[MKVII] Luźny pedał gazu

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!
Tak jak w temacie ostatnio nogą zauważyłem, że mój pedał gazu da się podciągnąć jakby do góry tzn. wkładając nogę pod pedał i dając ją do góry jest możliwość wyniesienie go parę cm wyżej.
Odkręcając dolot do przepustnicy zauważyłem także, że przy max wciśniętym gazie otwiera się jakieś 80-90% przepustnicy.
Zmieniając na przepustnicę od 1.8 mondeo z innym "motylkiem" otwierała się tylko na 20% . Wyciągając linkę z przepustnicy jestem w stanie pociągnięciem jej w pancerzu podnieść pedał do góry.
Tutaj moje pytanie linka do wymiany czy jakaś magiczna śrubka koło pedała która to wszystko sobie przytrzymuje czy może coś jeszcze
Głupio tak pytać ale nie chce zrobić czegoś nie tak by później unieruchomić essiego bez linki a może ktoś miał tutaj podobnie
Pozdrawiam !
  
 
ja mam tak w swoim aucie odkąd pamiętam i odkąd go mam.
Nic w tym dziwnego.
  
 
Zauważyłem, że większość pedałów mam tak luźno, sprzęgło tak samo mogę sobie jakby podciągnąć do góry lekko ale pedał od gazu to już lekkie przegięcie bo spokojnie o pare cm można do góry. A to, że przepustnica otwiera się w 80-90% to chyba nie za dobrze ?
Tak jak mówiłem po założeniu przepustnicy od mondeo 1.8 otwiera się ona na około 20% Należy zmienić w niej ten "motylek" napinający czy co?
Pozdrawiam !
  
 
Z tego co wiem to chłopaki jak dają przepustnicy z mdo to linke gazu tez zmieniają.
  
 
Mam u siebie przepustnice od 2.0 z mondeo.
Motylek został ale by mógł się swobodnie otwierać musiałem od strony przepustnicy wyciąć dwa żeberka wzmacniające bo inaczej zapiera się o dekiel zaworowy.