Moj nowy Avensis w kolerze racing white ! - Strona 6

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mimo zimowej pory, nie póżnuję.
Pojawiły się kolejne zmiany z moim Ave.
Opis ze zdjęciami znajduje się tu -

Ave 2.0


Udało mi się osobiście cyknąć fotkę przy ponad 200 km/h...
Auto było w pełni stabilne a autostrada pusta więc pozwolilem sobie.

Teraz czekam na sprężyny od H & R i założę je na wiosnę,
co by podwoziem po sniegu nie wadzić.


[ wiadomość edytowana przez: przemo_z dnia 2004-01-05 13:23:19 ]

[ wiadomość edytowana przez: przemo_z dnia 2004-01-05 13:24:14 ]
  
 
Mam też 2 pytania stylistyczne :
1. Czy polakierować boczne listwy , całe zderzaki i przedni spoiler na biało?
2. Na przednią szybę (górna obwódka) lepiej wstawić czarną czy bialą naklejkę?
Zaznaczę, że czarna uszczelka szyby przedniej jest dosc wyrazna.
  
 
ad 1. całośc pod kolor
ad 2 zdecydowanie czarną, biala za bardzo by sie w oczy rzucała, IMHO tylko czarna!!
  
 
Ad.1 calosc
Ad.2 chcesz taki bialy/czarny pas nakleic?? Moim zdaniem to fatalnie bedzie wygladalo... ale to tylko moje zdanie.

Ja u siebie chce wymienic szybe zeby juz miala juz w sobie taki pas zielonkawy.. (cieniowany jest..a nie jak naklejka taka calosc jednolita) - koszt szyby 200zł brutto wiec nie majatek.
  
 
Dzieks! Trzeba bedzie zbierac na lakiernika...
A co do naklejki, to moze zabrzmilo to tandetnie, ale chodzilo mi oprofesjonalnie naklejona od wewnatrz folie przyciemniajaca, ktora wyglada dokladnie tak samo jak dymione od gory szyby.

A ta szyba za 200 zł, to chyba nie ma ogrzewania co...
  
 
cała biała będzie śliczna, tak jak to zrobił Darus ze swoją Ave, co do pasa to zależy jak komu pasuje, ja sobie sypne ale pod kolor, stymże biała rzeczewiście może nie wyglądac zbyt ładnie
  
 
Cześć! "Przemo-z" jeśli chodzi o pas na szybę to czarny , biały będzie się zbyt odcinał wyjdzie fajans .Listwy ja bym zostawił .
Jeśli chodzi o tarcze hamulcowe nawiercane to już są w sprzedaży
NAWIERCANE firmy "R. EVOLU...." coś tam . Średnica 260 mm.
w moim AVE jest 275mm i w ofercie brak. Podobno są to od AVE VERSO.
  
 
no laaadne ave.... co do malowania to: OCZYWISCE ze cala w biel!! zderzaki i listwy! bedzie elegancko wygladala!! jestem pewien!! no i obwodki lusterek wstecznych tez chyba sa bez lakieru z tego co kojaze u siebie! wiec i o tym nie zapomnij....! widze ze mocno dzialasz...! ja po kupnie felaszek 17'' swiezo jestem i na wiosne sprezynki chce wlasnie kupic.. na jakie sie zdecydowales? te z MaxTuning.pl moze???
napisz jak hamulce sie sprawzaja...? bo ciekaw jestem!
pozdrawiam
a! co do pasa na szybke to albo wlasnie transparentny lekko albo bialy! ale nie jestem pewien jak by to wygladalo... zrob sobie symulacje na kompie)
  
 
Cytat:
2004-01-05 18:28:47, przemo_z pisze:

A co do naklejki, to moze zabrzmilo to tandetnie, ale chodzilo mi oprofesjonalnie naklejona od wewnatrz folie przyciemniajaca, ktora wyglada dokladnie tak samo jak dymione od gory szyby.




Zgadzam się Wygląda zawodowo, sam tak mam

A cieniowanie jest przeważnie na samym koniuszku i tak naprawdę trzeba sie dobrze przyjrzec żeby zobaczyc czy to naklejka czy nie
  
 
Widze ze ladna trojeczka Ave rosnie, nie dlugo 3 najladniejsze Ave w Polsce hihi

No ja juz nie dlugo rowniez 17" i sprezyny.. i w sumie zewnetrznie prawie wszystko jest, pozniej tylko troszke KM
  
 
To może od razu wprowadzimy autoryzowany klubowy tuning

Tuning TKP level 1
- podkładka pod rejestrację i naklejka klubowa

Tuning TKP level 2
- Tuning TKP level 1
- obniżenie zawieszenia, powiększone alusy
- zmiana żarówek na mocniejsze

Tuning TKP level 3
- Tuning TKP level 2
- grzebanie w silniku
- owiewki, spojlery, lotki

itd.
  
