Gumowe obejmy maglownicy 126p bis

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
zakładam ten temat dla potomnych ktorzy chca przerobic zwykla przekladnie kierownicza na maglownice.

Wszedzie dostepne sa oczywiscie same maglownice i z ich dostepnoscia nie ma na razie problemu
natomiast gumy i obejmy metalowe sa nie do zdobycia mi szukanie ich zajelo okolo 2-3 miesiecy.

znalezienie ich w serwisach fiata mozecie sobie darowac
jezeli gdzies w malym sklepiku nie leza na polce to ich nie ma jako czesc do fiata 126p bis 127 florino.

ale sa !!!

identyczne gumy maglownicy posiada skoda favorit koszt 8zł sztuka
nie wiem czy obejmy metalowe sa tez identyczne bo ich akurat nie potrzebowalem a jak ktos bardzo bedzie chcial to z blachy 3mm sam sobie wygnie
  
 
E z gumami nie ma problemu sa takie same jak w uno. Natomiast obejmy tu stanowia wiekszy problem.

edit.

Obejmy sa inne z obu stron.

[ wiadomość edytowana przez: zolo dnia 2012-09-10 20:35:50 ]
  
 
Cytat:
2012-09-10 20:31:52, zolo pisze:
E z gumami nie ma problemu sa takie same jak w uno. Natomiast obejmy tu stanowia wiekszy problem. edit. Obejmy sa inne z obu stron. [ wiadomość edytowana przez: zolo dnia 2012-09-10 20:35:50 ]



napisz jaki rocznik, model bo ja w uno nie znalazlem identycznych
  
 
Też coś slyszalem, ze uno powinny podejsc.. ale w rece nie trzymalem.

Może przy okazji tego tematu, ktoś z Was rozkminiał krótsze przełożenie tego magla z bisa? Przekładnia z uno wyglada bardzo podobnie? Znacie jakieś parametry przełożeń? Może ktoś ma pomysł od czego przeswapować flaki takiego magla, zeby był krotszy? Bo serujny do sportu srednio sie nadaje
  
 
Witam.

Parę miesięcy temu zrobiłem taką zmianę układu kierowniczego i założyłem w ogłoszeniach temat, że potrzebuję kupić taką gumę o jakiej tu mowa. Dostałem liczne podpowiedzi gdzie kupić, ale na nic się to zdało, próbowałem też zamówić taką gumę z Fiata Uno, ale po tygodniu oddzwonili do mnie, że jednak nie potrafią tego ściągnąć bo nie ma w hurtowaniach. Identyczną odpowiedź otrzymałem od kolegi, który prowadzi sklep motoryzacyjny.

Ostatecznie udałem się do ASO Fiata, a tam po paru osobach z wielkimi oczami, trafiłem na taką która wykonała telefon do centrali. Uzyskałem odp, że mogą to zamówić we Włoszech, ale jest pakowane po 3 sztuki i dochodzi koszt transportu, razem ładna suma 125 zł. Grzecznie podziękowałem i wyszedłem.

Podsumowując: oryginalna guma jest do zdobycia tylko na złomowisku z Fiata Uno. A jeśli ktoś chce nową, to trzeba się zgłosić do którejś z firm dorabiających części do Oldtimerów...

Tyle z moich przygód z gumą, teraz mam przygodę z drążkiem kierowniczym lewym, który przy pełnym skręcie uderza o podwozie.
  
 
Cytat:
2012-10-04 11:05:50, R1-E pisze:
Uzyskałem odp, że mogą to zamówić we Włoszech, ale jest pakowane po 3 sztuki i dochodzi koszt transportu, razem ładna suma 125 zł. (...)
Podsumowując: oryginalna guma jest do zdobycia tylko na złomowisku z Fiata Uno.



Nie rozumiem - 125 zł za obejmy do maglownicy to nie jest jakaś duża cena, myślisz, że ktoś Ci to taniej dorobi?
  
 
125zł wuchta kasy... za nowe rzeczy trudno osiągalne...
  
 
Cytat:
2012-10-05 21:02:57, jaqo pisze:
Nie rozumiem - 125 zł za obejmy do maglownicy to nie jest jakaś duża cena, myślisz, że ktoś Ci to taniej dorobi?



Trzy GUMOWE elementy obejmy, bez tej metalowej części, z czego potrzebna mi była jedna. Wychodzi jakieś 42 zł za sztukę i za tyle musiałbym się pozbyć dwóch niepotrzebnych i pewnie nie udało by mi się to, skoro niektórzy się chwalili, że to tu to tam, wygrzebali za 10 zł takie i uznają to za cenę rynkową.
Nie myślę czy ktoś by taniej to dorobił, ale myślę że są opcje zdobycia tej gumy za mniej niż 125 zł.

PS. W pierwszym poście jest mowa o gumach za 8 zł, czyli 117 zł różnicy...

[ wiadomość edytowana przez: R1-E dnia 2012-10-10 10:42:03 ]
  
 
  
 
Tu masz dużą:

http://allegro.pl/poduszka-przekladnia-kierownicza-skoda-favorit-i2634897629.html

a tu komplet (duża, mała i reszta):

http://allegro.pl/oslony-przekladni-kierowniczej-favorit-felicia-fbh-i2505516748.html

U tego sprzedawcy kupiłem i porównałem to co przyszło z gumami z Bisa. Są takie same.
  
 
montowałem kilka dni temu przekładnie i te gumy z allegro to nawet ich nie przypominają co nie znaczy ze mogą pasować i jakoś spełnić swoje zadania pytanie jakoś... a to w końcu układ kierowniczy i bezpieczeństwo
  
 
Nie pasował komplet z linku który podałem ? Porównam dokładnie raz jeszcze w łykend i postaram się zrobić zdjęcia.
  
 
Jesli chodzi o gumy to dostepne sa tu
http://www.auto-sas.pl/?508,tuleja-przekladni-kierowniczej-fiat-uno
  
 
Nie wiem jak obie te gumowe tulejki z favority moga pasowac skoro do magla z BISa jedna z tulejek musi miec okragly otwor w srodku ? Te ze skody sa 2 takie same, a do BISowej przekladni lewa i prawa tulejka sie roznia.
  
 
Czy te gumy i obejmy z uno pasują na 100%?
  
 
Mysle ze maglownice bede spowrotem przykrecał do nadwozia w poniedziałek to wtedy Ci powiem na 100%. Poki co moge stwierdzic ze na 99% beda pasowac .
  
 
Tak te obejmy z UNO pasuja na 100%. Obie maja identyczny kształt jak orginaly z BISa.
  
 
ok wielkie dzięki A gdzie zakupiłeś te gumy?
  
 
Może troche z innej beczki ale powiedzcie mi czy można kupić nowe drążki kierownicze do maglownicy od bisa?!
Może macie jakiś namiar lub ewentualnie od czego pasują na 100%?
Pomóżcie bo nie moge dostać nowych, potrzebne 2szt.
  
 
ja osobiście brałem drążki z www.unto.pl wraz z maglownicą i wydają się być solidne ale na allegro jest też 3,4 aukcje
http://www.unto.pl/koncowka-drazka-fiat-126-126-bis-p-2226.html