Poloznez z silnikiem Fiata Mirafiori

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Wczoraj wracając do domu spotkałem kolegę, który aqrat nalepiał na szybę ogłoszenie o spzredaży swojego Poloneza. Sprzedaje bo dostałe od ojaca nowszego (Caro).

Jest to typowy Borewicz ale z nietypowym silnikiem.

Mianowicie silnik i skrzynia biegów pochodzą z Fiata 131 Mirafiori. Jest to silnik o pojemności 1800 cm3.

Jako że sam poloje na jakiegoś Poldka powiedziałem mu że kupuje więc dał mi się przejechać. Trochę do zrobienia jest gdyż jest to rocznik 1983. Ale na DRODZE SZYBKIEGO RUCHU nie mieliśmy problemów z zamknięciem budzika (ok 180 km/h) oczywiście wg wskazań licznika Pololeza.

I teraz pytanie. Ile może mieć koników taki silnik - be zżadnych modyfikacji.

I czy warto do niego wziąc te auto. jest na zaj... aluskach (5 szt.), czerwony, borewicz, do wymiany wszystkie drzwi (jkaki może być koszt ??), nie dymi, zarejestrowany, wazny pzregląd cena 800 PLN (słownie osiemset)

Jedyne co mnie frapuje to czy w ubezpieczalni nie będa się czepiać i ile może kosztowac we Wrocku ubezpiecznie poldka z takim silnikiem ?
  
 
moc w zależnosci od wersji 105 lub 111

a za 800 to brać w ciemno a zwłaszca ze silnik wygląda na dobry
  
 
Cytat:
2003-09-29 08:30:41, bodziot pisze:
moc w zależnosci od wersji 105 lub 111

a za 800 to brać w ciemno a zwłaszca ze silnik wygląda na dobry




to chyba wezmę
  
 
bierz! same aluski kosztuja polowe wartosci. odpowiedzi na wszystkie inne pytania znajdziesz w dziale warto wiedziec i w archiwum. drzwi i cala reszta to male miki.
  
 
Uzywane drzwi w stanie idealnym przód około 150 zł/szt, tył 100 zł/szt.
raparaturki po 25 zł.
  
 
A jak mysłicie - nie będzie problemu z ubezpieczeniem takiego auta. Co prawda mój koleś od dawna ma w tym Poldku ten silnik, ale jakoś nie zapytałem go jak to wygląda z ubezpieczeniem.

Zdaje sobie co prawda sprawę z tego że będzie ono droższe niż Poldka 1500 czy 1600 ale ciekawe o ile ? I czy nie będą furczeć że silnik nie jest oryginalny
  
 
przestan sie przejmowac rzeczami, ktore sa w porzadku. ubezpiecza sie wedlug informacji zawartej w dowodzie rejestracyjnym o pojemnosci silnika. jasne, ze bedzie drozej, ale od czego jest manewr na wspolwlasciciela. robisz akt darowizny na dziadka, ojca, kogos z bliskiej rodziny, kto ma spora znizke i juz placisz mniej. dla urzedu komunikacyjnego i ubezpieczyciela wazne sa tylko papiery.
  
 
Uściślę tylko, że wystarczy dać w darowiźnie pół samochodu. Firma ubezpieczeniowa i tak nalicza składki temu wspólwłaścicielowi, który ma większe zniżki. Ewentualnie możesz go od razu kupić na dwie osoby.
  
 
Cytat:
2003-09-29 17:03:35, Grzech pisze:
Uściślę tylko, że wystarczy dać w darowiźnie pół samochodu.


Ja mam jedną trzecią
  
 
Kiedyś sie stresowałem że za 2litrówkę bedzie sie bulić niebotyczne sumy OC. Okazuje sie że różnica nie jest tak duża. W pełnej (100%) stawce to ok 300 zł.

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Cytat:
2003-09-29 17:11:46, road_runner pisze:
Cytat:
2003-09-29 17:03:35, Grzech pisze:
Uściślę tylko, że wystarczy dać w darowiźnie pół samochodu.


Ja mam jedną trzecią




Ja jedną trzecią i jedną drugą
  
 
Lava - za 800zł to ja bym się nawet nie zastanawiał.
  
