[MK7] Jak pozbyć sie sylikonu z pokrywy zaworów

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam ponownie!
Otórz prace nad autem twają. Jakieś kilka miesięcy temu oddałem fure na wymiane rozrządu no i tak się stało że nasz kolega z FCP nie konsultując tego ze mną zamiast uszczelki pokrywy zaworów zalepił sylikonem no i bardzo mi to oko drapie i do tego zaczyna się pocić w koło pokrywy.
Więc przy okazji kupna nowych wahaczy i łączników zamówiłem też nową uszczelkę pokrywy zaworów.
Teraz tylko pytanie jak pozbyć się tego dziadostwa po mechaniku żeby zdrapać sylikon tak aby nie dostał się do wnętrza silnika ?





[ wiadomość edytowana przez: dawid5995 dnia 2013-09-15 21:00:03 ]
  
 
Benzyna ekstrakcyjna lub zmywaczem przeciw silikonowym takim jaki stosuja lakiernicy. Ladnie silikon wtedy odejdzie
  
 
Rozpuszczalnik do silikonów będzie najlepszy, ale trzeba z tym uważać na ręce, bo to bardzo mocny środek.

Ja mam u siebie oryginalną uszczelkę Forda i bez kropli silikonu wszystko jest szczelne. Nawet razna tej samej uszczelce otworzyłem i zamknąłem pokrywę i nigdzie nie przecieka, ale to było niedługo po montażu, więc guma nie zdążyła się zestarzeć.
  
 
No ja jak to zobaczyłem to mi ręce opadły no ale takich mamy mechaników specjalistów każdy tylko w mowie jest najlepszy.
Uszczelke kupiłem Ajusa bo taką mieli najdroższą u mnie w hurtowni a wahania cenowe 5zł więc bez różnicy, myśle że będzie ok.
Dzięki za rady ; )
  
 
Tylko pamiętaj żeby przy dokręcaniu robić to równomiernie i po trochu.


[ wiadomość edytowana przez: darek4488 dnia 2013-09-16 11:37:02 ]
  
 
Uszczelka już wymieniona. Okazało się że jednak w środku była i stara ale musiała być spękana i w kilku miejscach był silikon który zszedł bez żadnych środków, ładnie się oderwał. Nowa uszczelka dolega pięknie po całości.
Dzięki wam za rady, do roboty podszedłem ze środkiem so usówania jakim pisaliście ale na szczęście i tak się nie przydał ; )