[MKVII] Mgla na szybach. Nagrzewnica? Raz jeszcze

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czesc. Panowie mam problem od jakiegos czasu, bo w srodku paruja szyby (taka mgielka co sie rozsmarowuje). Nagminnie paruje przednia od pasazera, ile razy ja mylem w czasie zimy to nie zlicze. Ostatnimi czasy delikatnie zaczyna chwytac tez przednia. Od strony kierowcy jest wporzadku. Jak jezdze sam to od str pasazera jest jeszcze ok przez troche dluzszy czas,ale jak ktos wsiadzie to zaraz sie robi mgla. Szyby juz traktowalem plynem z alkoholem, jakas pianka, rozpuszczalinikiem nawet. Po tym ostatnim przez chwile byl spokoj. Do kratek wpuscilem taka pianke do czyszczenia, tez pomoglo ale na chwile. Kabinowka wyjeta i dalej to samo. Czy to jest objaw cieknacej nagrzewnicy? Dodam ze wszystko dziala jak trzeba, w srodku jest cieplo, silnik sie grzeje jak trzeba, nic nie smierdzi plynem, nie ubywa go tez bo patrze co jakis czas na zbiornik. Strasznie mnie to irytuje bo co chwile szyby myc to przesada... W wakacje wymieniany byl plyn i byl plukany uklad bo strasznie zasyfiony byl (nie wiem czy nie przez reduktor od lpg czasem taki brazowy sie zrobil). Gdzie moze tkwic problem?

Dodam jeszcze, ze szyby mylem na zewnatrz czesto przy niskich temp. Czy to moze miec jakis wplyw na to?

[ wiadomość edytowana przez: Paulo21 dnia 2013-02-14 11:57:28 ]
  
 
masz grzaną szybę ?
  
 
Nie, zwykla
  
 
a nadmuchy na boczne szyby masz poustawiane?
  
 
Tak, boczne kratki ustawione na szyby i od kierowcy spoko a od pasazera sie robi mgla po jakims czasie

[ wiadomość edytowana przez: Paulo21 dnia 2013-02-14 12:22:55 ]
  
 
może masz gdzieś wilgoć w aucie np wykładzina i paruje
  
 
Mam gumowe dywaniki i suszylem je kilka razy, do tego woze taki pochlaniacz wilgoci i wietrze czasem auto. Mowie to nie jest taka para ze znika od wlaczenia wentylacji czy nawet klimy, tylko takie cos co jak szmata zaczne przecierac to sie rozmazuje
  
 
wilgoc w aucie na podlodze,w tapicerce,pod dywanikami gumowymi, ja na zime wyjmuje dywaniki gumowe,i w ich miejsce przycinam tekture kturą czesto zmieniam. Mozna wozic w aucie gazety lub woreczek soli,wszystko to wchlania wilgoć. Przednią szybe często nalezy myć od środka cieplą wodą z plunem bo chuchamy na nią a z oddechem osad tłuszczu i dla tego sie marze
  
 
a ja obstawiam, że wycieka Ci gdzieś płyn chłodzący (np mikro nieszczelność nagrzewnicy), który parując osadza się i "marze" po szybach.
  
 
nie wiem czy sama wilgoć powoduje aż takie parowanie
wg mnie ciepłe powietrze skądś zgarnia po drodze wodę - może gdzieś jest jakieś pęknięcie, coś nasiąka, i to wilgotne powietrze jest wtłaczane do kabiny
obejrzyj jak tam pod dywanem z przodu wygląda
a odpowietrzniki masz drożne?

edyta: też obstawiam to co Pre100n

[ wiadomość edytowana przez: jethro dnia 2013-02-14 13:34:06 ]
  
 
Ok bylem w aucie zagladnac glebiej pod deske. Saczy sie z nagrzewnicy... Ehh myslalem ze tego unikne :/ Jakies rady jak bedzie deska zdjeta? Moze cos sie da poprawic? Dorobic klimatyzowany schowek or smth

[ wiadomość edytowana przez: Paulo21 dnia 2013-02-14 15:11:08 ]

[ wiadomość edytowana przez: Paulo21 dnia 2013-02-14 15:11:27 ]
  
 
proponuję chłodzony schowek na butelki
nie jest źle, lepsza chyba robota z nagrzewnicą niż z dziurawą budą
  
 
Buda zdrowa byla jak kupilem i poszla konserwacja, rudej brak Ktos tam w innym temacie pisal o poprawieniu kanalow powietrza na szybe, na czym to ma polegac? A klimatyzowanego schowka nikt nie robil?
  
 
Mialem ten sam obiaw parowaly mi szyby co sie okazalo mialel nie zalozona jedna z rurek od szyber dachu ktos ja obciol zrobilem i problem zarzegnany wiec jak masz szyber to sprawdz
  
 
Znam juz przyczyne, pisalem wczesniej Cieknie z nagrzewnicy, sprawdzilem dokladnie. Teraz pytam czy ktos poleca cos do poprawienia jak deska zdjeta bedzie
  
 
daj se kratkę na dmuchawę, to Ci liście do środka auta nie będą wpadać a resztę sam ocenisz .
  
 
Cytat:
2013-02-14 13:46:35, Paulo21 pisze:
Jakies rady jak bedzie deska zdjeta? Moze cos sie da poprawic?



rada bedzie zalozenie markowej nagrzewnicy,co bys potem nie marnowal drugi raz kasy i czasu
  
 
Wlasnie. czy jest roznica miedzy taka
Nagrzewnica 1
a taka?
Nagrzewnica 2
  
 
ja zalozylem taka: link

[ wiadomość edytowana przez: wiesiu666 dnia 2013-02-15 11:13:34 ]
  
 
Ok teraz widze. I grzeje tak samo jak oryginal itp?

[ wiadomość edytowana przez: Paulo21 dnia 2013-02-15 11:15:56 ]