiązałem to podpięciem plusów z dwóch tylnych głośników bez żadnej masy taki układ gra już od początku lipca i do tej pory nic złego się nie dzieje jak byś był zainteresowany jakimiś fotkami bądź opisami to pisz na priva [ wiadomość edytowana przez: maly10001 dnia 2011-10-31 08:27:03 ]





mały10001 - jesteś faworytem w kategorii "zrób to sam" działu CA na rok 2011. Zanim zaczniesz udzielać dobrych rad proponuję, abyś zapoznał się z jednym z podstawowych pojęć elektroniki/elektrotechniki - mianowicie chodzi o "Pętlę masy". W skrócie wygląda to tak - jeśli urządzenie potrzebuje do normalnej pracy przewodu 2 żyłowego, a ty mu jedna żyłę odetniesz, to maszynka poszuka sobie "zastępstwa" i pójdzie najkrótsza (o najmniejszym oporze) droga. W przypadku wzmacniacza jest to najprostsza metoda do spalenia końcówki mocy we wzmaku lub przedwzmacniacza w radiu. (Masa do wzmaka dla obwodu zasilania np 40A doprowadzona kablami sygnałowymi - nic dobrego z tego nie może wyniknąć). W twoim przypadku jest trochę inna sytuacja, niemniej jednak radziłbym Ci podłączyć wszystko jak należy, a jeśli nie masz we wzmacniaczu złącza HI-INPUT to kup choćby adaptery z allegro po 15 pln i zrób to w miarę porządnie. W twoim przypadku mimo, że podłączyłeś tylko "+" od radia, to "-" w pętli masy (poprzez obudowę) i tak do wzmaka dochodzi zbierając przy tym wszystkie możliwe zakłócenia generowane przez urządzenia elektryczne w samochodzie.

Cytat:
2011-11-22 18:19:37, Seba pisze:
Ale blaupunkt raczej ma RCA - nad zlaczami ISO (prad i glosniki) masz jak gdyby jedno duze gniazdo (dzielone w rzeczywistosci na 3 ) i dokupujesz przejsciowke wyposazona w chinche . Nawet przejsciowke pod zmieniarke/mp3 mozesz kupic. Sprawdz czy masz to duze gniazdo nad iso.





blaupunkt oprócz 2 standardowych kostek ISO (zasilanie + sygnałowa) ma dodatkowa 3-modułowa kostkę miniISO. Podpinasz do niej odpowiednie adaptery (sterowanie wzmacniaczem, sterowanie zmieniarka i o ile pamiętam pilot ... albo coś tam innego zależnie od modelu - może być np: ipod)
  
 
Podepne sie ze swoim pytaniem
Mam w ciezarowce blapunkta (ktory ma tam byc ze wzgledu na sterowanie w kierownicy+informacje radiowe na glownym wyswietlaczu deski rozdzielczej) ale jest on zasilany 24V - pytanko, podpinajac adapter do mp3'ki czy innej "cyfrowej" zmieniarki nic im nie zrobie?? Tzn czy radio im nie wysle innego jakiegos napiecia niz zwyczajowe radia zasilane 12V ?? To samo z RCA - wzmacniacz mam 12V i doprowadze mu napiecie 12V ,ale nic sie nie stanie spinajac go z tym radiem 24V'owym??
  
 
Cytat:
Ale blaupunkt raczej ma RCA - nad zlaczami ISO (prad i glosniki) masz jak gdyby jedno duze gniazdo (dzielone w rzeczywistosci na 3 ) i dokupujesz przejsciowke wyposazona w chinche . Nawet przejsciowke pod zmieniarke/mp3 mozesz kupic. Sprawdz czy masz to duze gniazdo nad iso.


Mój tego nie ma, interesowałem się tym i ja niby mam tam taką kostkę, ale jest to ogólnie jakiś Blaupunkt dedykowany dla Renault i ta kostka jest do sterowania do kiery i coś tam jeszcze, w każdym bądź razie na 100% nie ma tam sygnału audio żadnego
  
 
Cytat:
2011-11-22 19:26:43, Seba pisze:
Podepne sie ze swoim pytaniem Mam w ciezarowce blapunkta (ktory ma tam byc ze wzgledu na sterowanie w kierownicy+informacje radiowe na glownym wyswietlaczu deski rozdzielczej) ale jest on zasilany 24V - pytanko, podpinajac adapter do mp3'ki czy innej "cyfrowej" zmieniarki nic im nie zrobie?? Tzn czy radio im nie wysle innego jakiegos napiecia niz zwyczajowe radia zasilane 12V ?? To samo z RCA - wzmacniacz mam 12V i doprowadze mu napiecie 12V ,ale nic sie nie stanie spinajac go z tym radiem 24V'owym??



1. Jeśli MP3 czy inne urządzenie łączysz tylko kablem sygnałowym to nic się nie stanie.
2. Raczej nie - jeśli radio zasilasz ze źródła 24V a wzmacniacz z 12V - nie będzie to miało wpływu na sygnał audio przesyłany między urządzeniami. Pytanie tylko czy wzmacniacz, który posiadasz musi mieć wspólną masę z radiem. Jeśli tak to sprawdź, czy adapter 24V-12V ma wspólna masę "po obu stronach" adaptera. Jeśli nie to masa może pójść sygnałowym, a to nie jest dobre.
  
 
Cytat:
2011-11-22 20:25:32, pdasiek pisze:
Mój tego nie ma, interesowałem się tym i ja niby mam tam taką kostkę, ale jest to ogólnie jakiś Blaupunkt dedykowany dla Renault i ta kostka jest do sterowania do kiery i coś tam jeszcze, w każdym bądź razie na 100% nie ma tam sygnału audio żadnego


Podaj model radia, to się sprawdzi czy się da, czy nie da
  
 
Renault G5 (pakowany w Lagunie 1 z tego co pamietam)
potwierdzicie tylko moją tezę - ma sterowanie z pilota, + zmieniarka, stąd brak miejsca na audio.

Lepiej odpowiedzcie jak z tą stratą jakości przez High Input :p
  
 
Zależy od tego jakiej jakości tłumiki tam są. Ale myślę że w tym odtwarzaczu to różnicy nie poczujesz

Tu masz jak zrobić line-out za pomocą lutownicy
KLIK

[ wiadomość edytowana przez: Kakiel dnia 2011-11-22 22:08:45 ]
  
 
kurde gdybym tylko miał trochę więcej zdolności elektronicznych, bo wcale to nie jest trudne. Ale nie poradzę sobie chyba
Rozumiem że z 1 kondensator = 1 głośnik, czyli w sumie wystarczy przylutować NASZ kondensator do jednego z płyty. Tylko tu mi nie pasuje bo
Cytat:
Dolutowujemy nogę "-" naszego kondensatora do nogi "+"

tu rozumiem
Cytat:
- naszego nowego kondensatora wlutowujemy w dziurkę


jaką dziurkę?

Aha i np 2x rca potrzebuje 3 przewodów, 2 sygnałowych L i P i jedna masa o ile pamiętam, to nie rozumiem skąd te dwa sygnały mam wziąść bo masę no to z radia się gdzieś zawsze weźnie
  
 
Przez kondensatory podłączasz się do płytki (te nowe kondensatory do płytki i od kondensatora kabelek do wyjścia) ale tracisz wyjścia głośnikowe.
Lub sposób drugi, dolutowanie się nie wyciągając kondków, nie tracąc wyjść głośnikowych.