Co to za kable i przekazniki?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, Prosiłbym klubowiczów o nazwanie kabelków i przekaźników ze zdjecia poniżej i do czego są. Niektóre sa pourywane niedbale poizolowane sam nie wiem co do czego, poprzedni własciciel niezle namotał w tych kabelkach.




[size=8]Zobacz całą galerię | Darmowe galerie Allegro[/size]
  
 
Masz tam trochę cudnej rzeźby, więc ciężko będzie powiedzieć, co jest od czego. 1 - wygląda dodatkowy przekaźnik świateł - jeżeli idzie od niego jakiś kabel do 4 pinowej wtyczki przy manetce świateł, to na bank to. 2 - bezpiecznik, na pewno nie fabryczny. Najprościej wyjmij go i zobacz, co nie działa. 3 - bimbaj - sygnał niezapiętych pasów i niezgaszonych świateł. 4, 5 - wygląda jak małe molexowe wtyczki, jeżeli tak, to na bank nie fabryczne. 6, 7 - przekaźniki kierunkowskazów i świateł przednich. Te dodatkowe wtyczki i bezpiecznik mogą być od LPG, centralnego lub alarmu, jeżeli były dokładane. Bez miernika, prucia i na odległość więcej nie jestem w stanie powiedzieć.
  
 
Ja też mam kilka niezidentyfikowanych kabli w tamtych okolicach. Puki działa - nie ruszaj.

U mnie poprzedni właściciel miał zestaw telefoniczny podłączany do radia i inne duperele, ciągle mam resztki tej instalacji. Dodatkowo w okolicy Twojej wtyczki oznaczonej jako 5 mam przełącznik (taki pstryczek) - nie mam pojęcia od czego, jak go przełączam to nic się nie dzieje

Pozdr.,
  
 
Nr -3 to sygnał niezapiętych pasów/pozostawionych ,załączonych świateł.(tzw bimbaj-wk..rwiacz)
Wtyczki 4-5 wyglądają na pozostałości alarmu.
Nr 1-2 to pozostałości po jakimś patencie-nie kojarzę ich.

[ wiadomość edytowana przez: gafcio dnia 2014-03-21 22:26:32 ]
  
 
2 to jakis bezpiecznik ale do nigo idzie 1 kabel 2 jest urwany nie mam pojecia do czego sluzyl i co mi przez to nie dziala a powinno, 4 i 5 sa od centralnego na pilota na zdjeciu













ale musialem go odlaczyc bo po podlaczeniu zamykaja sie wszystkie drzwi i przestaje dzialac cent z kluczyka jak jest bez tego to dziala, dziwna sprawa.
Zagadka jest to cos pod nr 1 kabelki jakies takie sztukowane do tego ida jeden do stacyjki 2 urwany ,cholera wie co to.
  
 
Siłowniki w drzwiach bez tego modułu na zdjęciu działają? Jeżeli tak, to pewnie masz podpiętą z powrotem fabryczną centralkę (bez pilota). Światła mijania możesz włączyć bez kluczyka? Jeżeli nie, to numer 1 to na pewno dodatkowy przekaźnik świateł. Natomiast ten bezpiecznik - jeżeli jest na nim napięcie (wygląda jakby był podpięty do skrzynki bezpieczników), to może zrobić Ci kiedyś zwarcie.
  
 
Bez tego modułu działają własnie z kluczyka i z tego przełącznika na drzwiach kierowcy. Jak podłącze ten moduł to sie zamykaja i nie działa ani z przełącznika w drzwiach, ani z kluczyka nie da sie drzwi otworzyc. Kiedyś działało z tym modułem moglem zamykac pilotem aż pewnego dnia sie zepsuło cos i musiałem to odłączyc bo centralny działał tak jak napisałem wyżej. Świateł tak jak napisałeś nie moge włączyc bez kluczyka, włączają sie i wyłączaja jak go przekręce. Największą zagadką pozostaje ten bezpiecznik, jutro pokombinuje który kabelek urwany powinien do niego dochodzić.
  
 
W takim razie miałeś wszczepiony kupny sterownik centralnego ze sterowaniem z pilota (to ustrojstwo ze zdjęcia) na fabryczną instalację centralki, pozostałością są zdublowane kable (te dwie wiszące wtyczki) - wystarczy je gdzieś podwiązać (schować), chyba, że jesteś estetą, to można wypruć. Dodatkowy przekaźnik w tym miejscu nie spowoduje, że światła będą lepiej działać - co najwyżej "odciąża" manetkę świateł (ale kosztem przegrzewania stacyjki), no i nie rozładujesz akumulatora zapominając wyłączyć światła. Sprawdź wartość bezpiecznika, to może Ci podpowiedzieć, co do niego było podpięte.