Łada 2107 by juby_2836

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Chciałem się pochwalić moim autkiem
Otóż po długich miesiącach ciężkiej pracy i dobrych chęci moja machina została ukończona.
Jest to Łada 2107 z 1988r. z przebiegiem 75tys. km.
Wygląda w miarę nieźle i jedzie też nie kiepsko. Jestem jej właścicielem od niecałego roku i jestem bardzo zadowolony…

Krótki opis modyfikacji

SILNIK

Gdy ją zakupiłem posiadała silnik 1.3 64KM, który był nieco przyjechany, palił jak smok benzyne jak i olej xD Miałem go remontować, lecz trafiłem na świetną okazje zakupu silnika 1.7MPi z Nivki z pełnym osprzętem i skrzynią 5-cio biegową. Swap przeszedł bez większych przeróbek, lecz z motorem miałem parę przygód takich jak: walnięte IMMO i pogięte zawory, ale z czasem wszystkie kłopoty się rozwiązały i silniczek chodzi teraz jak zegarek na benzynie jak i też na LPG, co wykazały ostanie pomiary Łady na hamownii.
Otóż Ładziana wydmuchała trochę ponad 80KM na benzynie (tyko 2 mniej niż seria) i 76KM na LPG, co było wielkim zaskoczeniem wśród wielu ludzi, że ma tak małe straty mocy na instalacji I generacji.

Cóż więcej…

Dolot- złożony z rury kwasowej 70mm + stożek + Blos
Wylot- wydech prawie przelot, czyli strumienica + końcowy przelotowy
Skrzynia i most seria…

ZAWIESZENIE

- sprężyny progresywne: przód – 70mm tył – 50mm
- amortyzatory gazowo-olejowe o krótszym skoku
- wzmacniane drążki reakcyjne tylnego mostu + regulowany Panhard
- drążek stabilizatora tylnego mostu
- delikatny negatyw na kołach przednich

HAMULCE

- serwo o zwiększonej skuteczności
- tarcze nacinane i nawiercane

Reszta seria-po pełnej regeneracji

A wygląd zewnętrzny jak na zdjęciach

ŁADA 2107 HAMOWNIA !!!























  
 
Gratuluje!!! Piękna. Niemoge sie na nią napatrzeć. I ten lakier. Miód. Jeszcze raz wielkie gratulacje.
  
 
Piękna, ładne felgi lakierek zawieszenie , jedzie pewnie też konkretnie na 1.7MPI, hehe i co widzę Blos do gazu - jedynie czy on dobrze reaguje tak dość daleko od przepustnicy - ale jak widze nie tylko ja mam z powodzeniem blosa w ładzie
Mnóstwo pracy i jaki efekt. Panny nawet lecą
Super furka, gratulacje !!!

[ wiadomość edytowana przez: grzehu dnia 2013-04-16 21:12:20 ]
  
 
BLOS jest przed sama przepustnicą teraz...to jeest fotka poglądowa gdzie Łada jeszcze nie jeździła
  
 
przepiękna!
ależ lakier się błyszczy
wykresik tez super.
Fajnie , ze dodałeś swój wóz na forum.
do kompa sa różne programy można programem trochę ją podciągnąć. A jescze lepeij wałek wrzucić i program.
http://forum.chiptuner.ru/krfilesmanager.php?do=cat&dlcategoryid=31
http://chiptuner.ru/content/classic/

Do całości brakuje mi jakiegoś akcentu.. jakiś pasek, naklejka na tylnym błotniku.. jakiś biały motyw i zakończyć sierpem i młotem w kolorze białym, na czerwonym byłoby super ?
a może na przodzie, nie wiem, czarna muchobijka ? i wtedy na bokach też czarny sierp i młot.

jakiejś wisienki na tort jej trzeba.
Lecz podkreślam i teraz przepięknie wygląda!

ps. koło napewno duży wazy (masa nieresorowana) i przez to tracisz na dynamice.
mała waga koła + lekkie koło zamachowe i aut oby było dużo żywsze.

[ wiadomość edytowana przez: bartixr dnia 2013-04-17 01:13:36 ]
  
 
Popieram przedmówców, napracowałeś się ale warto było. Auto ogólnie dopieszczone. Koła - jak najbardziej ok. Pasują. Jest ogólnie przyjemnie.

Jedna rada - wyrzuć te chromowane dokładki do lamp tylnych. Zajeżdżają tuningiem z Ukrainy, serio.

Jakieś plany ?

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Cytat:
2013-04-17 01:12:13, bartixr pisze:
Do całości brakuje mi jakiegoś akcentu.. jakiś pasek, naklejka na tylnym błotniku.. jakiś biały motyw i zakończyć sierpem i młotem w kolorze białym, na czerwonym byłoby super ?


No nie wiem czy w naszym wspaniałym kraju symbole komunistyczne nie są przypadkiem zabronione prawnie?

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Cytat:
2013-04-17 21:27:45, andrzej_krakow pisze:
No nie wiem czy w naszym wspaniałym kraju symbole komunistyczne nie są przypadkiem zabronione prawnie?



pierwszy raz słyszę takie informacje.


sierp i młot nie jest zabroniony
  
 
Gadki ministra a prawo to niestety dwie różne sprawy, premier tez obiecywał ze za abonament RTV nikt nikogo nie będzie ścigał.

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 

zignorować, kleić i jeździć.
problemy rozwiązywać w miarę ich pojawiania się a nie odgradzać się od wszystkiego na wszelki wypadek
co innego wymachiwać flagą ZSRR a co innego naklejka na aucie rodem z ZSRR.

ps. z abonament rtv zaczęli ściągać długi z obywateli ?
  
 
Cytat:
2013-04-18 09:00:39, bartixr pisze:
zignorować, kleić i jeździć. problemy rozwiązywać w miarę ich pojawiania się a nie odgradzać się od wszystkiego na wszelki wypadek co innego wymachiwać flagą ZSRR a co innego naklejka na aucie rodem z ZSRR. ps. z abonament rtv zaczęli ściągać długi z obywateli ?


właśnie tak, z tych ktorzy mieli zarejestrowane odbiorniki a nie placili

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986