 
Cytat:
2003-09-29 08:02:46, Lava1 pisze:
.

Mianowicie silnik i skrzynia biegów pochodzą z Fiata 131 Mirafiori. Jest to silnik o pojemności 1800 cm3.



male sprostowanko- w 131 silnik o pojemnosci 1800 montowany byl, wg moich informacji jedynie w wersji na rynek USA w modelu special (a wiec 1974-1978 ) i byl to nieco inny silnik niz te ze 132- posiadal plaskie tloki, inna glowice i sprezarke odsysajaca czesc spalin z kolektora wydechowego (kolektor byl typu 4-1 a nie 4-2-1 jak w wiekszosci DOHC), gaznik solexa i pare innych ciekawostek. Prawdopodobnie w tym poldku siedzi silnik ze 132 lub ktos kiedys przelozyl silnik ze 132 do 131, z ktorej nastepnie ktos przelozyl silnik do tego poldka

aa, 1.8 montowali tez w SEATach 131 special.

Ale to tylko taka mala dygresja- za 800zl tez raczejbym sie nie zastanawial (pod warunkiem, ze mialbym 800zl
  
 
kolejna dygresja. oczywiscie lepiej kupic od razu na dwie osoby, w tym jedna ze znizka. omija sie w ten sposob upierdliwe procedury w urzedzie skarbowym, a jak wiadomo, kazdy urzad ma swoje widzimisie, a poza tym nie pracuja tam mlode laski do wyrwania tylko kobiety w menopauzie.
  
 
Cytat:
2003-09-29 20:15:26, pagan pisze:
(...) kazdy urzad ma swoje widzimisie, a poza tym nie pracuja tam mlode laski do wyrwania tylko kobiety w menopauzie.



... które niejednokrotnie ubierają się jak te wspomniane laski. Przynajmniej w wydziale komunikacji na warszawskiej Ochocie.
  
 
a na marianskiej jest jedna co ma tak zajebiste nogi, ze nie jedna malolata by pozazdroscila.

wybacz lava1, ale w kojarzeniu faktow kobiety sa lepsze, ale zdaje mi sie, ze tobie sie coreczka urodzila, bo wiesz, szczescia rownierz chodza parami, wiec bierz tego poldka!
  
 
autko stoi już pod moją chatką. Fotki i dokładniejszy opis jutro - tj 30.09.2003

Co zas się tyczy silnika to jest to silnik z Fiata 132 Mirafiori o symbolach 132A1000 .... a więc ten słabszy (105 KM) czego niestety nie ma wpisanego w dowodzie rejestracyjnym.


Autko idzie całkiem nieźle. Ledwo się gaz naciśnie a tu już 100 na liczniku. Piątka w tej skrzyni jest jakaś dziwna, ale jest.

Auto qpiłem na siebie, bo ma białe blachy wrocławskie a ja narazie jestem zameldowany we Wrocławiu więc nie będę musiał ich zmieniać [dodam że mieszkam u żony pod Wrocławiem]

Jak żona wyjdzie ze szpitala to chyba mnie powiesi za .... ale to nie ważne.

Mam jeden cholerny problem - starsznie ściąga w prawo przy hamowaniu, poza tym wszystko OK. Co to może być ???

Resztę pytań i spostrzeżen oraz fotek jutro tak jak wspomnaiłem wyżej
  
 
brawo, męska decyzja , teraz tylko czekać jak Lava 1 stanie się FSO MEMBER-em
  
 
To tylko hamulce do przejrzenia - tradycyjnie polecam wyszukiwarkę. Jak wszystko wyczyścisz i przesmarujesz to przestanie ściągać, a w ogóle to gratuluję zakupu. To się nazywa mieć szczęscie.
  
 
Cytat:
2003-09-29 22:15:42, Lava1 pisze:
autko stoi już pod moją chatką. Fotki i dokładniejszy opis jutro - tj 30.09.2003

Co zas się tyczy silnika to jest to silnik z Fiata 132 Mirafiori



albo 131 mirafiori albo fiat 132. Pomijam takie wynalazki jak 125 mirafiori, bo tych w polsce praktycznie sie nie spotyka.