Filtr paliwa do santa fe 2.0 crdi

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam Forumowiczów,

Mam pytanie odnośnie filtru paliwa do Santa Fe 2.0 I CRDi 2WD. Wymieniałem filtr jesienią i kupiłem nie bez problemów jeden z filtrów Filtrona PP 979/3. Wcześniej próbowałem PP 979/2 i jeszcze jednego innego, które powinny wg tabel pasować. Niestety albo były za duże albo nie pasował gwint. Jakimś cudem znalazł się powyższy filtr, który był identyczny (pod względem wymiarów) jak poprzedni (nie było na nim żadnych oznaczeń).

Po wymianie filtru pojawił się problem z odpalaniem. Samochód odpalał za drugim razem po dłuższym kręceniu rozrusznikiem. Dziś jednak powstał problem taki, że uszczelka zaczęła przepuszczać paliwo. Zastanawiam się więc czy filtr jest dobry, czy też może powinienem znaleźć jakiś inny. Nie wiem tylko jaki.

Pozdrawiam,
Stefan
  
 
a ja Ci kolego polecam do santa fe np. taki filtr paliwa firmy Mann, naprawde dobre produkty
  
 
Wczoraj wymieniłem ponownie na filtrona. Problem był ze złym założeniem poprzedniego filtra. Teraz wygląda że wszystko jest ok. Odpala na dotyk.

Dzieki za info na temat filtra, ale czy przypadkiem nie jest on za wysoki? Wydaje mi sie, że nie będzie już miejsca jak się jeszcze wkręci czujnik wody.