Hucząca, głośna skrzynia biegów 132.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
uruchomiłem swojego DOHC- a. wszystko ładnie tylko skrzynia biegów huczy miarowo na 5 biegu przy prędkości 90- 110. wcześniej jest cicho i po przekroczeniu 110 też. ktoś naprawiał taką skrzynię? podobno huczy łożysko wałeczkowe 5 biegu kosztujące jakieś horrendalne pieniądze. pomóżcie coś w tej materii.
jeszcze jedno pytanie- licznik pokazuje prędkość o 20 km większą od rzeczywistej. jak temu zaradzić- były inne napędy linki czy tylko zmiana mostu?

[ wiadomość edytowana przez: GaznikWrb dnia 2012-01-12 22:37:07 ]
  
 
Cytat:
2012-01-12 22:32:45, GaznikWrb pisze:
uruchomiłem swojego DOHC- a. wszystko ładnie tylko skrzynia biegów huczy miarowo na 5 biegu przy prędkości 90- 110. wcześniej jest cicho i po przekroczeniu 110 też. ktoś naprawiał taką skrzynię? podobno huczy łożysko wałeczkowe 5 biegu kosztujące jakieś horrendalne pieniądze. pomóżcie coś w tej materii. jeszcze jedno pytanie- licznik pokazuje prędkość o 20 km większą od rzeczywistej. jak temu zaradzić- były inne napędy linki czy tylko zmiana mostu? [ wiadomość edytowana przez: GaznikWrb dnia 2012-01-12 22:37:07 ]



Jeśłi to skrzynia wspólpracujaca z mostem 3,7 to na bank ma inne przełozenie napędu reduktora. Trzeba komplet - wymienić kólko reduktora+koło na wyjściu ze skrzyni na takie które jest zgodne z Twoim mostem. Mam nadzieje że te elementy były identyczne w skrzyniach FIAT i FSO. Jaki masz most?

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Most jest w tym aucie standardowy od 1600 czyli 11:43 czyli 3,9:1

Jak policzyłem to przekłamanie, to mi wychodzi, że to chyba będzie skrzynia od Argenty turbodiesel. Most od takiego auta miał 3,154:1 według tego co mam tu napisane...

[ wiadomość edytowana przez: Grzech dnia 2012-01-13 09:37:11 ]
  
 
OLO, a da się wymienić kółka zębate w samej przekładni kątowej? na przekładni Poloneza napisane jest 7:15, na tej 132 nie ma oznaczeń. gdyby koła wewnętrzna pasowały to wskazania licznika byłyby prawidłowe.