Jaki wzmacniacz do skrzyni JBL GT4-12

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. Miałem wzmacniacz alpine 3539 który sprawował się super no i siadł, chce kupić inny ale nie wiem jaki bo chciałbym teraz coś 4 kanałowego. Mogę kupić za 250zł wzmacniacz alpine 3552. Skrzynia w rms ma 250watt. a parametry wzmaków są takie

3539
2 x 150W @ 4 ohms (0.08% THD)
2 x 200W @ 2 ohms
1 x 400W @ 4 ohms bridged (zmostkowany)
Zakres częstotliwości: 20 Hz - 20 kHz
Fulse: 2 x 30A

3552
4 x 30W @ 4 ohms
4 x 40W @ 2 ohms
2 x 85W @ 4 ohms bridged
Fuse: 30A

Dodam ze woofer był podłączony mostkiem i wzmacniacz był ustawiony na 80% mocy.
Jak myślicie czy alpine 3552 poradzi sobie z ta skrzynia??
  
 
Policz i odpowiedz sobie na pytanie - miałeś 400W skręcone na 80% i dawało radę, a teraz chcesz puścić 85W - też da radę, jeśli ustawisz power na 300% żeby osiągnąć tą samą moc.
Dobrze zaprojektowane CA powinno mieć zapas mocy na poziomie ok 30%. 400W mocy RMS z pieca przy głośniku 250W RMS to dobry pomysł. 85W to zdecydowanie za mało.
Weź pod uwagę to, że z 2x85W nie zrobisz 1x170W - chyba, że masz głośnik 2-cewkowy.
Na pewno zagra to jako tako, ale szału nie będzie. Dodatkowo puszczając wzmak cały czas na 100% mocy ryzykujesz uszkodzeniem wzmaka jak i głośnika.




[ wiadomość edytowana przez: Pre100n dnia 2012-01-13 16:41:01 ]
  
 
No racja. Może doradzicie jaki mogę kupić wzmak za mniej więcej 300zl. Chodzi mi o używkę oczywiście.
  
 
Trochę więcej niż300, ale warto - Allegro


Tutaj troche taniej



[ wiadomość edytowana przez: Pre100n dnia 2012-01-13 17:09:22 ]
  
 
Tylko czy faktycznie ten wzmak bedzie mial tyle mocy co jest napisane.
  
 
Ja mam jego prostrzą wersję - hpb-602 i całkiem sobie radzi z moim subem (kto widział i słyszał ten wie).

Z tanich mocnych wzmaków możesz jeszcze zainteresować się takim czymś
Co do opinii na jego temat To tu
Większość z tych opinii to wypociny purystów, którzy nigdy go na oczy nie widzieli i dla których nic poza Rockford'em się nie liczy, ale poczytaj opinie tych, którzy go kupili i mieli możliwość odsłuchania.
  
 
Witam
Jak czytałem na tym forum o tym Piździngu to gostek sie pochwalił że grał nim prze chyba 2 dni po pare godzin u kogoś w aucie i było OK potem przełożył sprzęt do siebie pograł 2 dni i też było OK ale na 3 dzień coś się stało i nie grał wysłał do serwisu i sie okazało że się spaliła końcówka mocy
Ja obecnie mam HPB-1502 w sumie drugiego już i jestem zadowolony a mam go podłączonego w 2Ohm-y i jest dobrze od pół roku, narazie sie nic nie dzieje zobaczymy co dalej
Szczerze to ja bym polecił CP jest sprawdzonym wzmacniaczem a nie żadnym świecącym ufolem na obudowie.......... żeby nie było że chodzi mi tylko o wygląd obudowy chodzai o całokształt.
Jeśli chodzi o zestaw na allegro za 399zł to musisz zdecydowa czy są ci potrzebne kable do wzmaka czy już masz??
Po drugie zawsze lepiej kupi nowego niż używanego bo nie wiadomo jak kto grał na tym czy na pół gwizdka czy opur
Można też kupic ale to już nowego tak jak kolega zasugerował HPB-602 (225RMS) w mostku starczy pod tego JBL-a ale jak wiadomo zawsze lepiej mie zapas mocy ale to już zależy od twoich finansów
Ja proponuje ci tego HPB-1502 a jak masz już kable w swoim aucie to możesz te nowe sprzedac np. za 50zł napewno znajdziesz klienta
Pozdro
  
 
witam. Skoro jest ten sprzęt sprawdzony to wezmę HPB-1502 bo lepiej miec więcej mocy. A teraz zapytam o cos innego. Na przód chce założyc głośniki 16 cm w panele na dole drzwi. Czy głośniki firmy hertz to dobry wybó i czy do nich bedzie potrzebny wzmacniacz by dobrze zagrały bo jesli tak to bede potrzebował wtedy cos 4 kanałowego.
  
 
Ja mam Hertz-e 16 ale na tyle i są podłączone pod radio i dają rade i bardzo ładnie grają polecam. możesz je dac pod wzmak napewno bedzie lepiej np.

CARPOWER

albo:
BOSCHMANN

lub jak chcesz zaszalec to:
VIBE

Pozdro