Łada 2107 - Uratowana!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Od dziś tu jestem, więc może i by wypadało się przywitać.
Hej Artur. Jestem z Warszawy, pewnie części mnie kojarzy po
organizacji Youngimer Warsaw.

Pomysłu na Auto nie było, poszukiwania trwały, myśl : 125p, Polonez? Oj wiele tego było.
Aż pewnego dnia na klubowego maila (YoungtimerWarsaw) przychodzi pytanie, a raczej sugestia.
Mianowicie Syn pewnego Pana z okolic Łomży, informuje nas iż jego Ojciec, chce zezłomować
swój samochód i czy może akurat nikt z nas nie chce go kupić w cenie złomu.

Dostaliśmy kilka poglądowych zdjęć i informacje że podobno nie posiada rdzy.
W tym samym czasie znajomemu wypadł wyjazd do Białegostoku i po drodze miał
obejrzeć "Landrynę" i stało się! Odbieram telefon i słyszę :

"Stary zero rdzy tylko do Polerki! Idealna! Ma 90K przejechane! Bierz ją"

Cóż długo się nie zastanawiałem, w kolejny weekend pojechaliśmy po Ładę.
Na miejscu szybiki rekonesans i kilka pobieżnych informacji

- Łada 2107 1989r. Pierwszy właściciel w PL.
- Przebieg to oryginalne 99.500 (na tą chwile)
- O dziwo rzeczywiście ZERO rdzy, samochód ostatnie ok 2 lata stał w stodole.

No i kupiona, ale co dalej, żadnych planów z partyzanta zakup i powrót na kołach do domu.
Na szczęście bez żadnych przygód, a wręcz idealnie.

Tutaj kilka fotek tuż po zakupie i wnętrze przed zakupem (Nie wyglądało najlepiej )






W domu z dnia na dzień przychodziły nowe pomysły i powolne zbieranie gratów, oglądanie
tysiąca zdjęć ład dziennie i zastanawianie się jak ta jedna ma wyglądać. W sumie wszystko
przyszło samo z siebie. Na początku zanim ruszyły "mody" "wysra*o się chłodzenie, a dokładnie
cały układ ^^ Więc trzeba było kupić nowy. Do tego nowe amortyzatory i pierwsza polerka (nie ostatnia)

Kilka fotek z pracy nad nią :








Obecnie Łada stoi na Felgach 13" Mattigi SSF i oponkach Dunlop SpSport, z przodu jest
położona -2 zwoje z tyłu póki co seria. Silnik również seria jedynie włożony przelot od bliźniaczego
125p. Wewnątrz dwa kubełki i jakaś Kierownica Do tego oczywiście kilka vlepek i smaczków.




PRZED i PO



Najnowsze zjdęcia są po polerowaniu lakieru w firmie MB Cars.



I tu małe porównanie.

Lewo : Dzień zakupu
Prawo : Dzień ukończenia Polerowania.



W najbliższym czasie Dojdą Pasy 4-pkt, Obniżony zostanie jeszcze przód oraz tył. Amortyzatory zostaną zalane Hipolem,
mimo iż większość tego nie podziela to w jej przypadku to jedyny sposób na "twardość". Oczywiście kupa detali.

Plany po sezonie to znalezienie dawcy na nowy silnik a konkretnie 1.4 K16 Rovera. Również
zdaje sobie z tego sprawę że niektórzy tego nie podzielą, ale cóż mam swoje powody
Na razie łada potrzebuje jeszcze trochę tej mniejszej pracy.

No ale się napisałem. Oceniajcie
Zapewniam też że to nie ostatni mój Youngtimerowy projekt w tym sezonie
  
 
Fajna sztuka. Dobrze, że udało się ją uratować przed złomem. Ta kiera to od malucha?
Widziałem ją na rozpoczęciu sezonu, myślałem że motorownia też pomodzona.

[ wiadomość edytowana przez: felype dnia 2012-06-20 15:30:19 ]
  
 
fajnie jak by w maluchu była taka kiera i na złomie można było ją wyrwać za 10 zł

skoro ma być auto uliczne to może do tego poszerzenia VFTS w kolorze nadwozia, gleba i turbo
  
 
Cytat:
2012-06-20 15:35:29, rafal125p pisze:
fajnie jak by w maluchu była taka kiera i na złomie można było ją wyrwać za 10 zł


Taki skrót myślowy, chodziło mi o Monte Carlo do malucha lub DFa
  
 
Cytat:
2012-06-20 15:35:29, rafal125p pisze:
skoro ma być auto uliczne to może do tego poszerzenia VFTS w kolorze nadwozia, gleba i turbo



Gleba i Turbo będzie. Poszerzenia nie do końca mi się widzą.
Ale chciałbym dokładne z przodu i taką mini lotkę na tylną klapę
w kolorze czarnym. Wie ktoś może skąd to mogę dostać? (Uprzedzam
że wiem że są w Rosji ) Chodzi mi może o jakieś inne dojście.

