Wypadł tłoczek z zacisku...co z tym można zrobić?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich. Znalazłem wiele tematów o zaciskach ale w żadnym nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Brzmi ono : Co należy zrobić gdy podczas wymiany klocków hamulcowych tłoczek wyskoczy oraz uleci nieznaczna ilość płynu hamulcowego?: Byłbym wdzięczny bardzo za szybką i precyzyjną podpowiedź. Dodam jeszcze tyle że tłoczek włożyłem tylko na miejsce(nie wyskoczył z uszczelki ani nie uległ zanieczyszczeniu?)i skręciłem wszystko. zrobiłem kilka prób hamownia na podwórzu nie czułem aby pedał hamulca wpadał zbyt głęboko i nie zauważyłem ubytku płynu. Za 2 dni będę wymieniał przewody więc chciałbym w razie czego jeszcze podziałać z tym zaciskiem. Dziękuje z góry za pomoc
  
 
Może trochę późno, ale proszę bardzo: przede wszystkim mogłeś skontrolować od razu stan gładzi cylinderka i tłoczka hamulcowego (czy nie ma wżerów, korozji itp. Oczywiście dobrze jest skontrolować gumowe uszczelnienia oraz przed założeniem tłoczka - przesmarować uszczelki cienką warstwą płynu hamulcowego. Gdy już założysz tłoczek, trzeba by odpowietrzyć układ hamulcowy. (jeśli nie zacisnąłeś elastycznego przewodu przed wspomnianym cylinderkiem hamulcowym, mogło dużo płynu hamulcowego wyciec, i się zapowietrzyć nawet spory fragment układu hamulcowego.
Jeśli tego nie zrobisz, pewnego dnia możesz bardzo nieprzyjemnie się zdziwić gdy stracisz hamulce.
  
 
Dziękuje wielce za uradzenie porady. Dokładnie tak zrobiłem tylko że po poradzie od znajomego mechanika gdyż czas gonił. Teraz mam wymienione wszystkie przewody elastyczne i sztywne oraz odpowietrzony układ hamulcowy. Wszystko jest oki nawet z tym tłoczkiem. pozdro