Czy bezolowiowa bardzo szkodzi?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
hej mam takie pytanko: czy bezołowiowa benzyna(konketnie eurosuper 95) bardzo szkodzi silnikowi 2107 na gaźniku? Mem tego 10l w baku. Wiem że chyba zawory się przepalają czy coś ale moge te 10l wyjeździć czy musze dolać te 30l zwykłej żeby się wymieszało?
  
 
nic się nie przepala.
ja jeździłem kupę czasu(dopuki nie załozyłem gazu) na PB i na V power 95 i nic nie było z zaworami.
  
 
a to luz.dzieki
  
 
Spoko, ja tez nie byłem tego pewien, a teraz od maja jezdze praktycznie caly czas na PB95 i tlyko zachowuje zasade, ze co trzecie tankowanie jest U95. Tak zalecaja robic. Wole Pb95, bo nie smierdzi tak okrotnie jak U95.

Pozdrawiam
  
 
SZKODZI I TO BARDZO!!!
Ale musisz wiedziec z ktorego roku masz silnik(konkretnie glowice), jak od '91 w gore, to mozna uzywac bezolowiu bez obaw.
Jesli masz starsza glowice, to mozesz zarznac silnik, a na pewno powypalasz gniazda zaworow!
Ta sprawa byla juz poruszana. Na wegierskiej stronce jest opis jak odroznic glowice bezolow OK, od nie bez olow!
Lepiej nie uzywac tej benzyny w starszych silnikach jak 91 rok produkcji(lada).
Wiadomo ze pojedzie i moze sie nic nie stanie, ale przypominam ze w kryzysowych czasach ludzie jezdzili na ekstrakcyjnej, i tez mowili ze jest ok, ale ja osobisccie nie polecam, ani ekstrakcyjnej, ani bezolowiu do silnikow starszych niz 91 rok produkcji LADA!
Fleszer
 
 
moja łada jest z 89r. ale te 10l bezołowiowej chyba nic nie zrobi nie? przez 100km to chyba mozna, ale nie przez 5000km. czy moze wymieszac z ołowiową?
  
 
bez paniki. Nawet caly bak nie zaszkodzi. Taka ilosc to nic. Jakbyus z pol rtoku pojezdzil, to mozeby cos zaszkoszdilo, zakladaja ze masz stara glowice (rocznik wg. nie o niczym nie swiadczy. A jesli ktos np. zmienial glowice?)
  
 
Ups
  
 
ja tam cały czas jeżdżę na Pb... i to najczęściej na 98 autko jest wtedy takie żwawe, aż przyjemnie depnąć...
  
 
Cytat:
2003-10-04 11:28:28, adasco pisze:
bez paniki. Nawet caly bak nie zaszkodzi. Taka ilosc to nic. Jakbyus z pol rtoku pojezdzil, to mozeby cos zaszkoszdilo, zakladaja ze masz stara glowice (rocznik wg. nie o niczym nie swiadczy. A jesli ktos np. zmienial glowice?)


Dokładnie tak, jedno tankowanie bezołowiówki raz na jakiś czas nie zaszkodzi - problem może robić CIĄGŁA eksploatacja auta na bezołowiówce.
Tak że się nie stresuj tylko jedz spokojnie.
Andrzej
  
 
uff
Góral - jeździsz na Pb nieprzekreślonym ? przy wtrysku i katalizatorze???
  
 
Sory,a widziałes gdzies kiedykolwiek Pb nieprzekreslone?Ja co tydzien na wioskę jeżdze i nigdy takiego czegoś nie widziałem nawet tam.
Owszem była kiedys e94 żólta,teraz jest przekreslone PB 95 i 98,Vpower 95 i Vpower 99+ oraz U95.
Ja od roku mniej wiecej 1995 albo 1996 do 2002 jeździłem na bezołowiowej i gniazda zaworowe mam w porządku.
Pzdr Grzesiek
  
 
Janisz, jeżdże na przekreślonym Pb...
  
 
a sory dopiero 2razy w zyciu tankowalem i nieopatrzyly mi sie jeszcze te nazwy
  
 
Moja Samarka z 90 r. TYLKO I WYŁACZNIE jeździła na bezołowiowej ARAL. Zrobiłem tak 35 tysi .... i sprzedałem. Wszystko było w porządku.
Poprzedni właściciel lał E94 ( jeszcze wtedy była )...
Jak ją kupiłem paliła ponad 9 literatów.
Zacząłem dygać na tym bezołowiu i spalanie spadło do 8 litrów po mieście, przy spokojnej jeździe...

I z kolei ja słyszałem że wszystkie Łady są przystosowane do jazdy na bezołowiu.
 
 
Sorka, nie byłem zalogowany - nie wiedząc czemu, ale poprzedni post to ja !
  
 
Janisz,gaz zakładaj
  
 
hehe, ja myślałem o założeniu gazu, ale jak czytam o waszych ciągłych pierepałkach, to teraz myślę o niezałożeniu...
  
 
kurde, przecierz mam
Góral - zakładaj! gaz to podstawa
  
 
Cytat:
Góral - zakładaj! gaz to podstawa


POPIERAM .

Dla niezdecydowanych załączam przzelicznik,kiedy-przy jakim kilometrarzu założenie gazu się zwróci. Oto on:

czy warto założyć gaz???

PRZYJEMNEGO KALKULOWANIA