[126]1.2MPI-in progress: 5speed,F444->rally white

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czesc

2 tygodnie temu odkupiłem malucha od Cybula, po obejrzeniu 4 innych 126p po swapach.

Najwazniejsze fakty:

buda praktycznie bez korozji - to było głównym problemem innych 126p ktore ogladałem (w mniejszym lub wiekszym stopniu)
1.2MPI 75KM z Punto I
skrzynia Skoda Rapid
4x zółty Bilstein
reczny hydro z zapadka
2x Bimarco B w praktycznie idealnym stanie
2x Schroth 3pkt z napinaczami
solidna klatka
poszerzki laminat
2 kpl. rekinów
dystanse tył + przód (z tego co pamietam to 20mm na stronę)

No i wiele innych dodatków .

Auto dzień po zakupie:




















A dlaczego "jeszcze" Blue Zomo ? Bo planuje całość przemalowac na biało, ale to pewnie dopiero w lato .

[ wiadomość edytowana przez: piotres87 dnia 2011-12-04 02:58:29 ]

[ wiadomość edytowana przez: mar125 dnia 2012-09-25 08:53:57 ]

[ wiadomość edytowana przez: Furiosus dnia 2012-10-27 07:35:28 ]

[ wiadomość edytowana przez: Furiosus dnia 2012-11-16 16:39:03 ]
  
 

Pozatym auto wymaga dopieszenia wizualnego i ogarniecia kilku kwesti technicznych, oraz uporzadkowania elektryki. Wszystko w swoim czasie, którego niestety ciągle nie mam i to jest głowny problem . No ale powolutku, stopniowo ...



M.in. hamulce (z 125p tyl i przod) wymagaja jak to zwykle z nimi jest przesmarowania bo troche trzymaja. Kupiłem też odrazu swieze klocki, wiem ze zostane zjechany za fomary ale trudno. Chciałem wogóle sie przekonać czy na coś jeszcze sie nadaja te zaciski z 125p, ale w koncu były kupione nowe 3 lata temu...





Poki co wyjałem i nasmarowałem tylko lewy tylny zacisk, reszta wkrotce.

Z pilnych rzeczy (przed zima) musze jeszcze zakonserwować spód samochodu.
  
 
Jak dla mnie autograf Tomka pomaluj laierem bezbarwnym bo sie wyrze ;p
  
 








Dzien PRZED zakupem samochodu kupiłem juz felgi ...bo akurat sie trafily , niezbyt tanio no ale cóz - dla mnie najlepiej pasuja do 126p. W planach srutowanie i malowanie proszkiem.

Poczatkowo chciałem je dać całe na biało, ale jak zobaczylem je w realu to spodobalo mi sie orginalne malowanie, z tym ze raczej ciezko bedzie je odtworzyc - trzeba by calosc na czarno pomalowac i przetoczyc cale fronty felg, potem lekko wypolerowac i na to klar . Nie mam pomyslu jak to wytoczyc poki co.





  
 
fele kozak bardzo bardzo fajne, pasują, ale daj sobie spokój z śrutowaniem dobrze wyglądają i nie są aż tak zniszczone ja na twoim miejscu bym popracował papierem ściernym nad nimi zdarł z nich ten klar który jest na polerce, następnie wiertarka filc pasty polerskie i na błysk, czarny kolor nie wygląda na zniszczony więc bym go nie ruszał.
  
 
a w ile to przyspiesza do setki?

[ wiadomość edytowana przez: bako69 dnia 2011-12-17 03:03:28 ]
  
 
Nie wiem ile ma do 100, nie mierzyłem, ale zmierze w przyszlości.

Ma ktos może zdjecie jak wygladaja białe KBSy na samochodzie ? (nie musi to byc 126p)

dzieki
  
 



Białe wygladaja kiepsko, zwłaszcza jak chcesz budę białą zrobić. Zostaw albo w oryginalnych kolorach albo srebrne.
  
 
Felgi gienialne, zawsze na nie chorowałem jak miałem malucha, ale dla mnie to muszą być bez tych dekielków, tylko wtedy wyglądają mocarnie. A poza tym pogadaj ze Staszkiem tępicielem żydomasońskiej propagandy oponiarskiej, on się specjalizuje w polerowaniu i poszerzaniu, może coś poradzi i nie trzeba będzie malować.
  
 
białe delikatnie mówić nie urywają dupy....
i masz racje dekielki
No staszek by je wyprowadził
  
 


Tu masz wzór do naśladowania, poszerzenia są niemal identyczne.
  
 
Mnie również bardzo podobają się te felgi i jak większość nie lupie dekielków zakrywających śruby.

MAD_DOGG zarzucił dobry wzór do naśladowania
  
 
Mi tez sie bez dekielkow lepiej podobaja. Te biale bez dekielkow by tez napewno lepiej wygladaly , a szczegolnie zalozone na samochodzie.

Srebrne mi sie nie podobaja, a juz napewno nie do bialego lakieru.
Zawsze chcialem miec białe felgi, ale jak zobaczylem to ori malowanie to mnie urzekło.

No nic przemysle ...

A tymczasem zimowki - felgi SC, opony Dunlop WinterSport M2 145/70/13 z bieznikiem 6mm . Mialem kupować same opony ale ze sie trafil tanio komplet to nie zastanawialem sie, a rekiny nie trafiaja raczej w moj gust.

Malowanie - piaskowanie punktowe pistoletem, podklad reaktywny z novola, bialy podklad akryl i na to jutro pojdzie biały lakier akryl .

Opon nie zdejmowałem z checi zaoszczedzenia czasu i pieniedzy - spuscilem powietrze i podlozylem tasme jeszcze pod rant. Powinno byc OK. Po malowaniu wywaze te kola.














  
 
Maluszek dostał troche części od Św. Mikołaja :



Zwrotnice regenerowane od nowim_autoport.



Konserwacje bitumiczne Carsystem.



3l bielutkiego akrylu.





Karton roznych nowiutkich czesci ...



Wziąłem się także za podwozie, wiecej zdjec wkrotce.
  
 
no i zacnie dobre święta


[ wiadomość edytowana przez: CEHU dnia 2011-12-26 01:15:34 ]
  
 
jakiej marki lakier?

baza + klar? to kiedy lakierowanko ?
  
 
Lakier PROFIX wiec raczej nie za wysoka polka, ale malowalem juz takim i jak dla mnie jakosc jest akceptowalna (napewno lepsza od HAYA ktorym malowalem pare lat temu, co wogole rozlewac sie nie chciał).

To nie jest baza to jest akryl jak juz napisałem (nie wiem jak to inaczej nazwac, ale wiesz ocb, nie przykrywa sie tego klarem).

Lakierowanie raczej dopiero w lipcu, lakier kupiłem juz teraz bo boje sie wzrostu cen po nowym roku .
  
 
Jeszcze cos znalazłem dzis pod choinką :


  
 
nie polecam tych kierownic kolzeka taka złamał na odcinku nie za fajne uczucie
  
 
w niebieskim już kiedyś taka była tylko 3 ramienna i też się połamała.
jak do lansu na miasto to da radę...