Gorąco w Polonezie!! pomocy!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.
Posiadam Poloneza Caro z 1995 roku 1.6 GLI. Od pewnego czasu mam problem ponieważ wystarczy że przejade nim 20 km i czuje że podwozie tam gdzie pasażer z przodu trzyma nogi robi sie bardzo ciepłe a także ciepło robi się w okolicach środkowego tunelu. Ciepło jest na tyle duże że po kilkunastu kilometrach w samochodzie robi sie ciepło i nawet w nocy gdy na polu jest chłód trzeba otwierać okno i właczać dmuchawe a wiadomo że nie jest to do końca zdrowe. Prosze o jakąs rade i pomoc.
Pozdrawiam.
  
 
Katalizator się nagrzewa. Ale nie powinien aż tak strasznie. Może masz coś nie tak z silnikiem? Na gazie tak jest czy na benzynie? U mnie katalizator się bardzo nagrzewał jak miałem uszkodzony zapłon.
  
 
Hmm sprawa wygląda tak że mam samochód na gaz z tym że nie mam katalizatora a ze spalaniem to co może być źle?
  
 
Przepraszam w tym Polonezie jest katalizator więc jaka może być przyczyna że się przegrzewa w takim razie?
  
 
może jest zapchany
  
 
Pewnie go wytnę i będzie po problemie
  
 
Ja sobie zrobiłem dodatkową osłonę podłogi. Cienka blacha alu przykręcona od dołu do podłogi. Zawsze troche ekranuje ciepełko.
A zamiast kata załóż tłumik. Nie bedzie sie tak grzał.
  
 
albo przemecz sie te upały a w zimie dodatkowe grzanie miodzio
  
 
U mnie jak zapłon zaczął szwankować to katalizator się tak nagrzał, że zaczęło dymić zabezpieczenie antykorozyjne. W sumie spokojnie możesz go podmienić na tłumik, a zakładać tylko na przeglądy jeśli nie znasz jakiegoś niezbyt drobiazgowego diagnosty... Zamiana to kwestia odkręcenia paru śrubek.
  
 
Wybijasz środek zużytego katalizatora i zakładasz samą puszkę. Nikt się wtedy już nie czepi
  
 
Chyba, że ktoś sprawdzi skład spalin...
  
 
Cytat:
2012-07-10 00:33:04, Grzech pisze:
Chyba, że ktoś sprawdzi skład spalin...


Buachacha!!!!
  
 
Możesz całym zdaniem wyjaśnić co Cię tak śmieszy?
  
 
Na 3 stacjach spotkałem sie z tekstem że w ten samochód strach wkłądać analizator.
  
 
A na tych co ja jeżdżę zawsze mierzą.
  
 
Na szczęście mam znajomego który za flaszkę mi podbije przegląd . Mam jeszcze jedno pytanie bo oprócz tego że od jakiegoś czasu się grzeje ( co pewnie jest winą katalizatora) gdy jadę około 70-80 km na godzinę słyszę jakby takie dziwne boruczenie które nasila się np podczas zakrętów i na dodatek gdy wrzucam na luz to czuje jakby mi samochód coś hamowało po prostu tak jakby szybciej zwalniał.
  
 
łożysko?
  
 
Na złom się już nadają a nie