[MKVI]Problem z spryskiwaczem szyby przedniej

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.

Mam problem z tym że jak włączę spryskiwacz szyby przedniej, włączają się wycieraczki czyli tak jak powinno być, ale powodują przy tym takie obciążenie elektryki że aż światła przygasają i obroty maleją. Obciążenie następuje przy tym jak ramiona idą do góry. W innych trybach wycieraczki działają jak należy bez takiego obciążania. Pamiętam że raz jak chciałem spryskać szybę, wycieraczki się nie włączyły,szybę spryskało ale zaczęło coś skrzeczeć za bezpiecznikami. Zgaszenie i odpalenie auta wyciszyło skrzeczenie. Czy może być winny za to przekaźnik ?

Pozdrawiam

PS:Szukałem tematu podobnego ale na tej wyszukiwarce ciężko znaleźć
  
 
Masz może zatarte tuleje mechanizmu wycieraczek i prąd idzie taki, że ledwo skrzynka wyciąga. Zresztą sama skrzyneczka też pewnie w nie najlepszej kondycji jak opisujesz takie objawy.
Sprawdź jedno i drugi i zobacz czy coś to dało.
  
 
Prawidlowo wycieraczki nie powinny sie wlaczac przy spryskiwaniu. Gdzies masz zwarcie. Albo zespolony albo skrzynka.
  
 
@Kakiel- Tuleje raczej nie są zatarte, bo tak to wycieraczki w innych trybach pracują normalnie Ale sprawdzę skrzynkę

@Paulo21- W poprzednich autach włączały się właśnie przy włączeniu spryskiwaczy. Więc teraz sam już nie wiem.

Ale bardzo możliwe że ktoś się już bawił elektryką bo w okolicach kolumny kierownicy są luzem 2 przekaźniki raczej nie fabryczne.

A co do skrzynki, na co zwrócić uwagę ?

  
 
Ale w Escorcie sie nie wlaczaja, ani w mk6 ani teraz w mk7 sie nie wlaczaly

I tak zaczalbym od podmiany zespolonego zamiast sie bawic i wyciagac skrzynke, bo z tym jest wiecej roboty.

[ wiadomość edytowana przez: Paulo21 dnia 2013-12-05 21:36:40 ]
  
 
Hmm, no to najwidoczniej ktoś musiał to przerobić
  
 
99% bardziej prawdopodobne jest zwarcie
  
 
Cytat:
2013-12-05 21:17:39, Paulo21 pisze:
Prawidlowo wycieraczki nie powinny sie wlaczac przy spryskiwaniu. Gdzies masz zwarcie. Albo zespolony albo skrzynka.


Cytat:

2013-12-05 21:35:40, Paulo21 pisze:
Ale w Escorcie sie nie wlaczaja, ani w mk6 ani teraz w mk7 sie nie wlaczaly



no proszę Cię... co do większości mk6 - to się zgadza
ale kolega ma z tego co czytam wersję saphire - któż wie co się w niej kryje
mk7 miały spryski, które uruchamiały się z wycieraczkami
przykład - mua
  
 
Ja sie glownie opieram na instrukcji i na wlasnym doswiadczeniu. Nie widzialem ani nie slyszalem od nikogo zeby tak w escorcie bylo Z tego co zdazylem na szybko wyczytac, taki przekaznik byl w mk7 od 99 do konca produkcji https://imageshack.us/photo/my-images/59/przekaznikwycieraczki.jpg/ i robil 3 ruchy wycieraczek. A autor ma mk6, nie mk7
  
 
Ma mk6 w dowodzie, ale co siedzi w aucie?
Ludzie samoloty w stodołach budują, to i mogło się zmienić.
Podnieś wycieraczki i spróbuj jak chodzi na sucho.
  
 
Gdzieś wyczytałem, że po włożeniu odpowiedniego przekaźnika zamiast tego pomarańczowego gdy włączy się spryskiwacz przedniej szyby to wycieraczki właśnie robią te 3 ruchy. Ale wtedy nie można mieć 6-cio stopniowej regulacj.
  
 
Cytat:
2013-12-06 01:28:06, Clipper_skce pisze:
Gdzieś wyczytałem, że po włożeniu odpowiedniego przekaźnika zamiast tego pomarańczowego gdy włączy się spryskiwacz przedniej szyby to wycieraczki właśnie robią te 3 ruchy. Ale wtedy nie można mieć 6-cio stopniowej regulacj.



Bardzo dobrze wyczytałeś
  
 
A chociaż te wycieraczki startuja po skończeniu psikania,czy lecą jeszcze przed tym aż płyn doleci do szyb,bo fajny bajer ale jak działa to nie niszcząc szyby.

Jaki to przekaźnik ?



[ wiadomość edytowana przez: wiesiu666 dnia 2013-12-06 09:59:01 ]
  
 
Cytat:
2013-12-06 01:28:06, Clipper_skce pisze:
Gdzieś wyczytałem, że po włożeniu odpowiedniego przekaźnika zamiast tego pomarańczowego gdy włączy się spryskiwacz przedniej szyby to wycieraczki właśnie robią te 3 ruchy. Ale wtedy nie można mieć 6-cio stopniowej regulacj.


Pisalem o tym wczesniej.
Cytat:
2013-12-06 09:57:50, wiesiu666 pisze:
A chociaż te wycieraczki startuja po skończeniu psikania,czy lecą jeszcze przed tym aż płyn doleci do szyb,bo fajny bajer ale jak działa to nie niszcząc szyby. Jaki to przekaźnik ? [ wiadomość edytowana przez: wiesiu666 dnia 2013-12-06 09:59:01 ]


Przekaźnik

[ wiadomość edytowana przez: Paulo21 dnia 2013-12-06 15:23:25 ]
  
 
Mam 6 stopniową regulację szybkości wycieraczek i działa, a wycieraczki włączają się po chwili jak płyn poleci na szybę.

Po podniesieniu ramion, nadal tak samo.

Możliwe że ktoś już tam się bawił, ale składak to raczej nie jest jeśli o to wam chodzi

Jutro jest weekend i przepatrzę dokładnie skrzynkę.
  
 
Przepraszam za pp.

Problem rozwiązany, winna była skrzynka i przekaźnik od wycieraczek który był lekko okopcony. Skrzynka miała zimne luty ale znajomy elektryk naprawił.

Dzięki za pomoc.
  
 
Pytanie-czy rozbierał skrzynkę, czy lutował powierzchu...
  
 
Tego niestety nie wiem, ale się spytam. Póki co wszystko praży