 
Jackal Ty to masz glowe
  
 
darus: ladne auto nie ma co... ale sprezynki to taak!!! i to jak najszybciej! masz juz jakies 17 na oku? ciekaw jestem... O! A moze ty mi pomozesz: jakie nakretki mamy w naszych samochodach? jakis gwint? orientujesz sie moze?? i gdzie ewentualnie moge dostac takie w rozsadnej cenie.... bede wdzieczny za pomoc!

hmm.. a nawiazujac do tego co napisales nizej! ja mysle ze cokolwiek bys nie zrobil z autem to zawsze bedzie tylko 'prawie wszystko'... w tej chwili sa takie mozliwosci ze jak ogladam furaki z za wielkiej wody, to szczena mi odpoczywa nakolanach moich! zawsze mozna wiecej! oczywiscie wiecej nie znaczy lepiej, oj nie...
a miniklub ave, owszem owszem! moze powstac! szkoda tylko ze bedzie 3 czlonkow.... sama smietanka)) hehehe

a powiedz jaki masz motor w swoim aucie?
wiedziales toyote caldine japonska???
  
 
Tuning TKP level 98
- Tuning TKP level 97
- naklejane dziury po kulach z Magnum
- triksenony osietlenia popielniczki
- wieeelkie kastki pluszowe wiszace na lusterki, wystarczajaco dlugie sznurki zeby stukaly kierowce w oko co zakret!



  
 
Dzieks za komentarze.
Naklejka na szybę bedzie czarna. Zrobilem mala symulacje i biala nie wygladala dobrze. Lakierowanie musi troche poczekac, ale chyba pojdzie wszystko na bialo....

to lenny - hamulce dzialaja b. dobrze. Zero drgan, chociaz przy homowaniu z predkosci pow. 150 km/h przypadlosc wibrowania momentami wraca.....trzeba miec poprostu wieksze trcze.

to jackal - zmienie zarowki i bede w stage 2

to darus - musze wreszcie zobaczyc twojego zlotego potwora alive

  
 
Cytat:
2004-01-07 18:17:59, przemo_z pisze:
.....
to darus - musze wreszcie zobaczyc twojego zlotego potwora alive



Mysle ze nie dlugo sie zobaczymy
  
 
przemo faktycznie czarna.... racja!!!

ale ja sceptyczny jestem co do tych tarcz twoich! jednak trzymam kciuki zeby nigdy cie nie zawiodly...

oby tak dalej z tuningiem! mam nadzieje ze dasz znac jakbys jechal do wawy kiedys! moze sie spotkamy powimieniac opinje i pomysly....

pozdrwawiam
  
 
Cytat:
Zgadzam się Wygląda zawodowo, sam tak mam
A cieniowanie jest przeważnie na samym koniuszku i tak naprawdę trzeba sie dobrze przyjrzec żeby zobaczyc czy to naklejka czy nie




Panie Kubo
Też chętnie sprawiłbym sobie przyciemnianie górnej krawędzi szybki. Dlatego jestem ciekaw gdzie i za ile?

[ wiadomość edytowana przez: ron dnia 2004-01-08 15:14:11 ]
  
 
Cytat:
2004-01-08 15:09:12, ron pisze:

Panie Kubo
Też chętnie sprawiłbym sobie przyciemnianie górnej krawędzi szybki. Dlatego jestem ciekaw gdzie i za ile?

[ wiadomość edytowana przez: ron dnia 2004-01-08 15:14:11 ]



Przyznam się, że Norauto (koło Auchanta w Piasecznie), najciemniejsza rolka folii do przyciemniania szyb (trochę jej jest) a potem własnoręcznie.

Za trzecim razem wyszło to o co chodzi. Przez to pie...ne lusterko na środku szyby. W poprzednich furkach było jakos łatwiej.

Ja robię tak:
- szablon z jakiegoś statego kalendarza plakatowego po zewnetrzu szyby.
- potem kontrola od środka czy pasuje
- przykładamy szablon do folii (a lepiej przyklejamy dokładnie po krawędziach tasmą klejacą, co by się ślizgał) i wycinamy
- spryskujemy szybe i pasek w miarę odklejania najlepiej Ludwikiem rozrobionym z wodą
- naklejamy paseczek
- delikatnie ściereczką wyciskamy nadmiar płynu z pomiedzy paska i szyby
- czekamy aż wyschnie i oglądamy rezultat
  
 
Niech to będzie Tuning TKP level 4

Czy ja dobrze zrozumieałem, że naklejasz mokry pasek folii na mokrą szybę???