Nowe auto bez ESP - Czy kontrola trakcji jest niezbędna?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich! Chciałbym podpytać bardziej doświadczonych kolegów na temat ESP. Otóż przymierzam się do kupna mojego pierwszego auto, w planie jest Focus mk2 z 2008r, 1.6 i 115 km. Niestety ciężko znaleźć jest model z tymi parametrami wraz z ESP. Jeżeli się już coś znajdzie to droższe są te modele o 2-4tys - czy warto dołożyć? Od kilku lat jeżdzę starym Fiatem Uno więc co to wspomaganie, ABS czy ESP - nie wiem pewnie ESP braku bym nawet nie zauważył
  
 
Z Wikipedii

"ESP nie jest stosowany w sporcie z uwagi na znaczne ograniczenie prędkości wyjścia z zakrętu, oraz uniemożliwienie wykonywania takich manewrów jak np. jazda w nadsterownym poślizgu kontrolowanym, hamowanie poprzez poślizg boczny czy obrót wokół własnej osi."

A całość tu: ESP (motoryzacja)

Wiec jak chcesz "wariować" auto bez ESP
jeżeli do normalnej jazdy miasto + rodzinne wypady auto z ESP jak najbardziej.

BTW. Ja u siebie ESP mogę wyłączyć.


I to by było na tyle

-----------------
--- Biały ---
ten zły admin
  
 
W niektórych modelach można wyłączyć ESP,jednak nie wiem czy jest większy sens aby to robić. poza tym też kupując nowe auto lepiej jeżeli masz pełen pakiet bezpieczeństwa,nie sadzisz?
  
 
Dwa tysiące czy nawet cztery to niezbyt wygórowana cena za zdrowie, twoje i ewentualnych pasażerów Twojego nowego autka. Ja bym kupował jednak decyzja należy do Ciebie, jednak nie patrz jedynie przez różowe okulary i pamietaj, że nieszczęścia chodzą po ludziach.
  
 
Jeśli zależy Ci na naprawdę bezpiecznym aucie, to chyba nie masz się nad czym zastanawiać, tylko od razu szukaj samochodu z ESP. Myślę, że ABS, ESP, system kontroli trakcji itp. powinny być już teraz standardem. Z nowych samochodów najbardziej podoba mi się nowa mazda, bo nie dość że ma te wszystkie "gadżety", to jeszcze ma naprawdę imponującą linię.







Powód edycji: reklama

[ wiadomość edytowana przez: Biały dnia 2014-06-24 17:04:43 ]
  
 
Zdrowie i bezpieczna jazda nie zależą od tego czy masz ABS czy ESP itd. To zależy od Twoje wyobraźni za kierownicą i odpowiedzialności,tego się trzymaj. Natomiast świadomość ze masz te dodatki poprawia jakość prowadzenia samochodu,nie da się ukryć.
  
 
ESP ma za zadanie pomagać ale nigdzie nie jest powiedziane że koniecznie musi posiadać je każde auto, więc jesli konkretny model go nie posiada nic nie stoi na przeszkodzie aby bezpiecznie jeżdzić.
  
 
To racja,podstawą jest nasz rozsądek za kierownicą,żadne układy kontroli trakcji nie zagwarantują Ci tego,mogą jedynie sprawić ze będzie się przyjemniej prowadzić auto.