Jakie radio wybrać?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam pytanko jako kompletny laik. Mam aucie (foka MK I) oryginalne radio ford, duża moc, RDS, dźwięk bez zastrzeżeń, jest jedno "ale" - kasety. Chcę wszadzić w zamian Blaupunkta Buenos Aires 200 (cd, mp3), 4x50W, cana nieduża-250 z przesyłką. Czy nie będzie problemu z przekładką, czy mocy wystarczy, czy dźwięk będzie podobny czy lepszy?
  
 
Nie znam się zbytnio na takim sprzęcie ale jedno mogę Ci powiedzieć kolego... Jeżeli już zmieniasz te radio to zmień je na 2din i nie szalej z żadnymi adapterami, kieszeniami czy innym takim badziewiem, które zmienia otwór na 1din.
  
 
Spoko, ale nie wiem co to jest ten 2din, 1din, jak we wpisie laik, laik.
  
 
Cytat:
2012-07-26 15:17:28, zombi1980 pisze:
Spoko, ale nie wiem co to jest ten 2din, 1din, jak we wpisie laik, laik.



2DIN

1DIN
  
 
Dzięki za wyjaśnienie, jest tylko jeden problem-cena radia 2 din. Jednak moje pytanie wynika z tego że dawne radia forda, np. w esiach, to były właśnie Blaupunkty tylko ze znaczkiem forda, nie wiem jak jest teraz. Zależy mi na cd-mp3 i na dzwięku i nie chcę żeby było "zamienił stryjek...". A kasy też mi troszkę szkoda na drogi sprzęt.
  
 
A może poszukaj jakiegoś oryginalnego radia forda?
Można się też pokusić o wejście aux do twojego radia, tyle ze to zabawa w lutowanie.
Aha czy foka nie ma przypadkiem 1.8DIN ?

Jeśli chcesz jakieś radio na 1Din to celuj raczej w japońskie marki, alpine lub kenwood.
Moce rzędu 50W można wsadzić do kapelusza Realne moce to do 20W na kanał.

Ewentualnie można poszukać radia 2 din (ale chyba się nie pomieści)
Tyle że ceny wyższe.
  
 
Cytat:
2012-07-27 13:07:24, Kakiel pisze:
Aha czy foka nie ma przypadkiem 1.8DIN ?



O rzeczywiście mój błąd.

W takim razie trzeba zainwestować w 1din + ta paskudna ramka
  
 
Jak masz fordoskie to pewno 4000 albo 5000. do 5000 można dać zmieniarke a jak nie kupić forda 6000CD
  
 
ja wrzuciłem sobie 6000 CD fabryczne i jest baaardzo zadowolony, polecam. Jest one na zmieniarkę.

Jak chcesz to mam takie jedno radio na zbyciu.
  
 
no no ładny kotlecik
  
 
no co przynajmniej tematy nie umierają.Temat zawsze żywy
  
 
Kotlet nie kotlet. Po co zakładać nowy jak jest stary.
Druga sporawa to poco jest forum jak nic nie mamy pisać?

-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
Kotlet nieziemski, ale dla potomnych - zazwyczaj każde radio ze średniej półki dobrego producenta zagra lepiej, niż to co jest seryjnie pakowane do samochodów przez producenta. Nie mówię tu o autach klasy premium, w których często znajdziecie systemy Bose czy Nakamachi, tylko o typowych miejskich kompaktach.

Fordowskie radyjka serii 3000, 4000, 5000, 6000 ... itd o ile pamiętam są robione przez Philipsa albo Blaupunkta (albo obu, w zależności od rocznika i modelu), więc radia niby markowe, ale niestety za jakość tego sprzętu odpowiadają księgowi - wystarczy zdjąć obudowę i zalookać do środka.
  
 
No patrząc po datach to kotlet tylko niech mi ktoś wyjaśni czemu tego kotleta miałem wczoraj w ostatnio pisanych na głównej?