Nawiew ciepłego powietrza fiat 131 supermirafiori

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich. Niedawno kupiłem Fiorkę z silnikiem 1585 typ A1000 z 1979roku. Mimo ustawienia w samochodzie suwaków na nawiew ciepły, powietrze jest praktycznie zimne. Zajrzałem pod maskę i wygląda faktycznie tak jak by czegoś brakowało, przynajmniej w porównaniu z tymi modelami widocznymi na zdjęciach w internecie. Co prawda identycznego nie znalazłem, ale wydaję mi się, że brak tam jakiejś rurki. Dołączam zdjęcia(niestety robione nocą) 1
2
3
4
No i pytanie co i gdzie podłączyć?
W innym samochodzie troszeczke nowszym od mojego którego zdjęcie znalazłem na jakims forum wygląda to tak:
p.s. poszukuje książki w języku polskim na temat fiata mirafiori. Jesli ktos by sie chciał pozbyć prosze pisać.
  
 
Dwie rurki gumowe wchodza Ci przez sciane grodziowa od tylu silnika wiec wszystko jest. Pod deska rozdzielcza od strony pasazera jak zajrzysz na srodku masz nawiew i z boku jest zawor ktory otwiera obieg na chlodnice. Lubi sie obesrać pod wplywem czasu. Ogarnij go i bedzie cieplo.
  
 
Sprawdź to co pisze Fiatabarth i przy okazji zobacz czy cięgno porawnie pracuje przy przełączaniu ciepło / zimno.
  
 
Dzięki za odpowiedź.
Suwaki ciepłego i zimnego powietrza bardzo cięzko chodza, czuć to tak jak by się nawzajem blokowały i nie dochodzą do końca.
p.s. a z tego miejsca nie powinna wychodzic jakaś rura?
  
 
żeby bylo ogrzewanie musi przez nagrzewnice przechodzic woda. Skoro w sciane idą rury to zobacz dokąd ida. Jak beda zaslepione to ogrzewania nie bedzie juz nigdy
Te elementy ktore przelaczasz za pomoca linek moga po prostu stac i najwyzej czasem polamiesz przelacznik zanim tamto sie ruszy.
  
 
Jak będą zaślepione to najwyżej się je wymieni i doprowadzi tam gdzie należy, podjadę może do serwisu fiata,biora troche drożej ale przynajmniej może mi te rzeczy uruchomią przy okazji nie łamiąc ich i zdiagnozują co tam jest jeszcze schrzanione. To dosyć delikatne rzeczy więc sam wolę się do tego nie zabierać