Ubezpieczenie OC w dwóch firmach na raz.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Kolega ma taki problem:

Samochód miał ubezpieczony w Compensie. Przed zakończeniem roku zdecydował się poprzez agenta zmienić ubezpieczyciela. Podpisał umowę z innym ubezpieczycielem i opłacił składkę. Minęły dwa miesiące a Compensa zgodnie ze swoim regulaminem przedłużyła umowę i domaga się opłacenia składki. Twierdzą, że nie została do nich wysłana rezygnacja z umowy OC, agent oczywiście twierdzi, że rezygnację wysłał.

Co radzicie - poza oczywiście ręcznym przekonaniem agenta do postarania się o pomyślne załatwienia sprawy?

Czy prawo w ogóle dopuszcza sytuacje, że jeden pojazd jest jednocześnie ubezpieczony w dwóch firmach ubezpieczeniowych?
  
 
Prawo dopuszcza, jak kolega ma pismo z rezygnacją i pieczątką agenta to jest czysty a jak nie to ma psikus i bedzie miał 2 ubezpieczenia za które zapłaci.
  
 
ostatnio miało się to zmienić lub już się zmieniło. Ale ja nie jestem biegły w tych tematach.
  
 
Owszem zmieniło się jak kupisz auto z polisa oc to tobie sie nie przedłuża z automatu ale jak masz auto i sam wykupiłeś polise to z automatu się przedłuża.
  
 
Cytat:
2012-12-19 13:45:15, fiolek pisze:
...jak kolega ma pismo z rezygnacją i pieczątką agenta to jest czysty...


To wtedy za ubezpieczenie w Compensie zapłaci agent?
  
 
Cytat:
2012-12-19 14:47:47, fiolek pisze:
Owszem zmieniło się jak kupisz auto z polisa oc to tobie sie nie przedłuża z automatu ale jak masz auto i sam wykupiłeś polise to z automatu się przedłuża.


...ale tylko o jeden rok - nie narobisz dużych zaległości.

Jeżeli agent nie ma pisemnego wypowiedzenia to zgodnie ze zmienionymi przepisami możesz jedynie wypowiedzieć jedną z umów. Rozwiązanie obowiązuje z dniem złożenia rezygnacji.
Za okres wykorzystany kasa przepada.
  
 
Panowie, jest taka sytuacja:

Zakupiłem we wrześniu samochód z ubezpieczeniem w PZU. Polisa była ważna do 20.12.2012. W listopadzie przysłali mi informację, że niezmiernie się cieszą, że mogą mi przedstawić wyliczenie OC na nadciągający nowy okres rozliczeniowy. Mało się z tej radości nie zesrałem, jak zobaczyłem kwotę 1400 PLN Złożyłem wypowiedzenie przez internet 16.12.2012 oraz osobiście w pierdolniku PZU w Pruszkowie 17.12.2012.
W międzyczasie zanabyłem polisę w innym towarzystwie.
Wczoraj, z nudów wszedłem na stronę UFG, z wysłanego zapytania wynika, że PZU poinformowało UFG, że zawarłem z nimi nową umowę

Teraz, czy mam to próbować wyjaśniać, czy olać ciepłym moczem skoro dysponuję potwierdzeniem wypowiedzenia na mailu oraz pieczątką "wpłynęło" na piśmie?
  
 
Jesli masz pieczatke, lej moczem.
  
 
I tak zrobię

Dziękuję
  
 
ja też tak dostawałem do szedłem do babki co mi wystawiała pieczątke by wysłała jeszcze raz do nich i potem już nigdy nic nie dostawałem.
  
 
Yyyy Tryczek, ale co Comendanto dostawal ze piszesz " tez tak dostawalem " ?