Co grozi za brak OC?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam

Czy mógłby ktos mi pomoc??
zaczne od tego ze ubezpieczenie jest na pierwszego pierwszego własciciela skonczyło mi sie jakies 20 dni temu a wtedy miałem brak funduszy niestety

jak ktos posiada albo ma odpowiedni pomysł, bo słyszałem ze jest kara do 3200 za brak to bym prosił o pomoc
chyba ze w tym pomoze tylko "Magik"
z góry dziekuje za pomoc!!
  
 
Jeżeli nie masz wykupionego OC powyżej 14 dni i złapie cię policja to dostaniesz 3200 zł kary.
  
 
Zgadza się,za brak ważnego ubezpieczenia OC jest mandat,jednak jeżeli opłaciłeś składkę np przelewem,to wystarczy dowód wpłaty i wstępna umowa,w takim wypadku nie zapłacisz kary.
  
 
Nie trzeba mieć Oc jak pojazd nie porusza się po ulicy. Idź i opłać i będzie ok. Jakby co to powiedz, że samochodem nikt nie jeździł.
  
 
Z jednej strony tak,ale z drugiej nie wiem czy aby przypadkiem i tak nie musisz mieć wykupionego OC,to trzeba dokładnie sprawdzić i dowiedzieć się szczegółów.
  
 
No tak. Jeśli chcesz poruszać się po drodze jakiejkolwiek, oc musi być. Jeśli auto stoi w garażu, no to już niekoniecznie.
  
 
Niekoniecznie- w przypadku kontroli też warto mieć OC- każdy zarejestrowany pojazd to obowiązuje,w przeciwnym razie czeka Cię mandat.
  
 
Nawet jeśli trzymasz auto w garażu i z niego nie korzystasz musisz mieć OC. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (do którego są raportowane wszystkie nowo zawarte polisy) może Ci wysłać wniosek o okazanie ważnego OC, a w razie braku dostaniesz kilka tys. zł kary - zależy od pojazdu i terminu.

UFG takich wniosków wysyła coraz więcej
  
 
Dokładnie tak,nawet ostatnio był przypadek w którym właściciel zapłacił bardzo wysoką grzywnę za brak ważnego OC,tłumaczył się ze auto nie było używane,ale oczywiście był w błędzie i nie miał racji.
  
 
To że samochód stoi w garażu jest mało istotne, żeby nie płacić kar za brak OC trzeba wyrejestrowac auto, bo potem jest pod górkę gdy chce się nim wyjechać. Jeśli juz się zagapiło cóź zdarzyć się może każdemu wówczas czym szybciej problem bym naprawił bo czas działa na Twoją niekorzyśc.
  
 
OC przechodzi z automatu i jeśli nie zerwałeś umowy to poprzedni ubezpieczyciel przedłużył polisę. Musisz się tam udać, sprawdzić i opłacić składkę. Dziwię się tylko, że nie przysłano ci wezwania do zapłaty.
  
 
Jeśli nie dostał wezwania do zapłaty, autor o tym nic nie mówił to polisa mogła nie zostać automatycznie przedłużona. Zależy jaką umowę podpisał poprzedni właściciel.
  
 
Zgadza się,poza tym mamy zdecydowanie za mało szczegółów żebyśmy mogli coś stwierdzić i faktycznie pomóc. Najlepiej zrobisz dzwoniąc bezpośrednio do TU i tam wszystkiego się dowiesz.
  
 
Hmmm z tego co się orientuje to nawet magik nie pomoze i ibecnie jest już większa kara , zdaje się że jest to równowartość średniej krajowej przy spóźnieniu z ubezpieczeniem powyżej 14 dni.
  
 
nie trzeba jak nie jezdzi? przeciez oc to podstawa, chyba, ze cie 3 kola swedza
  
 
OC jest obowiązkowe i nie 3 koło tylko prawie 4 bo to jakoś było tożsame ze średnią krajową wynagrodzenia.
  
 
Dokumentów możesz nie mieć przy sobie za co grozi mandat,natomiast samo ubezpieczenie OC jest obowiązkowe i pamiętajmy o tym. Nie można jeździć samochodem który nie posiada ważnego OC.
  
 
Od stycznia 2014 roku średnie wynagrodzenie wynosi 1680,00, tak więc jeśli masz ponad dwutygodniową przerwę w ubezpieczeniu OC to czeka Cię kara w wysokości 3360zł. I tutaj nawet magik nie pomoże, niestety.

[ wiadomość edytowana przez: Krucek dnia 2014-08-25 13:29:32 ]
  
 
O proszę,mamy nawet na forum dokładne wyliczenie tego jaka kara może Cię spotkać za brak ubezpieczenia OC,wiec lepiej po prostu nie spóźniać się z terminem co do zapłaty,można przecież rozbić sobie to na dwie raty.
  
 
3360 to maksymalna kara jeśli spóznisz się 2 dni zapłacisz jedynie odsetek, co nie zmienia faktu, że lepiej tego pilnować.