Tańsze skrzynie basowe - pomoc

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Koledzy poszukuje skrzyni basowej (oczywiście z głośnikiem) z racji że jakimś audiofilem nie jestem nie wymagam od sprzętu "Bóg wie czego"
Do tej pory w aucie miałem 2 zestawy subów:
1. Tuba Magnat streetfighter 3000 xxl + Magnat two edition + Zwykłe JVC na USB
2. Tuba JBL 12" + wzmak JVC + JVC kd-g511Sony cdx-gt420u

Pierwszy zestaw grał dużo lepiej. Ale z racji że potrzebuje trochę bagażnika sprzedałem tube i szukam skrzyni.
Wzmacniacz który mam w tej chwili to JVC KS-AX302 w mostku ma 100RMS także szału nie ma, aczkolwiek z Tubą JBL radził sobie wg mnie dobrze.

Już miałem zamawiać Magnat B30 nowego, koszt 185 zł, ale postanowiłem że zobaczę na używki.
W tej chwili mogę kupić takie sprzęta:

SONY XPLOD 1100 watt 350RMS za 180 zł
Skrzynia basowa Helix DB10S za 160 zł
Blaupunkt GTb 1200 II 800W za ~100 zł

W razie jak by ten mój wzmak kompletnie sie nie nadawał to go sprzedam i zainwestuje w coś mocniejszego.

Muzyka jaką słucham to zazwyczaj POPROCK czasami jakiś lekki metal, ale czasami również klubowa muzyka.

Doradzcie co robić, czy szukać jakiś używek czy w tych pieniądzach wszystko zagra podobnie i brać tego Magnata b30 i tyle.
  
 
mam tego blaupunkta i właśnie muzyka bardziej rockowa. Wcześniej miał go snale i też słuchał takiej muzyki, ja jestem zadowolony, ładnie gra, bas jest ale jak chcesz wypadanie szyb w aucie to niestety nie ten.
Ładnie współgra z innymi głośnikami i jest efekt niskich tonów.
Też nie jestem audiofilem i ten mi wystarczy.
  
 
a ma ktoś porównanie do magnata b30? w domu mam już trochę sprzętu magnata i jestem zadowolony. Z Blaupunktów (radio, głośniki 16cm) nie byłem tak zadowolony. Wydaje mi się że bardziej płaci się za "marke" niż za jakość.
  
 
Poszukaj używki Hertz ES250. Ja sprzedałem zamkniętą skrzynię za coś koło 190zł i do dzisiaj żałuję. Naprawdę dobrze, to gra. Ja miałem podpiętą do CarPower'a 350 tego suba.
  
 
Ja mam tego blaupunkta w corsie. Do tego stary model GTO w mostku 80W i to jest minimum żeby go napędzić.
Trzeba w niego troszkę wpompować mocy, ale za to odwdzięcza się jak nisko schodzi Z tej półki cenowej jedynie ten głośnik dawał radę szybko "odpowiedzieć".
  
 
ja słyszałem tego es 250 w skrzyni 17l pod wzmacniaczem 200W i grało to bardzo fajnie. Sam kupuje ten głośnik w 22 litrowej skrzyni
Można jeszcze pomyśleć o tańszym Ds z Hertza


[ wiadomość edytowana przez: RicoSB dnia 2013-05-25 10:59:55 ]