światło wewnątrz

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy tylko ja tak mam w swoim espero, że jak otwieram drzwi od strony pasażera to sie zapala światełko to u góry z przodu, a od kierowcy nie, czy to jest normalne?
  
 
Powstrzymam się od złośliwości. Jest to normalne!!!!!
  
 
Oczywiście jak masz popsuty włącznik drzwi przednich lewych.
  
 
To wina zaśniedziałego styku w wyłączniku w drzwiach.
Wystarczy nim obrócić wokół własnej osi i styk wróci do normalności.
  
 
Guma na włączniku częst staje się dość twarda i nie pozwala się na tyle rozwinąć aby włączyło się światło.
  
 
a gdzie jest ten czujnik ? Bo czujnik otwarcie drzwi nie ma nic z tym wspólnego.
  
 
Cytat:
2012-03-11 20:29:40, VEndriuV pisze:
a gdzie jest ten czujnik ? Bo czujnik otwarcie drzwi nie ma nic z tym wspólnego.


Weź no chłopie i zacznij myśleć ! ...albo przynajmniej czytać
  
 
mimo wszystko nie kojarzę tego wyłącznika w drzwiach gdzie on sie znajduje.
  
 
Cytat:
2012-03-11 20:29:40, VEndriuV pisze:
a gdzie jest ten czujnik ? Bo czujnik otwarcie drzwi nie ma nic z tym wspólnego.

To jeden i ten sam element!!!
  
 
to dziwne, że u mnie czujnik nie działał a światło sie załączało ?
Dopiero po wyczyszczeniu czujnika i blachy dioda zaczęła świecić.
  
 
Cytat:
2012-03-12 16:04:42, VEndriuV pisze:
to dziwne, że u mnie czujnik nie działał a światło sie załączało ? Dopiero po wyczyszczeniu czujnika i blachy dioda zaczęła świecić.

Nie zmienia to faktu o którym wspomniał kolega Kisztan. Być może w innym miejscu coś nie styka.
  
 
wyciągnąłem, przeczyściłem papierem sciernym i działa, z tyłu to samo było, rdza robi swoje, dzieki
  
 
Czujnik w drzwiach kierowcy jest inny niż w pozostałych.
Przy tym przycisku są dwa styki, jeden do światełka a drugi do sterownika i właśnie ten sygnał odpowiada za "bimbałkę" przy otwartych drzwiach jak pozostawimy samochód na światełkach.
  
 
to nie w każdym espero jest tak że swiatła gasną po wyłączeniu zapłonu?
  
 
Cytat:
2012-03-13 10:53:03, pablo1987 pisze:
to nie w każdym espero jest tak że swiatła gasną po wyłączeniu zapłonu?

Mam wrażenie że pytasz o światła mijania a te bez przeróbki nie wyłączają się razem z zapłonem. Światła w kabinie chyba w żadnym aucie nie wyłączają się po wyjęciu kluczyka.
  
 
Cytat:
2012-03-13 12:13:38, robert_or3 pisze:
...Światła w kabinie chyba w żadnym aucie nie wyłączają się po wyjęciu kluczyka.

W większości jest wręcz odwrotnie, po wyjęciu kluczyka zapalają się światła oświetlenia kabiny.
  
 
światło zapala sie po otwarciu każdych drzwi ale tej "bimbałki" nie słychać:/
  
 
może go nie masz. Jest taka półeczka pod kierownicą bliżej drzwi i jak dobrze pamiętam tam są także przekaźniki (nie bezpieczniki, dostęp do niej jest jakby "od tyłu/spodu "). Między tymi przekaźnikami powinien on być. jak wygląda Większy od przekaźników, także plastikowa obudowa i brązowy.
  
 
Cytat:
2012-03-13 21:32:28, pablo1987 pisze:
światło zapala sie po otwarciu każdych drzwi ale tej "bimbałki" nie słychać:/



Bimbałkę słychać jak masz włączone światła pozycyjne lub mijania. Ma Ci ona przypominać, żebyś te światła wyłączył. Gdy światła są wyłączone to wtedy bimbałka nie brzęczy.

[ wiadomość edytowana przez: slawek_p dnia 2012-03-14 08:24:00 ]
  
 
Nie wiem, czy od pasów jest ten sam głośniczek co do świateł. Niech zobaczy, czy Mu brzęczy jak nie zapnie pasów, a przekręci stacyjkę.