Tani Subwoofer + pomału kompletowanie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!
W tej chwili posiadam u siebie w aucie:
Radio Kenwood KDC-u31R
Przód JVC CS-v628 250W Max
Tył Pioneer TS- E1390 120W Max

Wiem, że co obecnie posiadam nie powala w ogóle lecz chciałbym do tego dokupić jakiś Tani subwoofer w miarę dobry, by dał radę grać na razie bez wzmacniacza i mógł sobie poczekać na czas gdy dokupiłbym do niego jakiś sensowny wzmacniacz też nie za drogi w cenie do 350 zł (wzmak)
Na sam subwoofer chciałbym wydać około 200 zł.
Czy istnieje jakieś w miarę sensowne do tego rozwiązanie Panowie i Panie?
Liczę na wasze opinie i rady z góry mówię, że nie jestem audiofilem, a gatunek muzyki jaki słucham jest różnorodny raczej z większym naciskiem na bass.
Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź
Sebastian !
  
 
ciężko będzie Ci napędzić jakikolwiek subwoofer bez wzmacniacza.. poczekaj chwilkę i dozbieraj troche siana a kupisz cos uzywanego ale sensownego na alledrogo. swoja droga nie dawno mialem na sprzedaz fajny komplecik za mała kase ale juz za pozno
  
 
Za 200zł to sam głośnik używkę kupisz I nie mówię tu o jakimś eminence kappa, tylko zwykły woofer.
Do tego obowiązkowo wzmacniacz. Radio masz już obciążone 2x35 i 2x40W a to max dla tego sprzętu.
Jeśli już chcesz koniecznie niżej schodzić to kup skrzynie aktywną. Nie żadne tuby itp. Ale i tak niżej niż twoje głośniki to nie zejdzie, a jeśli w ogóle to z thd na poziomie 50%. Oczywiście mowa o sprzęcie do 200zł

Nie lepiej wydać 200zł na wygłuszenie drzwi z przodu? W prawdzie przy 89dB trzeba będzie trochę mocy wpakować w te głośniki ale jeśli mają jako tako dobrą charakterystykę to powinny pokazać pazur.
  
 
Wygłuszeniem drzwi także się zajmę jakoś już w finalizowaniu tego wszystkiego
Właściwie to miałem taki plan by kupić w późniejszym czasie jakiś tani wzmak 4 kanałowy tak jak mówiłem nie jestem audiofilem (Nawet zadowalają mnie moje domowe głośniczki od peceta x540 logitech).
Nie wymagam od auta nie wiadomo jak czystych sopranów itd.
Pod ten wzmak chciałem podpiąć przód + tylni właśnie subwoofer. I teraz pytanie czy opłaca się kupować jakąś skrzynkę aktywną i do niej w późniejszym czasie dać wzmaka (O ile to możliwe) i czy przez ten czas jak podepnę pod radio tego subwoofera to czy ono da chociaż troszkę radę? Mam nadzieję, że zrozumieliście o co mi chodzi
z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam
Sebastian !
  
 
Tak jak koledzy pisali za 200 zł to nie kupisz kto wie czego.Podpiąć możesz suba pod samo radio ale głowy to nie urwie.Jak kupisz wzmacniacz to spoko.Ja na Twoim miejscu nie połączałbym przodu pod wzmacniacz tylko samą skrzynie w bagażniku przód po prostu dobrze wygłusz.Nie wiem czy masz z przodu twitery jak nie to proponuję zamontować zwrotnice i podłączyć pod nią przód.
  
 
Mam Skrzynke i wzmacniacz na sprzedaż jak coś. Stan jak nówki, jeszcze na gwarancji. CO do ceny kwestia dogadania się bez problemu Po sprzedaży kombi, zostało mi po prostu. Pozdrawiam.
  
 
Większość aktywnych skrzyń nie da się bez psucia podpiąć pod wzmacniacz.
Podłączanie pod radio głośnika niskotonowego mija się z celem. Bo skrzynia nie posiada zwrotnicy zazwyczaj. I głośnik będzie grał pasmem do którego nie jest stworzony.
Jak chcesz tylko głośne łubudubu to kupuj skrzynie aktywna ale za 200zł to będzie grało klasę niżej niż twoje logitech-y.
  
