MotoNews.pl
  

Osłona katalizatora

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
kilka miesięcy temu odpadła mi podczas jazdy tak osłona..



analizując rysunek z ksiązki o nexii wnioskuje iż jest to osłona katalizatora..


Można bez tego jeździć..? niesie to jakieś konsekwencje?
Nie mam obecnie dostępu do kanału.. czy ktoś orietuje sie w jaki sposób osłona jest mocowana.. i czy wogóle mozna to kupić.. bo nie znalazłem nic takiego na allegro


[ wiadomość edytowana przez: pawel_zal dnia 2012-04-12 20:04:56 ]
  
 
Ja u siebie nie miałem osłony (oprócz jakiegoś ogryzka nad katem) przez cały okres użytkowania auta i stwierdzam że jej brak nie niesie za sobą żadnych konsekwencji.
  
 
Mi też kiedyś odpadła.
Jeździłem bez i nie było żadnych problemów. Jeżeli ciągle masz katalizator (a nie strumienicę czy jakiś tłumik) to zostaw tą osłonę.
W skupie katalizatorów dają za to dodatkowe 20zł (ja dostałem 200 zamiast 220 bo tą osłonę wyrzuciłem :/)

Pozdr.
  
 
robertkaluza - czujesz różnicę w mocy lub podczas standardowej jazdy po wywaleniu katalizatora ?

Gdzie oddawałeś kata ? Bo sam planuje oddać kata, a za to kupić strumienicę (teraz są takie w kształcie kata) oraz nowy tłumik
  
 
Cytat:
2012-04-13 06:10:50, VEndriuV pisze:
robertkaluza - czujesz różnicę w mocy lub podczas standardowej jazdy po wywaleniu katalizatora ? Gdzie oddawałeś kata ? Bo sam planuje oddać kata, a za to kupić strumienicę (teraz są takie w kształcie kata) oraz nowy tłumik



Różnicy w głośności nie ma żadnej (kupiłem najzwyklejszą strumienicę za ok. 80zł z allegro), w mocy też nie. Odczułem w spalaniu, bo katalizator był już przytkany i auto paliło ponad 17l/100km.

Oddawałem w Gliwicach, ale nie pamiętam adresu ani telefonu. Z tego co wiem, to w Katowicach jest koleś który dojeżdża samemu po te katalizatory.
Z tym, że do 1,5 skupują taniej, bo 120-150zł.
  
 
Cytat:
2012-04-13 07:03:24, robertkaluza pisze:
Z tym, że do 1,5 skupują taniej, bo 120-150zł.



A to trochę dziwne. Bo o ile się nie mylę to we wszystkich wersjach silnikowych espero miało ten sam katalizator. Chyba, że jednak się mylę. A może skupujący wykorzystują fakt, że 1,5 było najwięcej i pod tym pretekstem zjeżdzają z ceny.
  
 
Cytat:
2012-04-13 07:03:24, robertkaluza pisze:
... Z tym, że do 1,5 skupują taniej, bo 120-150zł.

Obawiam się że ktoś Cię "orżnął". Jakoś ze 2 lata temu sprzedawałem katalizator i dostałem za niego 150. Dostałbym 300, ale wydmuchało mi połowę wkladu. W 1,5 jest dość duży katalizator. Skupującym najbardziej zależy na wkładzie w którym jest platyna dlatego od espero ze względu na jego wielkość jest dość drogi.
  
 
Cytat:
2012-04-13 11:29:58, robert_or3 pisze:
Obawiam się że ktoś Cię "orżnął". Jakoś ze 2 lata temu sprzedawałem katalizator i dostałem za niego 150. Dostałbym 300, ale wydmuchało mi połowę wkladu. W 1,5 jest dość duży katalizator. Skupującym najbardziej zależy na wkładzie w którym jest platyna dlatego od espero ze względu na jego wielkość jest dość drogi.



Ja i tak sprzedawałem z 1.8 a nie z 1.5 i dzwoniłem po kilku firmach skupujących. W okolicy 220zł to był max za katalizator 1.8/2.0.

Pozdr.