Rejestracja auta

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam

Jak wygląda procedura rejestracji auta będącego spadkiem po zmarłej osobie?

Jest auto, którego właściciel zmarł. Przeprowadzone zostało postępowanie spadkowe.
Obecni właściciele (spadkobiercy) chcą się auta pozbyć (sprzedać). Jakie dokumenty muszą przekazać nabywcy? Czy wystarczą kserokopie dokumentów sądowych?

Pozdrawiam, el_


[ wiadomość edytowana przez: el_comendanto dnia 2013-11-29 01:51:40 ]
  
 
kwit o nabyciu spadku (u mnie musiał być orginał) i umowa k/s z osobą/osobami które ten spadek otrzymały.
  
 
Z grubsza dysponuję tym, o czym piszesz

Mam jednak tylko kserokopie akt spadkowych i ksero notarialnego upoważnienia do reprezentacji jednego z właścicieli przez jego brata. Umowa K/S z nimi jest oczywiście oryginałem.Zastanawiam się czy to wystarczy, czy też trzeba coś poświadczać u notariusza...

Dziękuję
  
 
Z reguły kserokopia bez potwierdzenia na zgodność z oryginałem nie ma żadnej wartości. A i to najczęściej po udostępnieniu oryginału do wglądu.


[ wiadomość edytowana przez: szymon1977 dnia 2013-11-29 19:02:03 ]
  
 
Są miejsca w tym dzikim kraju, gdzie ksero protokołu ze sprawy spadkowej wystarcza. Bez żadnego potwierdzenia.
  
 
Mam stwierdzenie sądu o przeprowadzonym postępowaniu spadkowym, z określeniem, kto ile czego dostał. Jeden z ownerów mieszka poza granicami PL, w związku z tym w sprawach papierkowych reprezentuje go jego brat, to jest potwierdzone u notariusza.
Na szczęście sprawa rozgrywa się w granicach rodzinno-znajomościowych, w związku z czym uradziłem, że na czas rejestracji auta (do wizyty w urzędzie) zostaną mi wypożyczone oryginały tych papierów

Dziękuję za zainteresowanie tematem