[mkVII] czujnik chłodnicy ?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
otóż mam pytanie, czy chłodnica powinna reagować i włączać się gdy jest nagrzanie pod czerwoną kreską ? bo szybko mi sie grzeje i nie zawsze do połowy dochodzi , a wentylator chłodnicy załącza sie gdy nagrzanie jest na czerwonym polu ? czy to może już czas wymienić czujnik ? gdzie się on znajduję ?
bo wydaje mi sie, że wentylator powinien się załączać w połowie nagrzania, bo w innych autach tak jest.
  
 
mi tez sie szybko nagrzewa ;/ a wentylator wlacza sie na koniec literki L
  
 
Termostat wymienić i powinno się poprawić a jak dalej bedzie coś nie tak to włącznik wentylatora.
  
 
myślisz, że to wina termostatu ? hmm wymienię, zobaczę czy coś pomoże
  
 
Termostat może sie zawieszać i nie otwiera sie do końca przez to szybciej sie zagrzewa silnik. a termostat kosztuje 30 pln. Pozdro
  
 
wiem wiem, bo kupuje po zniżkach części to będę miał go za groszę.
ale pytanie, bo pierwszy raz go wymieniam i wogóle termostat, trzeba go jakoś uruchomić czy coś ?
  
 
Cytat:
2012-10-08 11:54:28, dawid_gda pisze:
otóż mam pytanie, czy chłodnica powinna reagować i włączać się gdy jest nagrzanie pod czerwoną kreską ? bo szybko mi sie grzeje i nie zawsze do połowy dochodzi , a wentylator chłodnicy załącza sie gdy nagrzanie jest na czerwonym polu ? czy to może już czas wymienić czujnik ? gdzie się on znajduję ? bo wydaje mi sie, że wentylator powinien się załączać w połowie nagrzania, bo w innych autach tak jest.

Chłodnica "włącza" się w momencie kiedy zaczyna otwierać się termostat czyli ok. 70st.
Wentylator załącza się w okolicach 105st.C a wyłącza w okolicach 90.
nie wnikając w szczegóły a mając przed nosem wskaźnik w zegarach, to wentylator załącza się jak wskazówka dojdzie mniej więcej w połowie literki L. Możliwa rozbieżność od połowy A do końca L. czasami tuż za literka L.

Jeśli będziesz kupował termostat, to pamiętaj, ze są dwa rodzaje. 88st. i 92st(lub 94-nie pamiętam w tej chwili)

Termostatu sie nie uruchamia, termostat sie wymienia




[ wiadomość edytowana przez: Slawko dnia 2012-10-08 19:01:48 ]
  
 
a który termostat wziąść?
  
 
Cytat:
2012-10-08 19:01:00, Slawko pisze:
Wentylator załącza się w okolicach 105st.C a wyłącza w okolicach 90.



Troszkę niżej. mierzyłem termoparą i sprawny powinien się włączać ok 97stopni chłodzi do 85. Wiadomo jest jeszcze bezwładność temperaturowa.