Prośba o pomoc w doborze - rozrząd 1.5 dCi

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Hej.
Nie chce mi się zakładać konta na forum renault, a jak wiadomo tutaj są specjaliści od wszystkich marek

Muszę wymienić rozrząd (z pompą wody) w renault thalia 1.5 dCi.
Szukam po allegro i większości firm w ogóle nie znam. Czy są jakieś firmy których trzeba unikać?
tu jest np. zestaw Dayco : LINK1
czy ktoś zna tę firmę?

czy kupować pasek z Gatesa?

Pozdr.
  
 
Dayco raczej dobra firma.
Choć prywatnie Ci powiem - rozrząd to delikatna sprawa. Odstawiłbym auto i kazał kupić części i robić. Nie daj złego, ale jak coś jebnie to oni za wszystko odpowiadają. Jak przywieziesz swoje części to wyprą się, że zrobili dobrze, a to co Ty przywiozłeś było do dupy i leżysz.
  
 
sęk w tym, że rozrząd będę wymieniał sam
  
 
Ja w renówkach montuję zawsze zestaw Ruvaille
Np taki:
Zestaw rozrządu Ruville
U mnie zestaw ma już 30 kkm i brak jakiś uwag, montowałem tej formy rozrządy jeszcze w 3 renówkach i jest OK.
Polecam
  
 
Cytat:
2014-06-10 14:37:41, robertkaluza pisze:
Hej. Nie chce mi się zakładać konta na forum renault, a jak wiadomo tutaj są specjaliści od wszystkich marek Muszę wymienić rozrząd (z pompą wody) w renault thalia 1.5 dCi. Szukam po allegro i większości firm w ogóle nie znam. Czy są jakieś firmy których trzeba unikać? tu jest np. zestaw Dayco : LINK1 czy ktoś zna tę firmę? czy kupować pasek z Gatesa? Pozdr.


Zapomnij o Gates ..dobrzy byli...kiedyś

Dayco jest przyzwoite...to co poleca Kisztan też spoko ..

Mnóstwo serwisów montuje zestawy INA

Mogę jeszcze podpytać ludzi na Renault co oni (prywatnie) montują ....napiszę

A swoją drogą ..podziwiam Twoją odwagę !!...Kisztanowski to co innego ...On tych rozrządów wymienił około mnóstwo i ma już spore doświadczenie...

A Ty Robercie? nie wim

ale ..cóż...zawsze można silnik kupić używany
  
 
Cytat:
2014-06-12 00:19:43, bogdan1 pisze:
A swoją drogą ..podziwiam Twoją odwagę !!...Kisztanowski to co innego ...On tych rozrządów wymienił około mnóstwo i ma już spore doświadczenie... A Ty Robercie? nie wim ale ..cóż...zawsze można silnik kupić używany



Ja mam wiedzę teoretyczną (studia - transport), ale ona gówno pomaga
Będę to robił z kumplem który już niejeden rozrząd wymienił

Pozdr.