Kupno samochodu do opłat

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,zamierzam kupic sprowadzony samochód z Belgi,sprzedajacy deklaruje ze jezdził nim w polsce około roku i opłącał ubezpieczenie w wysokosci boajze 65 zł miesiecznie (twierdził ze tak mu było wygodnie z pwoowdu braku znizek) . z tego co wiem i czytam opłaty celno skarbowe powinno sie opłacic po 5 dniach od sprowadzenia ? więc przy kupnie z mojej strony nie naliczą mi odsetek ?ewentualnie kary ? czy mógłbym jezdzic w polsce na OC miesiecznym przez pewien okres czasu,czy musze opłacac wszystkie opłaty po kupnie ? Czy w ogóle warto sie w to bawić ?

Czekam na odpowiedzi
Dziekuje Serdecznie
Pozdrawiam

[ wiadomość edytowana przez: AutomaniakFso dnia 2012-09-11 06:40:05 ]
  
 
Jeśli jest tak, jak mówisz, to kup auto i wykup ubezpieczenie w dniu zakupu od razu. Ewentualne odsetki za brak oc przez rok zapłaci poprzedni właściciel.
  
 
Ja kiedyś miałem auto na słowackich numerach eksportowych. Zgłosiłem do oclenia chyba w przeciągu 7 dni i nic nie było, jedynie chcieli przegląd bym doniósł, reszta jak w normalnym przypadku. Autem jeździłem na słowackich numerach aż do skończenia się daty ważności a OC wykupiłem na miesiąc i nikt mi nic nie zrobił. Potem do urzędu i babka w urzędzie kazała mi wykupić OC w dniu zarejestrowania by nie było kary i minęło 5 lat i nic nie przyszło.