Zakłócenia trzaski w głośnikach wzmacniacz - rozwiazanie!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam, najpierw po krótcę opiszę instalacje
Radio sony cdxgt310
wzmacniacz PYLE 2050 2ch.
zasilanie 1.5m 8mm^2
masa 8mm^2 1.5m

Instalacja jest w moim BMW, krótkie przewody z racji że akumulator mam w bagażniku.

Po włączeniu się wzmacniacza i wyciszeniu volume na 0, strasznie buczy itp, jak ruszam przewodem "masowym" z radia to się ewidentnie przenosi się to na głośniki. Jeszcze z Radia jest mmniej zakłóceń natomiast z CD słychać wszelkie ruchy mechanizmów itp.

Pooczytałem trochę i:
1. zmasowałem przewody sygnałowe. Troszkę pomogło, ale mimo wszystko po włączeniu silnika jest tragedia. Wraz z obrotami oczywiście się nasila. Nie da się wysiedzieć.

2. Próbowałem mase ze wzmacniacza do karoserii i do aku, bez różnicy.

3. podmieniałem radio na pioneer - to samo

Jedyna czego nie próbowałęm to na innych kablach sygnałowych.

Po wypięciu sygnałowych (remote zostaje - wzmak chodzi) nic nie buczy, dziś już nie mam czasu ale zobaczę jak na zewnętrznym sprzęcie typu mp3, ale skoro bez sygnałówych nic nie buczy to pewnie by było czyściutko.

Próbowałem masę do radia bezpośrednio z akumulatora, to samo.

Kiedyś już podłączałem wzmaka z tubą w poprzednim aucie i nie było żadnych problemów.

Nie za bardzo mam ochote kupować wszelkie filtry srilty bo troszkę budżet mi się ukrócił przez jednego wandala. A z tego co czytałem one raczej nie pomagają.

Jakieś pomysły?


[ wiadomość edytowana przez: pdasiek dnia 2012-01-21 11:24:26 ]
  
 
Na moje to nowe pożądne czincze i bedzie spokuj
A na wyłączonym aucie też masz to buczenie??
  
 
na wył. w stosunku do wł. sporo mniej, aczkolwiek słychać je wyraźnie.
  
 
weź pożycz od kogoś jakieś inne grubsze albo dobrej firmy czincze podłącz na szybko od radia do wzmaka i bedziesz miał odpowiedz
  
 
w piątek podmienie ten sygnałowy i zobaczę czy coś pomoże,
jeszcze tak myślałem że mogłem pomylić przewody od wzmaka do głośników plusy z minusami, możliwe że to przez to by się coś takiego działo?
  
 
Jeśli podłączysz plus do minusa i na odwrót to głośnik bedzie działał w drógą stronę (do wewnątrz) i nie bedzie wydawał takiego basu jak powinien, zauważysz rużnicę w dzwięku...........
Pozdro
  
 
1. Buczenie przy włączonym silniku jest spowodowane lipnymi kablami sygnałowymi - podłącz kable z minimum podwójnym ekranem (a najlepiej potrójnym), odpal i posłuchaj.
2. Jeśli słyszysz trzaski na postoju od mechanizmu CD to zazwyczaj:
a) lipne radio
b) problem z masą przy radiu
3. Nie wiem o co Wam chłopaki chodzi z zamianą minusa na plus.
W zasadzie polaryzacja nie ma wpływu na jakość dźwięku. Chodzi o to, żeby wszystkie głośniki w zestawie były podłączone w takiej samej polaryzacji bo jeśli pracują w przeciwfazie to (kłania się fizyka) zjawisko interferencji spowoduje wyciszenie pewnych częstotliwości.
Amplituda fali jest ma przebieg sinusoidalny (sinusoidopodobny więc nie ma znaczenia czy pierwszy impuls wypchnie czy wciągnie membranę bo:
po 1 kolejny zmieni polaryzację.
po 2 niskie tony nie są generowane przez swobodny ruch membrany (może minimalnie) tylko głównie przez zjawisko rezonansu w obudowie głosnika.

To tyle - zacznij od porządnych kabli, posprawdzaj masy, a jak nie pomoże to możesz też pokombinować z czymś, co się nazywa separatorem masy. Poszukaj na allegro - powinieneś coś znaleźć.
  
 
no i udało się rozwiązać problem.. uff

podmieniłem chinche na naprawdę świetne jakościowo i było to samo,
ewidentnie było coś z masą bo nawet jak się dotykało masowego do aku to było to słychać.

wpadłem na pomysł żeby zmasować chinche nie do RADIA tylko do wzmacniacza! i udało się, masa z chinche spiąłem z wyjściem "-" na głośnik. Efekt = żadnych zakłóceń!

Swoją droga nie wiedziałem że 6x9 głośniki potrafią tak hulać, skrzynia zbędna, chyba że chce się głośno słuchać.

Tyle jest różnych wątków na necie o tym, i niektórym również nie pomagało masowanie do radia, ciekawe czy jak by zrobili tak jak ja czy by im pomogło bo w końcu sprzedawali sprzęt bo nie mogli dojść do ładu. A w sumie nikt nie pisał o masowaniu chinch'y ze wzmakiem