Zmieniarka płyt CD -pionowo czy poziomo?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Kupiłem oryginalną zmieniarkę płyt CD i chciałbym ją zamontować pionowo w bagażniku, bo pod fotelem pasażera nie mam miejsca.

Po bokach zmieniarki są takie naklejki ze strzałkami, które maskują jakiś mechanizm. Domyślam się, że owe strzałki wskazują sposób jej montażu, bo oryginalnie była zamontowana poziomo.

Czy jak te żółte kółko nad strzałką przestawię na drugi koniec to będę mógł wtedy zamontować ją pionowo, czyli magazynkiem do góry?



[ wiadomość edytowana przez: Clipper_skce dnia 2014-04-08 19:43:26 ]
  
 
wg mnie to ona tylko poziomo. Może dałoby się ją ładnie pod półką powiesić?
  
 
Niestety tylko poziomo, zmieniarka ustawiona w pionie powoduje, że na zakrętach będzie występował efekt żyroskopowy. Dodatkowo hamowanie czy przyspieszanie w takim położeniu nie będzie służyło ani płycie ani napędowi.
  
 
pod półką to ciężko będzie zrobić aby za wiele drgań nie przechodziło
  
 
Oryginalnie to w fotelu bylo a nie pod, zawsze mozesz znalezc taki plastik do fotela z otworem lub samemu wykonac
  
 
Cytat:
2014-04-09 11:04:06, dawid5995 pisze:
Oryginalnie to w fotelu bylo a nie pod, zawsze mozesz znalezc taki plastik do fotela z otworem lub samemu wykonac



Tak jak było oryginalnie to odpada, bo nie mam tam miejsca -zamontowany jest tam szuflado-schowek i nie chcę z niego rezygnować. A fotel kierowcy ma elektrykę, więc tam też nie ma miejsca.



A czy jest ktoś mi w stanie powiedzieć do czego jest ta regulacja pod naklejką ze strzałką?

hosting


[ wiadomość edytowana przez: Clipper_skce dnia 2014-04-09 11:38:19 ]
  
 
no i detektyw Clipper dopiął swego - przesunął ten dżinks o 90 st., nagrywarkę w pionie postawił i bangla bez zająknięcia
  
 
Trzeba dodać, że po przestawieniu tej dźwigni nie chce zmieniać płyt gdy zmieniarka jest w położeniu poziomym.
  
 
Zmieniarki sony mialy cos takiego w tym miejscu, że można było regulowac czy poziomo czy pionowo. Tylko tam bylo pokretlo plastikowe,by ladniej wyglądało
  
 
Też mam taką zmieniarkę i zamontowałem ją poziomo pod fotelem pasażera jakiś centrymetr na podłogą. Mocowanie zrobiłem ze stali i wykorzystałem do montażu śruby fotela. Wszystko można zdemontować tak, że po instalacji nie będzie nawet śladu. Działa bez zarzutu nawet na najgorszych łódzkich asfaltach.


więcej fotek w moim wątku w poście z 2012-09-25


[ wiadomość edytowana przez: darek4488 dnia 2014-04-09 17:48:15 ]
  
 
Witam

Jeśli ktoś ma wątpliwości jak ustawić zmieniarkę do pracy pionowej / poziomej

to pisałem o tym tutaj:

kliknij link

a montaż zmieniarki na przykładzie focusa opisałem tutaj:

kliknij - link 2

pozdrawiam
Arturek



[ wiadomość edytowana przez: Arturek dnia 2014-04-16 16:56:19 ]