[MKVII] Komputer pokładowy

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!
Mam problem z podłączeniem komputera pokładowego.
Mianowicie stworzyłem taki komputer: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic35342-90.html#1949619
Jeden z sygnałów biorę z jednego z wtryskiwacza a drugi z czujnika prędkości. I tu się zaczyna zagadka bo wtyczka jest 3-pinowa a napięcia na poszczególnych pinach to około:
1a2 ~10V
2a3 ~13V
3a1 ~3V
Podłączałem do każdego z nich i nic mi nie pokazuje, jak bym stał w miejscu. Może ktoś już podłączał taki komputer u siebie. Albo ktoś z forumowiczów mógł by sprawdzić napięcia u siebie bo może mój czujnik jest niemrawy albo coś źle zlutowałem co raczej wykluczam
Z góry dzięki!
  
 
Udało się. Sygnałowy przewód od skrzyni jest brązowo żółty i żeby komputer prawidłowo zliczał trzeba zmienić w kodzie programu żeby zliczał "jedynki" a nie "zera". Moja wersja jest jak na razie w fazie testów i kalibracji dlatego siedzi w zapalniczce.



http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4e5fcdf293e40fe2.html

[ wiadomość edytowana przez: polakoski dnia 2013-02-10 17:36:17 ]
  
 
a ile taka zabaweczka $ ?
jak przetestujesz to zdaj relacje
  
 
Koszt to mniej-więcej
Wyświetlacz ~20
Płytka uniwersalna ~5
Atmega ~6
Reszta elementów ~10
W sumie ponad 40 zł ale porównując do cen podobnych komputerków na allegro (120-250) to wydaje się niewiele.

Jak już wszystkie dane będą wyświetlane poprawnie planuje dodać do niego jeszcze napięcie na aku oraz temp zewnętrzną i wewnętrzną. Jak coś z tego wyjdzie to od razu wszystko wrzucę na forum.
  
 


-----------------
#2451

'Jest grill jest zabawa'
'Weźmy się i zróbcie'
  
 
A powiedz mi. Sam piszesz kod do tego urządzenia? W jakim języku?
Jakie ma wejścia wyjścia w tym momencie Twój uC ?
Jakie planujesz? Mam kilka pomysłów i spostrzeżeń na funkcje komputera podglądnięte z innych samochodów.
Sam miałem się za coś takiego zabrać ale nigdy nie było na tyle chęci i czasu Teraz jedno autko ma fabryczny komputer i plany spadły na corse.
Jak większość opli z tamtego czasu jest wyposażona w wyświetlacz TID z którym się próbuje skomunikować.
  
 
Cytat:
2013-02-11 07:00:35, Kakiel pisze:
A powiedz mi. Sam piszesz kod do tego urządzenia? W jakim języku? Jakie ma wejścia wyjścia w tym momencie Twój uC ? Jakie planujesz? Mam kilka pomysłów i spostrzeżeń na funkcje komputera podglądnięte z innych samochodów. Sam miałem się za coś takiego zabrać ale nigdy nie było na tyle chęci i czasu Teraz jedno autko ma fabryczny komputer i plany spadły na corse. Jak większość opli z tamtego czasu jest wyposażona w wyświetlacz TID z którym się próbuje skomunikować.



załóż po prostu MID'a z astry GSI
  
 
MID-a trzeba programować pod dane auto Tech-em.
Do mojego silnika x12sz nie ma stałej dla MID-a
Nie ma sygnału wtrysku z kompa - sygnał z wtrysku jest inny i nie przyjmowany przez MID-a
Tak że self-made mnie jedynie ratuje
  
 

Tego akurat nie wiedziałem..

Kumplowi montowałem do astry F z 2.0 od Vectry i śmigał idealnie
  
 
Program będzie napisany w Bascomie. Na początku wzorowałem się na kodzie kolegi pfemka z elektrody ale moim zdaniem kod wymaga kilku poprawek i modyfikacji i pewnie napisze własny od początku.
W uC narazie wykorzystuje porty do: sygnał wtrysku i skrzyni, przycisk, sygnał po stacyjce, jest jeszcze sporo wolnych portów, planuje jeszcze pomiar napięcia aku i dwa czujniki temperatury