Cytat:
2012-06-20 15:25:56, felype pisze:
Fajna sztuka. Dobrze, że udało się ją uratować przed złomem. Ta kiera to od malucha? Widziałem ją na rozpoczęciu sezonu, myślałem że motorownia też pomodzona. [ wiadomość edytowana przez: felype dnia 2012-06-20 15:30:19 ]



Kierownica jest Repliką OMP. Można taką wyrwać na Alledrogo za ok 150zł + Naba.

Oj na rozpoczęcie ledwo się w sumie dotoczyła i lakier był jeszcze okropny.

Nadal jest sporo pracy, ale powoli, powoli.

[ wiadomość edytowana przez: Arturfot dnia 2012-06-20 16:11:37 ]
  
 
Jeżeli zalejesz amortyzatory hipolem, to od razu pospawaj mocowania amortyzatorów, w innym przypadku gwarancja wyrwanych mocowań. Ja bym zastosował twarde sprężyny PLAZA -5 i gazowe amorki -5.

Jak go nazwałeś? Łatek?
  
 
Cytat:
2012-06-20 16:11:10, Arturfot pisze:
Ale chciałbym dokładne z przodu i taką mini lotkę na tylną klapę
w kolorze czarnym. Wie ktoś może skąd to mogę dostać? (Uprzedzam
że wiem że są w Rosji )


Pisz do bartixr, może znajdzie ci w Rosji i przywiezie...
  
 
Cytat:
Jak go nazwałeś? Łatek?



Biedronka, ale to było, teraz wrócił normalny lakierek
  
 
Biedronka = божая коровка (bozaja korowka).
  
 
Jak dla mnie zrobiona z odpowiednim smakiem. Kiedyś nawet się pytałem na forum czy ktoś zna właściciela Dobrze, że masz większą glebę w planach, na pewno się przyda Co na minus hmm zółte lampy niekoniecznie mi się tam widzą i podświetlanie deski i zegarów wolałbym inne. Ale tak jak powtarzam każdy robi auto pod siebie i jemu ma się ono podobać. A jak się jeździ na takim zestawie zawiecha (chodzi o -2 zwoje)?

Pozdrawiam i powodzenia w dalszych pracach
  
 
Landryna we wtorek ląduje na warsztacie w celu ogarnięcia mechaniki, ponieważ lubi płatać figle.

Prace jakie będą robione :
- Wymiana uszczelki pod głowicą
- Wymiana Oleju
- Wymiana Filtrów
- Wywalenie instalacji LPG. Z taką ją kupiłem i niestety mam przez to same problemy. Instalacja straciła Homologacje, obwód elektryczny przy przy przełączniku GAZ-BENZYNA, lubi się palić.
- Inne - Do tego dojdzie to co trzeba zostanie zrobione. Gaźnik na pewno ogarnięty, bo któraś z rurek przepuszcza paliwo, oraz oczywiście regulacja.

Co do twojego pytania to - 2 zwoje przy tej feldze to jeszcze nic, w ogólne nie jest uciążliwe i nie przeszkadza. Prawdopodobnie będzie -4 z przodu i -4 z tyłu.
  
 
Brak komfortu nie jest mi straszny, chodziło mi bardziej o zachowanie auta czy pływa itp.
  
 
Pod tym względem przy moich kołach na prawdę jest fajnie.
Oczywiście Na "spowalniaczach" trochę się buja. Natomiast
zakręty, łuki itd na prawdę fajnie sobie znosi
  
 
Heja, poznaliśmy się podczas jednego ze spotów YTW, byłem jasną Ładą na żółtych tablicach. Chyba byłeś zaraz po zakupie tej Łady (było to w zeszłm roku) i wspominałeś o niej.
Pozdrawiam,
@lex
  
 
Czekałem kiedy ta łada pojawi się tutaj! Wszystko fajnie i spójnie wygląda. Mi się bardzo podoba. Powodzenia!
  
 
Zrobiłem wstępną wizualizacje w PSie tego jak będzie wyglądać Ładna,
już za jakieś dwa tygodnie.

- Koła polakierowane na żółto
- gleba przód -3 Zwoje / Tył - 3 zwoje.

Do tego jeszcze niedługo dojdą szelki.

  
 
Классная семерка.
  
 
Będzie miód!
  
 
Widzę Łada wystawiona

link
  
 
No niestety, a może i stenty. Zobaczymy, no oku nowy projekt.
Mam nadzieje że jeżeli się sprzeda to w dobre ręce.