[MKVII ]1.6 16VJakiej firmy polecacie akumulator????

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Siema, jakiej firmy polecacie akumulator, naczytalem sie dzis sporo opini i mam taki kociow w glowie ze hej.... wszyscy mowia ze varta najlepsza aw testach na ostatnim miejscu... mowia ze centra to padakaa jest na pierwszym... co wybrac???

[ wiadomość edytowana przez: zsmarti dnia 2013-10-13 21:41:23 ]
  
 
bosh silver s4 60ah mam w mk7 1.6 16v polecam tylko ten z niebieska gora
  
 
z tym ze akumulator jakiej firmy by nie byl to radze kupic w sklepie zajmującym sie gównie sprzedażą akumulatorów a nie ze sklepu nie wiadomo gdzie stojace na regale nie wiadomo ile
  
 
Cytat:
2013-10-13 17:24:44, lakiii pisze:
bosh silver s4 60ah mam w mk7 1.6 16v polecam tylko ten z niebieska gora



daj se siana z tymi boszami,nie dość ,że przereklamowane to jeszcze ceny kosmos.
Kup kolego akumulator Topla i będziesz zadowolony
  
 
schneider- sznajder
  
 
ja mam bosha gigawatt od 2ch lat i nie miałem zadnych problemow nawet w najwieksze mrozy. poleciłem koledze do 2 litrowego diesla i tez spoko Cena nie przekracza 260zł.
  
 
New Holland
  
 
Moderatorzy widzę ostro działają. Fajny dział na taki temat
  
 
po pierwsze sam "se daj siana" a po drugie roznica u mnie miedzy boshem a topla byla 30 zl wiec wolalem dolozyc i kupic cos sprawdzonego ojciec a w passacie tego samego bosha o wiekszej pojenosci odd kilku lat nie raz zostawil samochod na swiatlacz potem podladowal i nie ma zadnego problemu pomimo ze to diesel pozatym z tego co sie orientuje to wlasnie ten model bosha jest jednym z lepszycz co kto lubi sam jezdzilem do wczoraj przez 2 miesiace z rozj.... alternatorem ladowanie bez obciazenia mialem 13.6 akumulator podlaczalem regularnie co sobote pod prostownik nie dlatego ze nie chcial odpalic bo palil bez problemu ale dlatego zeby go nie zasiarczyc kazdy ma prawo wyrazic swoje danie a kolega i tak kupi to co bedzie chcial .
  
 
Cytat:
2013-10-13 17:24:44, lakiii pisze:
bosh silver s4 60ah




rownierz polecam
  
 
Centra futura taki sam wymiar a prąd rozruchowy o 10-20% większy.
  
 
Ja mam akumulator Centra Futura 72Ah, ale właściwie to równie dobrze mógłbym zapomnieć, bo nic z nim nie robię. Do tego dobre kable, świece i 1.8 16V odpala od pierwszego razu nawet przy -20. Bosch nie jest zły, ale zdecydowanie przereklamowany.


[ wiadomość edytowana przez: darek4488 dnia 2013-10-13 22:24:29 ]
  
 
Varta Silver
Centra Futura
Bosch Silver
Ale jak dobrze pamiętam, to bosch miał jakieś tam gwiadki, i serie...
  
 
a ja olałem już dawno wszystkie firmowe kupuję najtańsze bo i tak po trzech latach złom.Ostatnio testuję firmę sakura i jenox sakura lata już dwa lata u znajomej w kangoo diesel i żyje.A różnica w cenie np 95ah centra ok 390zł sakura dla porównania 260zł
  
 
W sklepie też zachwalali czeską Toplę ale ostatczenie kupiłem do siebie vartę blue - 200zł na allegro


[ wiadomość edytowana przez: Jarcio81 dnia 2013-10-14 08:16:45 ]
  
 
Słyszałem od przedstawiciela handlowego jednej hurtowni, że na 10 akumulatorów, które wracają do nich na reklamację 8 to Bosch, a 2 to Sakura, więc nie może być taka zła... A ceną bije Boscha
  
 
A ja Wam powiem, że każdy jest dobry dopóki kręci
  
 
ja będę oryginalna, Forse uważam za dobry.
  
 
Cytat:
2013-10-13 19:16:35, michno45 pisze:
schneider- sznajder


Jak najbardziej, do tego jeszcze Exide lub Varta.
  
 
Po zakupie auta w niemczech w 2007r miałem akumulator Motorcrafta,który działał mi 4 lata do 2011roku.Nie wiem ile lat miał ale był dobry.
Później kupiłem Centre Furure i po 2 latach już słabo trzymał.Co 2 tygonie musiałem podładowywać w zimie.Może to kwestia krótkich odcinków do pracy (2,5km) ,bo ładowanie było dobre.
W żony fieście miałem tani akumulator Fiam,który wytrzymał 8 lat na krótkich odcinkach.Czasami auto nie było używane kilka dni ,a akumulator nadal kręcił w czasie mrozów.