 
A co sądzicie o
Głośniku na tył
Powerbass PS-12
Fs: 32,4 Hz
SD: 514,72 cm2
Vas: 81,58 L
Cms: 216,85 µM/N
Mms: 111,4 g
BL: 11,32
Qms: 7,42
Qes: 0,55
Qts: 0,51
No: 0,488 %
SPL: 91 dB
Xmax: 8 mm

I do tego Wzmak Peiying model PY-B2H76R.
Miał ktoś z wymienionych rzeczy i jak się spisywały?
z góry dziękuje za odpowiedź
Pozdrawiam Sebastian !
  
 
ja bym nie ryzykowal z peingiem kumpelk cos kupil kiedys tej marki to wgl nie gralo ;/ ja tez sie rozgladam za subem bylem dzis w media i za 200 byl nie duzy bluaupunkta tylko ja cos wiekszego szukam
  
 
A co sądzicie o
Infinity REF 1260W i do niego Crunch GTI2200 ?
Z tego jak czytam opinie to ludzie sobie zachwalają ten sprzęt jak za taką kaskę
Pozdrawiam !
  
 
crunch to dobra marka. moge Ci ten model śmiało polecić. pytanie czy potrzebny Ci wzmacniacz z taką mocą
  
 
Paying to chińczyk nie tykał bym tego kiejm
PB nie jest zły. Do tego policzyć skrzynie i będzie git Ważne że podają wszystkie potrzebne do tego dane. Jeśli prawdziwe to powinien ładnie zagrać.
Ogólnie zasada taka że im membrana lżejsza tym wyższa skuteczność ale jednocześnie maleje wytrzymałość i łatwiej taki głośnik zniszczyć.
  
 
Tego chinola to Ci odradzam.Crunch serii gti to naprawdę super sprzęt mam głośniki tej serii i są bdb.Montując skrzynię musisz mieć wzmacniacz i inaczej szkoda podłączać
  
 
Jednak zostane chyba przy ofercie od Zbysio007
Infinity REF 1260W i do nich piecyk Crunch GTI2200
Mam nadzieję, że taki komplecik wystarczy do moich skromnych potrzeb
Jakby ktoś jeszcze miał jakąś styczność z tym sprzętem to proszę o opinie z góry dziękuje
Sebastian !
  
 
Ja sie spotkalem z tym, ze sub bez wzmaka wogole nie zagra, wiec kupowanie samego glosnika bez wzmacniacza jest jak dla mnie bez sensu. Fajniej by bylo kupic wzmak do ktorego mozesz podpiac przednie glosniki i subwoofer. W wiekszosci przypadkow do takiego normalnego sluchania, a nie jakichs democarow takie polaczenie sie sprawdza i fajnie gra.

Mam wzmaka Blaupunkta u siebie, gra to juz od chyba z 10 lat w polaczeniu z glosnikiem CarPower i nie ma z tym zadnych problemow, zadnych awarii przez ten czas, a do zwyklego sluchania wystarczy i czuc ten bas. Kolega ma glosnik JBLa napedzany wzmakiem pioneera od chyba 2lat a kupil uzywke i tez smiga bez problemow. Osobiscie na Twoim miejscu wolalbym poszukac czegos markowego niz pozniej pluc sobie w brode ze gra lipnie, albo wcale.
  
 
Właśnie sobie zdałem z tego sprawę i kupuje od Zbysio007
Wzmaka Crunch GTI2200 i do niego Subwoofer Infinity REF 1260W 300W RMS
Wzmaka sobie zmostkuje i połącze do niego subka (zmostkowany wzmak 400W RMS) w przyszłości jak przód będzie doskwierać to się kupi drugiego wzmaka chociaż jak na razie przód gra dla mnie dobrze jedynie brak dla mnie bassu
Jak zamontuje to oczywiście odpowiednie posty pojawią się w moim temacie autka i opinia
Pozdrawiam !
  
 
Podłączysz suba ze wzmacniaczem z tyłu to sam stwierdzisz że nie brakuje Ci basu z przodu.Ustaw sobie dobrze na radyjku przód i tył a będziesz zadowolony.Pozdrawiam
  
 
Przod nie ma grac basem. Od tego masz skrzynke
  
 
Wiadomo Dlatego mi właśnie brakuje tego bassu
Jeszcze tylko zostały do kupienia kable i będzie git
Mam nadzieję, że 10 mm2 wystarczą bo niestety już budżet został przekroczony dwukrotnie heh
Pozdrawiam !
  
 
Cytat:
2014-01-03 10:39:16, Paulo21 pisze:
Przod nie ma grac basem. Od tego masz skrzynke


Dobrze napędzi się głośnik i dobrze wygłuszy to żadna skrzynia nie potrzebna. Ale najtaniej i najszybciej skrzynia uzupełnić braki niskich tonów.