[rs2000] jak rozłączyć przewody klimy

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Ktoś wie ???
Są takie spreżynki ktore mocują podcięcie na części węża - podobno trzeba mieć takie specjalne szczypce - a jesli się nie ma to jak
Liczę na Waszą pomoc!!

[ wiadomość edytowana przez: tevenet dnia 2012-08-27 21:04:22 ]
  
 
Można to zrobić bez specjalnych narzędzi, natomiast konieczne będzie bardzo dużo cierpliwości. Przede wszystkim zacznij od oczyszczenia tej sprężynki szczoteczką i zapsikaniem jej WD40 lub czymś podobnym. Potem sprawdż płaskim śrubokrętem czy ta sprężynka w ogóle się rusza, bo w moim przypadku była tak zapieczona, że w ogóle nie dało się jej ruszyć. Jeśli ta sprężynka nie będzie się w miarę swobodnie poruszać to raczej zapomnij o rozpięciu tej złączki.
Ja robiłem tak, że wbijałem bardzo ostry mały, płaski śrubokręt pomiędzy zwoje i poruszałem w różne strony. Obleciałem tak całą sprężynkę dookoła i musiałem użyć dużo chemii bo zwoje były posklejane ze sobą i nie dało się wcisnąć nic pomiędzy.
Jak już sobie rozpracujesz sprężynkę, to bierzesz kawałek rurki pcv o średnicy podobnej do otworu, w którym masz tą sprężynkę. Rozcinasz ją na wzdłuż, żebyś mógł ją założyć na przewód i próbujesz wcisnąć sprężynkę do wewnątrz. Teoretycznie powinna się rozchylić co umożliwi rozłączyć przewód, jednak w praktyce nie wygląda to tak łatwo. Ja musiałem solidnie wytargać ten przewód, żeby go rozłączyć jednocześnie wpychając sprężynkę.
  
 
Najlepiej takie małe ściągacze, ew można rurke plastikową przeciąć, zaostrzyć końce i wsunąć aby sprężyna się rozciągneła i wtedy trzeba mocno ciągnąć
  
 
dzieki za pomoc
musze jeszcze zaopatrzyc w duza ilośc czegos na nerwy.....
  
 
e tam, latwo to sie rozpina, tylko najlepiej we 2 osoby to robic. ja zaklepalem na jakiejs rurce dwie blaszki z koperty in-postu wcisnalem je, aby rozsunac sprezyne, druga osoba pociagnela za rurke i gra gitara. potem sie tylko wciska i ladnie samo wskakuje bez narzedzi.
wczesniej pokrec dwiema czesciami rurek, tak aby oringi nie stawialy za duzego oporu przy wyciaganiu.


[ wiadomość edytowana przez: zenq dnia 2012-09-17 04:58:11 ]
  
 
spoko
poszło
chodziłem koło tego długo a robiłem 15 min
rurka z tworzywa zeszlifowany koniec - puk puk - i wylazło - oczywiście wczesniej cuda do zardzewiałych śrubek

DZIEKI ZA DOBRE RADY!!!!