[Ogolny] Swap z 1,6 B na 1,8 TD

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam może ktoś z kolegów robił takowy swap ? Otóż myślę nad wciśnięciem ropniaka w miejsce benzynki 1,6 zetec 2000 r .
Moje pytanko co potrzeba poza silnikiem do takiego swapu ?
Z góry dziękuję za pomoc

[ wiadomość edytowana przez: cwojdzik dnia 2013-05-03 22:32:16 ]

[ wiadomość edytowana przez: cwojdzik dnia 2013-05-03 22:40:32 ]
  
 
raczej skrzynia z diesla bo bena ma inne przełożenia pompka paliwa i trzeba by ogarnąć grzanie świec
  
 
skrzynia, wybierak do skrzyni (mam jakbyś chciał), chyba ośki, przewody hamulcowe (to spod maski). Sławcek ostatnio przerabiał temat w swoim dieslowym kombi i rda cabrio z przewodami hamulcowymi.
Bak trzeba będzie porządnie oczyścić, by nie było w nim beny, skoro będzie ropa, no chyba, że sobie go zmienisz.


Tak w temacie.
Masz już cokolwiek ?? Mamy ze Sławkiem ropniaka, który nam stoi nie potrzebnie .

Jak coś mam swój nr kom. w profilu.

[ wiadomość edytowana przez: kiciek dnia 2013-05-03 23:32:51 ]
  
 
półosie i zwrotnice, i być może zbiornik, bo diesel sam sobie ciągnie paliwo z baku bez elektrycznej pompy
  
 
wg mnie lepiej wziąć auto z beznadziejną blachą i wszystko z tego auta sobie poprzekładać co będzie potrzebne a budę na złom dać (auto z Niemiec), ale to tylko moje zdanie.

Czasem jest tak, że jakaś pierdółka się różni i trzeba rzeźbić.
  
 
Mysle nad kupnem całego będzie pewnie prosciej
  
 
zdecydowanie prościej mieć całego.
skrzynia może zostać ale ma inne przełożenia i sprzęgło.
Półośki, kompa, wiązkę, skrzynię, zbiornik(albo samo miejsce od pompy paliwa, wlew paliwa(diesle mają większe).

-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
Dogaduje się w kwestii zakupu całego wiec swap zacznie się niebawem postaram się zrobić fotorelacje jak czas będzie
  
 
a nie lepiej sprzedać benzyne i kupić diesla, bez grzebania?
  
 
Pewnie tak, ale trudno sprzedać a gdzie zamienic tym bardziej benzynę na diesla
  
 
Z wlewu idzie wydłubać zwężkę
  
 
no nie wiem czy koszty swapu nie przekroczą kosztu zmiany całego auta na drugie, a choćby nawet przekroczyły o 200, 500 czy nawet 700 to i tak moim zdaniem warto
  
 
Pytanie czy licznik jaki mam w benzynie z 2000 r ( licznik z wyświetlaczem elektronicznym kilometrów )będzie pokazywał mi rezerwę i nieprzekłamane obroty silnika ? Dodam ze rezerwa w benzynce jest ,a wiadomo diesel nie potrzebuje pompy paliwa, wiec czy wystarczy wypiąć pompę paliwa a pozostawić czujnik rezerwy?
  
 
rezerwa będzie ok jak zostawisz pływak a co do obrotka to nie bedzie działał bo diesel bierze sygnał obrotów z alternatora
  
 
Generalnie musisz rozebrać całe auto i wkładać wszystkie bebechy nowe.
Wiązkę i osprzęt. Licznik, ze względu na obrotomierz.
Skrzynia może zostać.

Ja z Tevenetem zostawiliśmy ib5 z diesla 1.8 do silnika 1.8 benzyna i działa.
(Skrzynia z diesla ma dłuższe przełożenia.)






[ wiadomość edytowana przez: JmB dnia 2013-05-04 22:52:28 ]
  
 
A nie jest tak ze jak wejdą oryginalne wiązki silnika i skrzynka diesla to po wpięciu wtyczki wszystko zagra ?
  
 
jak dla mnie bez posiadania drugiego auta na czesci to temat tez sensu. Ja praktycznie wszystko pod maska zmienialem,bo bylo inne,a zmienialem z diesla na diesla (z 1.8D na 1.8TD), tlumiki takze poszly inne,bo sa znacznie wieksze w TD.

  
 
Ja inaczej nawet do tematu nie podejdę właśnie załatwiam auto na swap cale tak ze pewnie przyszły wikend zacznę zabawę
  
 
Cytat:
2013-05-07 08:10:12, cwojdzik pisze:
Ja inaczej nawet do tematu nie podejdę właśnie załatwiam auto na swap cale tak ze pewnie przyszły wikend zacznę zabawę



W takim przypadku,to nie ma ogolnie o czym mowic temat prosty choc pracochłonny,bo jest pelno detali do zmiany.
  
 
mojego masz gotowego td i dotego duzo wlozone w niego i 2000rok