Mój Polonez 1,6 SLE jest bardzo mułowaty

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, proszę o pomoc i poradę, mam poloneza 1,6 SLE '89 LPG z którym mam problemy, jest on strasznie mułowaty, co zrobić aby zbierał się szybciej, wiele rzeczy w nim wymieniłem ostatnio, świece mam NGK 4, nowy termostat chłodzenia, wywaliłem termostat powietrza całkiem i co mam jeszcze zrobić aby lepiej chodził mój poldolot tanim kosztem oczywiście.
Wiem że macie na to super pomysły!!
 
 
Poldek lepiej jeździ na świecach ISKRA niż NGK zwłaszcza jeśli nie są to oryginalne NGK. Nie wiem czy może to mieć wpływ ale sprawdź wężyk biegnący od gażnika to kopułki(podciśnieniowa regulacja zapłonu). Jeśli jest oderwany z silnikiem dzieją się cuda niewidy. Inną przyczyną może być zajechany silnik , źle wyregulowany zapłon, zawory, regulacja LPG a nawet zła jakość przewodów WN.
  
 
Przedewszystkim to regulacja i jeszcze raz regulacja!!! To jest naprawde podstawa! No chyba że silniczek jest naprawde wyjechany równo Ja mam NGK i nie narzekam ciągnie ładnie No a potem to już takie bajerki jak polerka gażnika i takie tam ...
Najpierw sprawdz wszystkie podstawowe rzeczy (filtr, świece, kable, kopułka, aparat zapłonowy, zawory) a potem udaj się na regulacje gazu! Powinno naprawde pomóc a jak nie to pytaj dalej, pomyślimy pomożemy
  
 
Ja powiem tak wyregulowałem zawory, wymieniłem swiece i to było inne auto jezeli jezdzisz na LPG to czesciej musiz regulowac zawory co 5 tys km
  
 
nic dodac nic ujac
  
 
Co do regulacji zaworów to lepiej zrób to u kogoś zaufanego. Ja już drugi raz robiłem u jakiegoś partacza i musze jechać do swojego kumpla do poprawki.
  
 
Ja zaworki reguluje sam (w końcu jestem technikiem mechanikiem ) ale faktycznie jeśli nie jesteś pewny czy jesteś w stanie to sam dobrze wykonać to udaj się do dobrego mechanika!!!