[125p]Moj wymarzony klasyk z 1972 roku :)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
No i stało sie.Dzisiaj stałem sie szczesliwym posiadaczem wymarzonej pierwszej serii.
Jest to POLSKI FIAT 125P 1972 rok (pierwsza rej.13.02.1972) po listopadzie 71 i biegi juz w podlodze, reszta tak jak Pan Bóg przykazał.
Autko jezdzi elegancko , zawieszenie , hamulce, skrzynia , silnik eleganckie.Wiadomo silnik do wyregulowania i tym zajmnie sie nasz Arnoldzik : )
Auto bedzie cale malowane ale najwazniejsze rzeczy jak progi , podloga wszystkie mocowania itp sa w idealnym stanie.Kolor bedzie ten sam.Wszystkie listwy mam do niego i mase czesci
Wogole jak sie przesiadlem do wlocha to nie ten swiat i wogole Ci ktorzy jechali polakiem i wlochem to wiedza co mam na mysli.
Naprawde bardzo sie z niego ciesze ze Go mam
W takim niepozornym garazu w Gliwicach sobie stał


Otwieramy garaz i odpalamy



I juz na warsztacie blacharsko lakierniczym u kumpla
Badamy
Zalozylismy dekle ktore sa w stanie idealnym szt.5


Po nowym roku bedziemy malowac na taki kolor bo naprawde mi sie podoba a nie chce w nim odwalic fuszery zeby malowac same drzwi i takie tam. :wink:

2 DNI POZNIEJ

zbieramy graty

dzis doszedl taki dosc zadko spotykany i ciezko dostepny gadzet
oczywiscie ida do polerki ale narazie przymiarka i fota ogolna



Narazie tyle fot, zima w pełni i fiacik se garazuje i czeka na malowanie

Listwy na progi juz mam wypolerowane, nastepne ida sloneczka a przy malowaniu atrapa i okulary
  
 
Gratuluje zakupu takiego wspaniałego egzemplarza !
  
 
pieknosc
  
 
Fajny,fajny ale z "włocha"to tam niewiele chyba jest
  
 
wiecej napewno niz w MRach

  
 
To co w tym 125p jest włoskiego??.W 1972 roku prawie wszystkie części były już produkowane w kraju ,ewentualnie u "zaprzyjaźnionych"koperantów np.silniczki wycieraczek Made in Jugoslavia.Włoskie to były z 68-69 roku później wszystko sukcesywnie było zastępowane częściami wyprodukowanymi w polsce.Jakość wykonania napewno była lepsza niż w MR-ach ale części były polskie.Co nie znaczy że Twój 125p jest przez to gorszy....
  
 
Cos w tym jest.Jak sie przesiadlem z MRa 86 ba, glupiego 79 to wogole czuje sie ze te auto jest ciasniejsze , silnik inaczej chodzi i wogole wszystko jest takie "lepsze"
  
 
Bardzo ładny oryginalny "Polski Fiat 125p"
Tak jak słusznie zauważyli koledzy, z włochem ma niewiele wspólnego.
Jakaś historia, kto jezdził, czemu sprzedał...
Gratulacje, coraz trudniej o takie 125p!!
  
 
Jezdzil nim ś.p Ojciec pana ktory mi go sprzedal.Mial go od nowosci.Mam fakture zakupu i orginalna ksiazke sam naprawiam czy cus takiego
Ogolnie rzecz biorac mozna powiedziec ze auto od poprzedniego wlasciciela.
Dlaczego sprzedal ? Nie wiem szczerze ale podejrzewam ze mu juz zawadzał w garazu.
  
 
A chłopak się tak cieszył, że ma WŁOSKIEGO klasyka
Pokazał na forum i czar prysł
  
 
co za koles, napisalem "wloskiego" a nie ze z wloch w calosci przyjechal

czytaj uwaznie chlopcze a czy czar prysl to bym nie powiedzial bo dalej sie ciesze z tej kupki blachy tak jak wczoraj lub przedwczoraj
  
 
A co się stało z przednim pasem?
Nie gratuluję za mocno, bo takie auto z reguły okazuje się po pewnym czasie kupą rdzy.
  
 
dobrze go obadalem , nie jest kupa rdzy.Ma do poprawki tylko doly drzwi

Pas zmieniony , na wczesny mrowski , przy malowaniu bedzie zrobiony na klasykowy
  
 
Cytat:
2011-12-22 22:52:45, jacekes pisze:
Nie gratuluję za mocno, bo takie auto z reguły okazuje się po pewnym czasie kupą rdzy.


Niekoniecznie, a jezeli juz, to robi sie remont i cieszy z ladnego klasyka...
  
 
Cytat:
2011-12-22 22:52:45, jacekes pisze:
A co się stało z przednim pasem? Nie gratuluję za mocno, bo takie auto z reguły okazuje się po pewnym czasie kupą rdzy.


Mnie to wygląda na klasyczną zmianę w 125p , czyli błotniki oraz pas przedni z mr'a (przerobione na klasykowe).
Wygląda potencjalnie dobrze,gratuluje zakupu.

Ja też mam podobne odczucia z jazdy klasykiem (71r) , wszystko jest jakieś takie inne , bardziej 'mięsiste'
  
 
haaa w końcu został trafiony :] widziałem go wiele razy ul.Nowy świat w Gliwicach :] Ale ja mam na oku jeszcze lepszego rarytasa i muszę tylko pojechać go obejrzeć dokładnie. Tak czy siak gratulacje posiadana ladnego kanta
  
 
No ładny kawałek blaszki Co do odczuć kolegów, to w ogóle dla mnie włoski fiat 125 to jest ten z kwadratowymi lampami...
  
 
zgadzam się - włoski jest bez "P" - prawdziwy a nie robiony rękami polskich niedojdów z FSO
  
 
Cytat:
2011-12-28 10:44:17, Poochaty pisze:
No ładny kawałek blaszki Co do odczuć kolegów, to w ogóle dla mnie włoski fiat 125 to jest ten z kwadratowymi lampami...




miód malina
Ale co by nie gadać to ten twój klasyk też jest zacny, popracuj nad nim a będzie miód malina
  
 
Drodzy panowie zrozumcie ze "wloski" napisalem w cudzyslowiu

Ale musicie pany przyznac ze ma wiecej wspolnego z wloskim niz mry z 80's


Cytat:
2011-12-28 09:17:49, Barti125pGRT pisze:
haaa w końcu został trafiony :] widziałem go wiele razy ul.Nowy świat w Gliwicach :] Ale ja mam na oku jeszcze lepszego rarytasa i muszę tylko pojechać go obejrzeć dokładnie. Tak czy siak gratulacje posiadana ladnego kanta



Ja mam kolejnego 72 na oku

[ wiadomość edytowana przez: DJ_Turn dnia 2011-12-28 20:55:46 ]

take se foty

Blachosz mi dzisiaj obadal bude i wszystko jest ok
Doly drzwi jedynie trzeba rzezbic , reszta zdrowa




[ wiadomość edytowana przez: DJ_Turn dnia 2011-12-28 20:58:08 ]

[ wiadomość edytowana przez: DJ_Turn dnia 2011-12-28 21:09:52 ]