Czy warto wykupić polisę Assistance?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Rozważam od dłuższego czasu zakup polisy assistance, ale nie wiem czy to się opłaca, jakies kruczki itp. mają pewnie, ale czy to w ogole opłacalny interes...
  
 
każdy kto chociaż skorzystał z pomocy drogowej bez takiego pakietu wie jak to może zaboleć portfel, ja po ostatnich wakacjach zainwestowałem w pakiet assistance od Startera

dobór polisy zalezy od tego czego potrzebujesz
  
 
to już zależy od charakteru człowieka, jeden ubezpieczy mieszkanie, drugi nie, jeden będzie mówił, że to się opłaca, drugi nie, jeden będzie twierdził, że na tym zyskał, drugi, że stracił... i tak w kółko...

generalnie jeżeli obawiasz się, że Twojemu autku się coś może stać na trasie, a oprócz tego nie jesteś zbyt dobrym kierowcą, a sama dopłata do ubezpieczenia nie jest gigantyczna to jak najbardziej bym się na Twoim miejscu zastanowił nad tym
  
 
Ja się bronię przed AC już od dłuższego czasu. Nie widzę sensu płacić za nie dodatkowych pieniędzy, ot uważam taka dodatkowa usługa. Chociaż szczerze nigdy nie przemyślałem tego na bardzo poważnie.
  
 
W takim razie może najwyższy czas aby to zrobić? AC jest bardzo pomocne i dzięki temu mamy po prostu spokojna głowę na wypadek uszkodzenia samochodu czy nawet jego kradzieży.
  
 
Problem jest z tym, że wiele osób tak uważa... że to zbędny wydatek...do pierwszej szkody lub co gorsza do momentu kradzieży... AC nie jest może najtańsze, ale masz święty spokój za to.

A jeżeli chodzi o assistance to wszystko zależy czego potrzebujesz, na czym CI zależy. Firmy oferują różne pakiety, wersje assistance, że musisz dostosować je do siebie.
  
 
Dla kwestia AC sprowadza się do tego jakim samochodem jeżdżę. Droższe samochody na pewno bym ubezpieczył. Zostaje tylko kwestia co dla kogo jest drogie, a co tanie
  
 
Jeśli nie jeżdzisz w dłuższe trasy to w razie problemów, możesz skorzystać z pomocy znajomych, a jeśli cenisz komfort i wygode to zdecydowanie Assistance to dobry pomysł.
  
 
Ja nie wykupiłam AC, ale w moim przypadku to 1/3 wartości samochodu.
  
 
Witam Wszystkich an forum. W przypadku kiedy pakiet AC to znaczna część wartości naszego samochodu,faktycznie nie warto w to inwestować. Jeżeli natomiast jest nowy,to moim zdaniem ubezpieczenia AC będzie obowiązkowe.
  
 
Wiele ubezpieczeń działa tylko po to aby wyciągnąć od nas kase, jednak AC bym do takiego nie zaliczył. Owszem nie jest to tanie ubezpieczenie ale jego brak też nie jest tani. CZęsto myślimy, że innych może spotkac kradzież lub konieczność wezwania pomocy drogowej ale nie mnie. A potem robimy wielkie oczy, ja tam wole mieć święty spokój i wykupione AC.
  
 
Większość z nas wymądrza, się że AC jest zbędnym wydatkim lecz tylko do momentu, gdy zdarzy się sytuacja w której AC było by dla nas zbawieniem. Tak więc panowie zdecydujcie się proszę.
  
 
Opinie jak zawsze będą podzielone,musisz się do tego przyzwyczaić:0 Po prostu nie każdemu pakiet AC jest potrzebny i to także oczywisty fakt.
  
 
Jak by nie był opłacalny to ubezpieczenie to nie miało by racji bytu, a skoro jest i znaczna część z niego korzysta to jak myślisz?
  
 
Widzę że sporo osób myli tutaj ubezpieczenie AC z assistance. To drugie, i to o co pyta Xiomk to nic innego jak pomoc drogowa tylko taka, na którą możesz liczyć zawsze i nie ponosisz dodatkowych kosztów w razie awarii/wypadku/stłuczki. Moim zdaniem świetna sprawa. Sam wykupuję od firmy Starter i naprawd e sie opłaca, przynajmniej w dłuższej perspektywie czasowej to czuć, bo naprawdę w wielu sytuacjach przydaje się assistance. Zadzwoń na inforlinie firmy na jaką się zdcydujesz, albo się przejdź tam to wszystkiego się dowiesz. Pozdrawiam.
  
 
Ogólnie chyba OC zostało pomylone z AC oraz assistance a to faktycznie zasadnicza różnica o której mowa powyżej,ewentualnie można dokupić także pakiet AC na szyby i dodatkowo je ubezpieczyć co także się przydaje.
  
 
U mnie przy OC kupowanym akurat w mBanku zaproponowali mi Assistance za jakieś grosze. Normalnie nie brałbym tego, ale ponieważ kosztowało kilkanaście złotych to czemu nie? Jak raz rozwaliłem sobie oponę na trasie to wolę mieć świadomość, że ktoś mnie przynajmniej zholuje.

Czy brałbym osobno Assistance? Chyba tylko na wypadek długich tras albo częstego podróżowania między miastami na trasie.
  
 
O ile się nie mylę to pakiet Assistance obejmuje też naprawę uszkodzenia do kwoty 400zł na miejscu już po odholowaniu,więc jeżeli jest to faktycznie kilkanaście zł drożej to oczywiście warto mieć tak na wszelki wypadek.
  
 
Ja tam wolę wykupic Auto Casco i spać spokojnie, a nie martwić się czy auto stoi na miejscu. jak komus wychodzi 1/3 ceny auta to chyba musi ubezpieczyciela zmienić (albo auto sic!). assistance uważam za ciekawą ofertę i wykupuję również.
  
 
W przypadku starszych aut niestety,ale właśnie taka kwota wychodzi,pakiet AC jest wówczas kompletnie nieopłacalny i w zupełności wystarczy Assiatnce z opcją holowania do warsztatu.